مهران بیت

کاهش خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده توسط بانک سوئیس(BKB)

به شکلی غیرمنتظره ، باسلرکانتونال بانک سوئیس(BKB) اعلام کرد برای تمرکز خود بر دیگر …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۱۴ شهریور , ۱۴۰۰
1263 بازدید

به شکلی غیرمنتظره ، باسلرکانتونال بانک سوئیس(BKB) اعلام کرد برای تمرکز خود بر دیگر استراتژی‌های این بانک در سال‌های 2022 تا 2025 دیگر پروژه متمرکز بر دارایی‌های رمزنگاری شده مشتریان خود را کاهش داد. این بانک همچنین قصد دارد زیر مجموعه خود در زمینه فناوری فینتچ(fintech) یعنی شرکت کین انویشن(Keen Innovation) را تعطیل کند. یعنی دقیقاً مجموعه‌ای که راه‌حل‌های دیجیتالی متمرکز بر دارایی‌های رمزنگاری را به بانک‌ سلر(Bank Cler) ارائه می‌داد. سال قبل بود که بانک‌ سلر ، آلین کونز(Alain Kunz) را به عنوان رئیس دارایی‌های دیجیتال خود استخدام کرد. این مدیر، که متخصص در حوزه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر متمرکز بر سیستم بلاک چین و بر سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های خصوصی افراد حرفه‌ای بود ، قرار شد ماموریتی را در این بانک انجام دهد. این ماموریت همان افزایش قرار دادن بانک سوئیس(BKB) در مسیر ارزهای دیجیتال بود. امسال نیز طبق روال گذشته قرار بود بانک‌ سلر(Bank Cler) به مشتریان خود خدمات تجاری و شیوه های نگهداری ارزهای رمزنگاری را ارائه دهد. اما خبرهای رسیده از سایت های مالی نشان می‌دهد که این پروژه متوقف شده و آلین کونز(Alain Kunz)نیز  از آن زمان بانک را ترک کرده است.

رئیس ارتباطات بانک سوئیس(BKB) ، پاتریک ریدو(Patrick Riedo)  گفت: ” اگرچه این بانک پروژه خدمات رسانی به ارزهای رمزنگاری شده را برای نگهداری این دارایی‌ها در حال حاضر متوقف کرده است اما ما اولویت‌های استراتژیک دیگر خود را ، برای سال‌های 2022 تا2025، به شکلی متفاوت تنظیم کرده‌ایم.” ما اکنون در حال تمرکز و تقویت حوزه‌های تجاری دیگر هستیم. اما با این حال، به این معنی نیست که ما دیگر اصلاً نمی خواهیم به این موضوع بپردازیم. این بانک اعلام کرده که قصد دارد دانش فنی خود را در چهارچوب نظارت‌های درست افزایش داده و تحولات بازار را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.

کاهش خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده توسط بانک سوئیس(BKB)

همچنین، سخنگوی بانک سوئیس(BKB)  به سایت‌های خبری مالی گفت که بانک‌ سلر(Bank Cler) خدمات ارزهای رمزنگاری شده را انجام نمی‌دهد و این اقدام بانک به منظور بخشی از تلاش‌ها جهت تغییر موقعیت خود تنها به عنوان دنبال کننده‌ای هوشمند است. و این امر نشان دهنده این است که بانک‌ سوئیس دیگر  تمایلی به ترویج نوآوری در سیستم بانکداری ازجمله ادغام خدمات متمرکز بر رمزنگاری در یک سیستم سنتی ندارد. بلکه برعکس، ترجیح می دهد سیستم‌های خود را با تحولات رقبا در بازار معاملاتی تطبیق بدهد. Bank Cler اعلام کرده تا پایان نیمه اول سال 2021 ، دارایی‌های مشتریان این مجموعه بالغ بر 21.9 میلیارد دلار بوده است.

منبع: cryptonews

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیچیتال نوعی ارز است که فقط به صورت دیجیتال یا الکترونیکی در دسترس است و نه به صورت …

پاکستان مقررات جدیدی را برای ارز دیجیتال در نظر گرفته است

بر اساس گزارش های اخیر ، تنظیم کننده اوراق بهادار پاکستان در حال بررسی سیستم تنظیم ارزهای …

چطور هزینه‌های مبادله رمزنگاری را صرفه جویی کنیم؟

داشتن هزینه‌ در معاملات ارزهای رمزنگاری شده اجتناب‌ناپذیر است، همواره مردم مشتاق به این است …