مهران بیت

در نقاط مختلف جهان ارزهای رمزنگاری شده چگونه تنظیم می‌شوند؟

همچنان در جهان مفاهیم ارز دیجیتال یک دنیای نسبتاً جدید تلقی می‌شوند که بانک‌های مرکزی …

زهرا موسی
مقالات
۲۴ شهریور , ۱۴۰۰
1251 بازدید

همچنان در جهان مفاهیم ارز دیجیتال یک دنیای نسبتاً جدید تلقی می‌شوند که بانک‌های مرکزی دولت‌ها و خیل عظیمی از مردم هنوز با تفکری از عملکرد آن دست و پنجه نرم می‌کنند. مفاهیمی چون بلاک چین، بیت کوین یا سایر فناوری‌های مرتبط به آن نشان می‌دهند که آن‌ها نه تنها می‌توانند وضعیت فعلی را تقویت کنند بلکه قادر به پیاده‌سازی تمامی ایده‌های ارزهای دیجیتال هستند تا بتوانند آن‌ها را به جایگزین مناسبی برای ارزهای فیات  تبدیل کنند. تصویب قوانینی که تلاش برای کاهش فناوری مالی را ترویج کند، می‌تواند افزایش چشمگیری در بهره‌وری اقتصادی دولت‌ها داشته باشد. از طرف دیگر، اعطای استقلال بیش از حد به این ارزها می‌تواند ارز کاغذی یا فیات را به خطر بیاندازد.

دیدگاه دولت‌ها در برابر ارزهای رمزنگاری شده

به این دلیل که همگان خواستار برقراری تعادل هستند ، دولت‌های بزرگ در جهان به روش‌های گوناگون پیاده‌سازی بیت کوین و دیگر فناوری‌های حوزه بلاک چین در ساختارهای بومی خود واکنش نشان می‌دهند. بر طبق منطق سیاستمداران جهانی هنوز هم طیف وسیعی از احساسات ترس و تردید نسبت به جامعه رمزنگاری تا پذیرش کامل آن وجود خواهد داشت. آن چیزی که همه دولت‌ها برسر آن باهم توافق دارند این است که رمزنگاری انتخابی نیست که بتوان به شکل اتفاقی آن را اجرایی کرد. در حقیقت در زمان حاضر با توجه به افزایش هزینه کل سرمایه‌های بازار ارزهای دیجیتال به رقم صدها هزار دلار، دولت‌های جهانی بی‌صراحت اعلام کرده‌اند که برای پذیرش این نوآوری جدید آماده هستند.

مقررات ایالات متحده در برابر ارزهای دیجیتال

همانند هر کشور دیگری ایالات متحده  نیز از پذیرش ارزهای رمزنگاری شده به طور حتم سود و زیان زیادی خواهد برد. به شکلی باور نکردنی، سیاست‌گذاران  این کشور ترجیح دادند تا روند رو به رشد این ارزها را نادیده بگیرند و به دور از هر شکوه یا شکایتی به روند کاری خود ادامه بدهند.دولت آمریکا هنوز به شکل رسمی حق کنترل ارزهای رمزنگاری شده را اعلام نکرده و به کشورهای تحت سلطه خود اجازه می‌دهد تا به مردم خود فرصت تصمیم‌گیری در مورد مشارکت در رمزنگاری را بدهند. به زودی، سرمایه‌گذاران خرده فروش در ایالات متحده می‌توانند بیت کوین را از طریق شرکت‌های سرمایه گذار خریداری کنند و در معرض فرصت‌های بازار جهانی قرار بگیرند.

در نقاط مختلف جهان ارزهای رمزنگاری شده چگونه تنظیم می‌شوند؟

نرخ پذیرش ارزهای رمزنگاری شده در آسیا چگونه است؟

کشورهای آسیایی موضع‌گیری‌های متفاوتی در برابر بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده دارند که از برخورد احتیاط آمیز گرفته تا برخورد خصمانه همگی ممکن است رخ بدهند . در بین این کشورها ژاپن طرفدار ارزهای رمزنگاری شده است، با پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش مبادله قانونی که در نتیجه، بانک‌های این کشور نمی‌توانند بیت کوین به مشتریان خود بفروشند، اما نگهداری بیت کوین غیرقانونی نیست.سایر کشورهای آسیایی نمی‌توانند چنین جسارتی در استفاده از ارزهای رمزنگاری شده داشته باشند و در برابر آن به شدت محتاط هستند. قدرتمندترین ملت آسیا یعنی کشور چین، اکنون رابطه‌ی خوبی با ارزهای رمزنگاری شده ندارد و اخیراً محدودیت‌های شدیدی بر معاملات بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال اعمال کرد. علت این برخورد خشن با رمزنگاری در چین، ترس از خروج سرمایه‌های خود از طریق بیت کوین از کشور است که موجب شده طرفداران رمزنگاری در این کشور هنوز با این مخالفت‌ها دست و پنجه نرم کنند.

آیا اروپا تمایلی به رمز ارزها به عنوان یک ارز واقعی دارد؟

در اروپا وضعیت کمی پیچیده‌تر است. برخلاف دیدگاه ایالات متحده، جامعه اروپا توانست از بحران مالی جهانیسال  2008 بیرون آمده و به مقامات نظارتی این حوزه توانستند با تصویب قوانین مالی در صنعت‌های نوپا خود را به روزهای توانمندی خود برگردانند. در این دوران، خوشبختانه تعداد زیادی قانون برای ترویج رشد حوزه بلاک چین در اروپا وجود دارد. بلاک چین امروزه توانسته به دلیل وجود مقررات جدید که مستلزم مشاهده جزئیات و معاملات مرتبط بین اقتصاد و زیرساخت‌ها در 19 کشور در منطقه یورو است.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
5 استیبل کوین(stablecoins) برتر در سال 2021 که باید بشناسید

بازار رمزنگاری از گذشته تا کنون به شکل مدام در حال پیدایش نوآوری است. استیبل کوین‌های …

چرا وقتی non-fungible token (NFT) خریداری می‌کنیم کاملاً آن را در اختیار نداریم؟

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اولین بار زمانی مورد توجه عموم قرار گرفت که یک اثر کولاژ دیجیتالی …

ریپل به دنبال مدیر برای تعامل با بانک های مرکزی در مورد ارز دیجیتال است

خدمات پرداخت با استفاده از ارز دیجیتال ریپل، به دنبال یک متخصص در ارزهای دیجیتال …

سایت mempool.space| ابزاری برای پیش بینی کارمزد تراکنش ها

در این قسمت از بخش معرفی سایت های کاربردی مهران بیت قصد داریم نحوه استفاده از سایت memopool.space را بیاموزیم …

گرفتگی حجم معاملات استابل کوین( Stablecoin ) با کاهش ارزش ارزهای رمز پایه بیت کوین را به زیر 30000 دلار رساند

قیمت بیت کوین روز سه‌شنبه به منطقه زیر 30000 هزار دلار کاهش یافت و در جلسات معاملات اول …

مفهوم امضای دیجیتال

به فرایندی که در آن درستی اعتبار یک پیام دیجیتالی تایید شود امضای دیجیتال …