در نقاط مختلف جهان ارزهای رمزنگاری شده چگونه تنظیم می‌شوند؟

  • 24 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 16 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 4

همچنان در جهان مفاهیم ارز دیجیتال یک دنیای نسبتاً جدید تلقی می‌شوند که بانک‌های مرکزی دولت‌ها و خیل عظیمی از مردم هنوز با تفکری از عملکرد آن دست و پنجه نرم می‌کنند. مفاهیمی چون بلاک چین، بیت کوین یا سایر فناوری‌های مرتبط به آن نشان می‌دهند که آن‌ها نه تنها می‌توانند وضعیت فعلی را تقویت کنند بلکه قادر به پیاده‌سازی تمامی ایده‌های ارزهای دیجیتال هستند تا بتوانند آن‌ها را به جایگزین مناسبی برای ارزهای فیات  تبدیل کنند. تصویب قوانینی که تلاش برای کاهش فناوری مالی را ترویج کند، می‌تواند افزایش چشمگیری در بهره‌وری اقتصادی دولت‌ها داشته باشد. از طرف دیگر، اعطای استقلال بیش از حد به این ارزها می‌تواند ارز کاغذی یا فیات را به خطر بیاندازد.

دیدگاه دولت‌ها در برابر ارزهای رمزنگاری شده

به این دلیل که همگان خواستار برقراری تعادل هستند ، دولت‌های بزرگ در جهان به روش‌های گوناگون پیاده‌سازی بیت کوین و دیگر فناوری‌های حوزه بلاک چین در ساختارهای بومی خود واکنش نشان می‌دهند. بر طبق منطق سیاستمداران جهانی هنوز هم طیف وسیعی از احساسات ترس و تردید نسبت به جامعه رمزنگاری تا پذیرش کامل آن وجود خواهد داشت. آن چیزی که همه دولت‌ها برسر آن باهم توافق دارند این است که رمزنگاری انتخابی نیست که بتوان به شکل اتفاقی آن را اجرایی کرد. در حقیقت در زمان حاضر با توجه به افزایش هزینه کل سرمایه‌های بازار ارزهای دیجیتال به رقم صدها هزار دلار، دولت‌های جهانی بی‌صراحت اعلام کرده‌اند که برای پذیرش این نوآوری جدید آماده هستند.

مقررات ایالات متحده در برابر ارزهای دیجیتال

همانند هر کشور دیگری ایالات متحده  نیز از پذیرش ارزهای رمزنگاری شده به طور حتم سود و زیان زیادی خواهد برد. به شکلی باور نکردنی، سیاست‌گذاران  این کشور ترجیح دادند تا روند رو به رشد این ارزها را نادیده بگیرند و به دور از هر شکوه یا شکایتی به روند کاری خود ادامه بدهند.دولت آمریکا هنوز به شکل رسمی حق کنترل ارزهای رمزنگاری شده را اعلام نکرده و به کشورهای تحت سلطه خود اجازه می‌دهد تا به مردم خود فرصت تصمیم‌گیری در مورد مشارکت در رمزنگاری را بدهند. به زودی، سرمایه‌گذاران خرده فروش در ایالات متحده می‌توانند بیت کوین را از طریق شرکت‌های سرمایه گذار خریداری کنند و در معرض فرصت‌های بازار جهانی قرار بگیرند.

در نقاط مختلف جهان ارزهای رمزنگاری شده چگونه تنظیم می‌شوند؟

نرخ پذیرش ارزهای رمزنگاری شده در آسیا چگونه است؟

کشورهای آسیایی موضع‌گیری‌های متفاوتی در برابر بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده دارند که از برخورد احتیاط آمیز گرفته تا برخورد خصمانه همگی ممکن است رخ بدهند . در بین این کشورها ژاپن طرفدار ارزهای رمزنگاری شده است، با پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش مبادله قانونی که در نتیجه، بانک‌های این کشور نمی‌توانند بیت کوین به مشتریان خود بفروشند، اما نگهداری بیت کوین غیرقانونی نیست.سایر کشورهای آسیایی نمی‌توانند چنین جسارتی در استفاده از ارزهای رمزنگاری شده داشته باشند و در برابر آن به شدت محتاط هستند. قدرتمندترین ملت آسیا یعنی کشور چین، اکنون رابطه‌ی خوبی با ارزهای رمزنگاری شده ندارد و اخیراً محدودیت‌های شدیدی بر معاملات بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال اعمال کرد. علت این برخورد خشن با رمزنگاری در چین، ترس از خروج سرمایه‌های خود از طریق بیت کوین از کشور است که موجب شده طرفداران رمزنگاری در این کشور هنوز با این مخالفت‌ها دست و پنجه نرم کنند.

آیا اروپا تمایلی به رمز ارزها به عنوان یک ارز واقعی دارد؟

در اروپا وضعیت کمی پیچیده‌تر است. برخلاف دیدگاه ایالات متحده، جامعه اروپا توانست از بحران مالی جهانیسال  2008 بیرون آمده و به مقامات نظارتی این حوزه توانستند با تصویب قوانین مالی در صنعت‌های نوپا خود را به روزهای توانمندی خود برگردانند. در این دوران، خوشبختانه تعداد زیادی قانون برای ترویج رشد حوزه بلاک چین در اروپا وجود دارد. بلاک چین امروزه توانسته به دلیل وجود مقررات جدید که مستلزم مشاهده جزئیات و معاملات مرتبط بین اقتصاد و زیرساخت‌ها در 19 کشور در منطقه یورو است.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …