جان مک‌ آفی(کلیدمرد مرده)

  • 07 تیر , 1400
  • زهرا موسوی
  • 176 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

بطور کلی کلید مرد مرده، کلیدی که در صورت ناتوان شدن فرد به دلیل مرگ، بیهوشی یا برداشته شدن بدن از روی ان فعال میشود. قابلیتی که کلید مرد مرده دارد این امکان را میدهد که در صورت ایجاد شدن شرایط، فایل هایی را به ادرس های مشخص شده ارسال نماید. برای مثال فردی می تواند تعیین نمایید که اگر در 6 ماه وارد ایمیلش نشود، اطلاعاتی مثل رمز عبور را برای افراد خاص ارسال نماید. در ادامه با جان مک‌ آفی آشنا میشود و همچنین مرگ جان مک‌ آفی را بررسی می نماییم.

جان مک‌ آفی + مرگ آن

جان مک‌ آفی متولد سال 1945 با راه اندازی کمپانی McAfee Associate و توسعه آنتی ویروس خود به همین نام در زمینه تکنولوژی معروف شد. در سال 1994 کمپانی خود را ترک نمود و بجای ان سه شرکت QuorumEX، Tribal Voice و شرکت امنیت و حریم خصوصی Future Tense Central را راه اندازی کرد. بعد از 75 سال زندگی عجیب و پرحاشیه جان مک‌آفی، به گزارش خبری اسپانیایی EFE در چهارشنبه در یکی از زندان های اسپانیا (زندان برایانز) خود را در سلولش دار زده و خودکشی کرد. با اینکه مک‌آفی در حوزه فناوری فعالیت دارد، اما مردم بیشتر نام ان را به دلیل نظرهای بحث برانگیزش در بازار ارزهای دیجیتال به یاد میاورند. بعد از مرگ جان مک‌آفی شایعات زیادی مبنی بر پیش بینی مرگ مک‌آفی توسط خودش پخش شد. به گونه ای که مک‌آفی این اتفاق را پیشبینی کرده و از این رو با استفاده از گزینه (کلید مرد مرده) و یا همان Dead Man Switch اسرار حکومت امریکا را میخواهد فاش کند. با این وضعیت مرگ، پایان کار این مرد مرموز نیست! بعد از تایید خودکشی جان مک‌ آفی، تصویری با حروف Q به اینستاگرام مک‌آفی ارسال شد، بعد از آن پست ها و حساب کاربری آن به کل حذف شد.

منظور از Q چیست؟ 
پست اینستاگرام جان مک آفی

جای سوال است که حروف Q نشانه چیست؟

ظاهرا Q اشاره به گروه (QAnon) تئوری توطئه کیوانان دارد. به خاطر همین است که برخی تصور می کنند که مرگ مک افی سیستمی را به راه انداخته تا اطلاعات محرمانه و خصوصی دولتی را منتشر نماید. افراد زیادی توانسته بودند قبل از پاک شدن پست و حساب کاربری، پست حاوی تصویر Q را ببینند.ابتدا بسیاری فکر کردند که این تصویر، دارای یک ادرس اتریوم می باشد اما چیز زیادی نگذشته بود که حرف و ادعایشان به شکست خورد به دلیل اینکه بنظر میرسید این تصویر حاوی رشته کدی است که مربوط به اطلاعات فیسبوک میباشد. به دلیل اینکه با حروف FBMD شروع شده و کاملا با آدرس های اتریوم مغایرت دارد.

در بلاکچین اتریوم می‌توان اطلاعات حساس و سری ذخیره نمود؟!

نمی‌توان داده‌های پر حجم را در پایگاه بیشتر بلاک چین ها ذخیره کرد. دلیل این امر این است که، اکثر بلاکچین ها با هدف ذخیره اطلاعات مالی کدنویسی شده توسعه یافته‌اند. جان مک‌آفی ادعایی در گذشته کرده بود که ۳۱ ترابایت داده در مورد فساد دولت ها در اختیار دارد و درصورتی که بلاکچین اتریوم چیزی حدود ۰.۵ ترابایت حجم دارد. باتوجه به این موضوع می‌شود به این نتیجه رسید که بلاک چین اتریوم ابزار درستی برای ذخیره داده های پر حجم و اطلاعات نمی‌باشد.
البته ناگفته نماند، احتمال اینکه مک‌آفی از تراکنش اتریوم برای انتشار فایل های محرمانه‌اش استفاده کرد باشد وجود دارد. که در این صورت راه های خیلی ساده تر و بدون واسطه نیز وجود دارد.

جان مک‌آفی در نوامبر ۲۰۱۹ و در بلاکچین اتریوم، توکن خود را با نام WHACKED منتشر کرد. در همان زمان اعلام نمود که دولت آمریکا قصد به قتل رساندن او را دارد و این کار را بطوری انجام میدهد، که گویی خودکشی کرده‌ام.
در نهایت، به نظر میرسد که داستان جان مک‌آفی هم با داستان جفری اپستین گره خورده و همچنین این دو سرنوشت یکسانی داشته اند.
مطمعن باید بود که موضوع ارزدیجیتال WHACKED دارای اطلاعات مهمی می‌باشد، توسط مقامات و پلیس های سایبری مورد بررسی قرار میگیرد.

اظهارات همسر مک آفی در رابطه با مرگ جان مک آفی

جنیس مک آفی همسر مک آفی مقصر اصلی مرگ جان آفی را امریکا اعلام نموده و همه ی اتهامات که به همسرش زده شده است را تکذیت نموده. همچنین از مقامات درخواست تحقیقات در رابطه با مرگ جان مک آفی در سلول زندانی که قرار بود از آنجا به امریکا برگردد را کرده است.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)

تعریف ماهیت توکن‌اُمیکس(Tokenomics) خوب اگر در تعریف کلمات مفهوم اولیه این واژه بخواهیم صحبت کنیم، توکن‌اُمیکس(Tokenomics) از دو واژه توکن …

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟

تجارت ارزهای رمزنگاری شده ، خرید یا فروش آن‌ها در برخی از کشورها مشمول مالیات می‌شود. برای محاسبه مالیات بر …

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید

مقدمه درست است که سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بدون داشتن دانش و تجربه کافی می‌تواند خطرناک باشد، اما …

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال

وقتی وال استریت قدرتمند از بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی یاد کرد، سرمایه‌گذاران اقدام به میلیاردها دلار سرمایه …