مهران بیت

JPMorgan قانونی کردن بیت‌ کوین‌سازی مزیت اقتصادی محسوسی برای کشورها نیست!

جی‌پی‌مورگان به تازگی نظراتی در مورد بیت کوین‌سازی در السالوادور، همان کشوری که اخیراً در کنار دلار …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۲۳ تیر , ۱۴۰۰
1478 بازدید

جی‌پی‌مورگان به تازگی نظراتی در مورد بیت کوین‌سازی در السالوادور، همان کشوری که اخیراً در کنار دلار آمریکا اقدام به فروش قانونی بیت کوین کرده اعلام کرده است. این شرکت در ابراز نظرش می‌گوید: ” مشاهده مزایای اقتصادی قابل لمس و مرتبط با پذیرش بیت کوین به عنوان شکل دوم از معاملات قانونی در این کشور دشوار است.”

در روز پنجشنبه شرکت جی‌پی‌مرگان گزارشی با عنوان “بیت کوین‌سازی السالوادور” در آمریکای لاتین منتشر کرد. تیم تحقیقاتی JPMorgan & Chase’s گزارش مفصلی در مورد تصویب قانون جدید السالوادور مبتنی بر قانونی کردن بیت کوین‌سازی در کنار دلار آمریکا ارائه کرد.

تحلیلگران این شرکت در این گزارش می‌گویند: ” به سختی می‌توان منافع اقتصادی محسوسی را در رابطه با اتخاذ تصویب بیت کوین به عنوان شکل دوم معاملات قانونی مشاهده کرد.” همچنین در جای دیگری از این گزارش اشاره می‌کنند: ” بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد تردید وسیعی نسبت به بیت کوین به عنوان ارزی برای مبادله وجود دارد که با نوسانات شدید اقتصادی در این کشور تبدیل به یک چالش بزرگ در سیستم دو پولی شدن در کنار دلارزدایی رسمی است.”

جی‌پی‌مورگان، خاطرنشان کرد که حجم روزانه‌ی معاملات بیت کوین در جهان اغلب از 40 تا 50 میلیارد دلار فراتر می‌رود. با این حال، بخش زیادی از بیت کوین‌ها در دست اشخاص نامشخصی حبس شده که بیش از 90 درصد آن‌ها بیش از یک سال است که دست به تغییر آن نزده و مبادله‌ای انجام نداده‌اند. تنها بخش كمی از آن از طریق تلفن‌های همراه در گردش و قابل استفاده در معاملات روزمره است.

JPMorgan قانونی کردن بیت‌ کوین‌سازی مزیت اقتصادی محسوسی برای کشورها نیست

تحلیلگران شرکت جی‌پی‌مورگان توضیح دادند که فرآیند پرداخت روزانه در السالوادور 4٪ از حجم معاملات در زنجیره و بیش از 1٪ از ارزش کل توکن‌هایی است که در سال گذشته بین کیف پول‌های منتقل شده است. همچنین در این گزارش اضافه می‌کند که نقدینگی و ماهیت حجم معاملات اخیر “به طور بالقوه محدودیت قابل توجهی در پتانسیل بیت کوین به عنوان یک وسیله مبادله” ایجاد می‌کند.

ذکر نشده Lightning Network با این حال، بسیاری از بیت کوین‌ داران سریع متوجه شدند که گزارش جی‌پی‌مورگان در

  است. طرفداران بیت کوین و گروه مالی آوانتی سئو کیتلین لانگ اظهار نظر کرده‌اند که :”بیت کوین‌سازی در السالوادور توسط تیم حتی تحقیقاتی لاتام نوشته شده است ولی این‌گونه نیست.

سه کیف پول عمده‌ بیت کوین که در السالوادور مورد استفاده قرار می‌گیرد:

Jack Mallers’ Strike Bitcoin Beach wallet Chivo wallet

علاوه بر این، جی‌پی‌مورگان معتقد است که تصویب بیت کوین به عنوان یک واحد پول قانونی ممکن است مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول را برای السالوادور به خطر بیاندازد. قانون تصویب بیت کوین در این کشور، گفتگوهای مربوط به کمک رساندن صندوق بین‌المللی پول را برای قرار دادن بدهی السالوادور در مسیری پایدارتر را پیچیده‌تر می‌کند. در این حین صندوق بین‌المللی پول درباره‌ی موضوع “برخی مسائل کلان اقتصادی، مالی و حقوقی” پیرامون ایجاد قانونی مبنی بر بیت کوین‌سازی در السالوادور نیز هشدار داده است.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
مقامات سوئیس خبر راه‌اندازی صرافی برای بازار رمزنگاری را تایید کردند

امروز در حرکتی ناگهانی مقامات مالی دولت سوئیس به راه‌اندازی بازار دارایی‌های دیجیتال …

مخالفت اکثریت مردم السالوادور با قانون تصویب بیت کوین

نظرسنجی‌های هفته های اخیر حاکی از آن است که  قانون تصویب بیت کوین (BTC) با مخالفت …

مصاحبه با یک توکن غیرقابل تعویض

اولین توکن غیرقابل تعویض (NFT) شخصیت‌سازی شده در جهان، دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود …

هرم آنچین | بررسی سه لایه ی مختلف دیتا (بخش دوم)

در بخش اول این مقاله گفتیم که تحلیل آنچین، بررسی داده های مفید ثبت شده روی بلاک چینهای …

Dhruv Mehta  و Rodrigez Jarol از حامیان توسعه دهنگان هسته بیت کوین هستند

خوشحالیم که امروز می‌توانیم مهتا و رودریگز را به عنوان حمایت کنندگان مالی و توسعه دهندگان …

RFOX VALT یک تجربه ی تجاری جدید در متاورس

آنهایی که در دنیای متاورس به دنبال تجربه ها و پروژه های جدید هستند یا معامله گرانی …