آگاهی از ماهیت پروتکل African American Vernacular English(AAVE) در عرصه رمزنگاری

  • 16 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 24 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 4

نحوه عملکرد پروتکل وام‌دهی AAVE

AAVE ، به عنوان یک پروتکل وام‌دهی غیر متمرکز به کاربران اجازه می‌دهد بدون مراجعه کردن به یک واسطه متمرکز بتوانند  ارز رمزنگاری شده‌ی مورد نظر خود را قرض یا وام بگیرند. به این صورت که کاربران دارایی‌های دیجیتال خود را به  یک حساب نقدینگی واریز کرده تا تبدیل به وجوهی شود تا این پروتکل بتواند به آن‌ها وام بدهد. در تعریف علمی‌تر AAVE باید گفت یک پروتکل مالی غیر متمرکز در سیستم دفی(DeFi) است که به افراد اجازه می‌دهد بدون نیاز به واسطه متمرکز، بتوانند ارز رمزنگاری شده‌ی خود را یا وام بدهند و یا از آن وام بگیرند. در این روش زمانی که کاربر خود ارز رمزنگاری را وام می‌دهد از سیستم، سود دریافت می‌کند و اگر کاربر ارز وام بگیرد باید سود آن را پرداخت کند.

سیستم AAVE که به عنوان توکن ERC20 شناخته می‌شود، و تمامی توکن‌های شبکه نیز از بلاک چین اتریوم برای پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. پیش از تغییر نام تجاری این پروتکل با نام ETHLend شناخته می‌شد، که توسط تیمی به سرپرستی کولچف به عنوان دانشجوی حقوق فنلاند بهبود بخشیده شد.

نحوه عملکرد پروتکل وام‌دهی AAVE

در روش‌های سنتی، برای گرفتن وام باید به بانک یا موسسات مالی مراجعه کرده تا در ازای دریافت وام یک وثیقه‌ای ارائه کنید و هر ماهه نیز سود پول به اصل مبلغ گرفته شده از بانک اضافه می‌شود. اما سیستم وام‌دهی در دفی(DEFi) کاملاً متفاوت است. قراردادهای هوشمند که در حقیقت کدهای رایانه‌ای هستند که معاملات را به شکل خودکار انجام می‌دهند، سیستم دفی(DEFi) واسطه‌ها را از معاملات دارایی، قراردادهای آتی و حساب‌های پس انداز کاربران حذف می‌کند. از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده بسیار ناپایدار هستند، سیستم عامل‌های دفی(DEFi) نیازمند به دریافت وثیقه‌ بیش از حد دارند. بنابراین، هر فرد برای دریافت وام رمزنگاری 500 دلاری در سیستم AAVE باید رقمی بیش‌تر از این مبلغ را در یک ارز رمزنگاری شده قرار دهد. پس اگر در این حین قیمت‌ها سقوط کنند و مبلغ وثیقه‌ای که گذاشته شده دیگر مبلغ وام گرفته شده را پوشش ندهد، وثیقه‌ی شما قابل نقد شدن است. به این معنی که، پروتکل AAVE آن را برای پوشش هزینه‌ها‌ی وام شما در نظر می‌گیرد.

نحوه عملکرد پروتکل وام‌دهی AAVE

میل به گرفتن وام ارز رمزنگاری شده از کجا نشات می‌گیرد؟

درست است که به‌طور معمول خرید یا فروش ارز رمزنگاری شده منطقی‌تربه نظر می‌رسد، اما سیستم وام گرفتن از آن هم می‌تواند در برخی شرایط عملی شود. با این حال، از آنجا که تفاوت‌ سودآوری پس از در نظر گرفتن کارمزد تراکنش ها ناچیز است، پس برای به‌دست آوردن سود مناسب از این طریق باید مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده داشته باشید. پس درست زمان فکر کردن به پروتکل AAVE است، که در آن افراد بدون داشتن وثیقه می‌توانند ارز دیجیتال وام بگیرند. میل کاربران به دلیل این‌که برای خرید دارایی، فروش آن و بعد بازگرداندن مبلغ اصلی در همان معامله در حالی که سود خوبی به جیب زده‌اید به وام گرفتن ارز دیجیتالی بیشتر شده است. در نهایت پروتکل AAVE می‌تواند حتی از کل فرآیند وام‌دهی همتا صرف نظر کرده و در عوض میزان وام دهی گروهی را افزایش دهد.

منبع: decrypt

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …