مهران بیت
آپتوس ارز آپتوس

قیمت ارز آپتوس (APT)

نرخ تومانی خرید
474,383
نرخ تومانی فروش
471,977
تومان
-3.94%
$
8.02
آپتوس آپتوس
APT
آدرس وب سایت:
Aptosfoundation.org
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
#Binance Labs Portfolio#Circle Ventures Portfolio#Layer 1#FTX Bankruptcy Estate#Aptos Ecosystem# PoS#Scaling#Smart Contracts#Staking#Coinbase Ventures Portfolio#DragonFly Capital Portfolio#a16z Portfolio#Animoca Brands Portfolio#Jump Crypto
محاسبه قیمت
خرید فروش
APT > آپتوس
آپتوس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال آپتوس (Aptos) چیست؟

آپتوس (Aptos) با نماد اختصاری APT، یکی از جدیدترین و البته نوآورانه‌ترین پلتفرم‌هایی است که اخیراً در بازار معرفی شد. این شبکه تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند به‌عنوان یکی از ایده‌آل‌ترین و البته مقیاس‌پذیرترین بلاک‌چین‌های حال حاضر تلقی شود. برای درک این موضوع کافی است بدانید که آپتوس می‌تواند در هر ثانیه 130,000 تراکنش را پردازش کند. نزدیک‌ترین شبکه‌ای که به آن وجود دارد، سولانا است که در هر ثانیه تنها 50000 تراکنش را پردازش خواهد کرد.

ارز دیجیتال آپتوس (Aptos) - APT چیست؟
منبع: siliconangle.com

این توانایی و البته سرعت خارق‌العاده باعث شده تا پروژه موردنظر، توجه تعداد زیادی از معامله گران و البته برنامه‌نویسان را به سمت خود جلب کند. با این حال باید عنوان کنیم که این تنها مولفه‌ای نیست که می‌تواند Aptos (APT) را منحصر به فرد کند. داشتن یک بلاک‌چین امن و غیرمتمرکز به همراه پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، موضوع دیگری بوده که پلتفرم مذکور را بیش‌ازپیش در بین کاربران محبوب کرده است.

درباره Aptos (APT)

سعی کرده تا تمام نیازهای جدید جامعه بلاک‌چین را در بستر خود جای‌داده و بر همین مبنا هم‌پایه‌های خود را بر این مبنا چیده است. این موارد سبب شده تا این پلتفرم به‌عنوان یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای کاربران تلقی شود. لازم به ذکر است که این پروژه توسط برخی از کارمندان سابق شرکت فیس‌بوک ایجاد شده که همگی بر روی پروژه ارز دیجیتال آن کار می‌کردند. همین عامل باعث شده تا تجربه و دانش بسیار غنی در این زمینه داشته باشند.
این دانش غنی باعث شده تا یک سازوکار بی‌نظیر را برای بلاک‌چینی تازه‌شان خلق کنند که ما اکنون آن را به نام آپتوس می‌شناسیم. نوآوری‌هایی که این تیم در داخل پلتفرم موردنظر به کار گرفته، بسیار متنوع و زیاد است.

تاریخچه ارز دیجیتال آپتوس (Aptos)

تاریخچه یک پروژه را می‌توان جزو موضوعات حائز اهمیتی دانست که سرمایه‌گذاران بزرگ تمرکز بسیار زیادی بر روی آن دارند. در حقیقت آنها بر این باورند که آینده یک پروژه ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد. لذا اگر یک پروژه گذشته شفافی نداشته باشد، به‌احتمال زیاد نمی‌تواند در شرایط اضطراری تاب آورده و عموماً خروج از بازار را به‌جای بقا ترجیح می‌دهد. با این حال پروژه‌هایی که جزئیات دقیقی پیرامون تاریخچه خود ارائه داده‌اند، گزینه‌های قابل‌اعتمادتری برای سرمایه‌گذاری هستند.

تاریخچه و بنیان‌گذاران ارز دیجیتال Aptos
منبع: finance.yahoo.com

خوشبختانه شبکه و ارز دیجیتال آپتوس (APT) جزو نمونه‌هایی بوده که تاریخچه خود را به شیوه‌ای کاملاً شفاف بیان کرده است. این پروژه حدود دو سال پیش توسط 2 برنامه‌نویس حرفه‌ای به نام‌های Mo Shaikh و Avery Ching ایجاد شد. این دو جزو برنامه‌نویسان ارشد شرکت متا یا همان فیس‌بوک سابق بودند که بر روی پروژه استیبل کوین این شرکت با نام diem کار می‌کردند.

بنیان‌گذاران

موشیخ وظیفه مقیاس‌گذاری محصولات را برعهده داشت و تجربه بسیار زیادی در زمینه افزایش مقیاس‌پذیری در حوزه بلاک‌چین دارد. آقای چینگ هم جزو مهندسان نرم‌افزار شرکت فیس‌بوک بود که در بسیاری از پروژه‌های هیجان‌انگیز این شرکت، نقش رهبری را بر عهده داشت. این دو زمانی که پروژه Diem شرکت متا با مشکلات حقوقی مواجه شد، تصمیم گرفتند تا از آن خارج شده و پروژه خود را ایجاد کنند. بر همین مبنا هم بود که آنها 2 ماه قبل از فروش این پروژه به شرکت Silvergate Capital، از آن جدا شدند و خود Aptos Labs را راه‌اندازی کردند.
در ابتدای کار آنها تنها یک تیم کوچک بودند، اما توانستند در نخستین راند سرمایه‌گذاری، حدود 200 میلیون دلار را از سرمایه‌گذارهای فرشته و شرکت‌های خبره این حوزه جذب کنند. این سرمایه توسط شرکت‌هایی نظیر Three Arrows Capital، FTX Ventures، Paxos و Coinbase Ventures تأمین شد. آنها از این سرمایه برای استخدام کارمندان جدید، پیاده‌سازی ایده‌ها و فناوری‌های موردنظر روی بلاک‌چین آپتوس، کمک به توسعه‌دهندگان طرفدار Aptos و موارد دیگر استفاده کردند.
همین عامل باعث شد تا پروژه موردنظر بتواند در اوایل سال جاری، خود را آماده ورود به بازار کند. البته ناگفته نماند که پروژه موردنظر، در مدت‌زمان مذکور توانست عرضه اولیه‌های مختلفی داشته و یک ایردراپ را هم انجام دهد که در نفوذ و البته محبوبیت بیشتر آن تأثیر به سزایی داشت.

منبع: builtinsf.com

نحوه عملکرد شبکه و ارز دیجیتال آپتوس

نحوه عملکرد آپتوس جزو موضوعاتی بوده که ممکن است افراد را دچار سردرگمی کند. در این رابطه باید عنوان کنیم که کارایی و عملکرد شبکه Aptos تا حدود زیادی مشابه رقیب آن یعنی سولانا است. به عبارت ساده‌تر این پروژه یک بلاک‌چین لایه اول است که برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند در بستر آن پیاده شده و خدمات خود را به مخاطبان و مشتریان عرضه کنند. از طرفی دیگر این شبکه می‌تواند به‌عنوان یک بستر ایده‌آل برای انجام تراکنش‌های مالی و خدمات مربوط به آن قلمداد شود.
خود شبکه هم یک ارز دیجیتال ارائه کرده که آن را با آن نماد APT می‌شناسیم. این ارز دیجیتال باتوجه‌به سرعت بسیار عالی که دارد، می‌تواند جایگزین تراکنش‌های پولی در سطح جهانی شود. سرعت تراکنش بالا، امنیت عالی و قیمت مناسب از دلایلی است که می‌تواند این توکن را به‌عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اقدامات مالی تلقی کند. البته تیم آپتوس تنها به این موضوع بسنده نکرده، بلکه ظرفیت خود را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.

ویژگی‌های شبکه

تمام پروژه‌های موجود در دنیای بلاک‌چین، دارای ویژگی‌ها و البته نقاط قوت مختص به خود هستند که آنها را نسبت به همتایانشان متمایز می‌کند. در واقع هر پروژه دارای ویژگی‌هایی است که اجازه می‌دهد تا نسبت به رقبایش متمایز باشد. شبکه و ارز دیجیتال آپتوس هم از این قاعده مستثنا نیست. در واقع این پلتفرم نقاط قوت خاصی دارد که آن را از سایر همتایانش متمایز می‌کند.
با این حال گروه قابل توجهی از افراد اطلاعات خاصی پیرامون این ویژگی‌ها ندارند. همین سبب می‌شود تا در پروسه مقایسه این بلاک‌چین با سایر رقبایش، دچار مشکل شوند. ویژگی های آپتوس عبارتند از:

 • سرعت بالا
 • امنیت ایده‌آل
 • سازگاری بالا
 • اقتصاد توکنی منحصر به فرد
 • امکان به‌روزرسانی سریع
 • ساختار ماژولار
 • ساختار غیرمتمرکز

کیف پول ارز دیجیتال آپتوس (Aptos)

پشتیبانی کیف پول‌ها از یک ارز دیجیتال را می‌توان عامل مهمی دانست که می‌تواند کارایی یک شبکه را نشان دهد. به عبارت ساده‌تر هراندازه که کیف پول‌های بیشتری از یک ارز دیجیتال پشتیبانی کنند، یقیناً شانس موفقیت آن هم افزایش پیدا کرده و در نتیجه می‌توان گفت که یک ارز دیجیتال سازگارتر را هم خواهیم داشت. خوشبختانه Aptos (APT) از این لحاظ شرایط مناسبی دارد. در واقع تیم توسعه‌دهنده یک کیف پول اختصاصی تحت عنوان Petra را برای آن خلق کرده که می‌تواند طیف مختلفی از قابلیت‌های این شبکه را به کاربران ارائه دهد.
مواردی همچون شرکت در رأی‌گیری، استیکینگ و… از جمله این اقدامات است. لذا کیف پول یاد شده می‌تواند بهترین بستر برای نگهداری از ارز دیجیتال آپتوس باشد. مازاد بر این کیف پول، نمونه‌های بیشتری هم از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به اتمیک والت، تراست والت، لجر نانو اس، لجر نانو ایکس، Martian Wallet و Fletch Wallet و… اشاره کرد.

ارز دیجیتال آپتوس (APT) را از کجا بخریم؟

شما می توانید هم اکتون ارز دیجیتال آپتوس (APT) را در صرافی های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت به آسانی خرید و فروش کنید.

مزایا و معایب شبکه آپتوس

تمام پروژه‌های ارز دیجیتالی که تا به این لحظه ارائه شده‌اند، مزایا و معایب خاصی دارند که باعث می‌شود تا صرفاً برای گروهی از سرمایه‌گذاران مناسب باشند. با این حال بخش قابل توجهی از افراد، اطلاعات خاصی پیرامون این موضوع نداشته و به همین جهت نمی‌توانند یک پروژه را نسبت به همتایانشان ارجحیت دهند.
بدیهی است که شبکه و ارز دیجیتال آپتوس هم نسبت به هم‌رده‌های خود، دارای نقاط ضعف و قوت خاصی است. شناخت این نقاط ضعف و قوت به شما کمک می‌کند تا بتوانید این ارز دیجیتال را به شیوه‌ای بهتر بررسی کرده یا آن را خریداری کنید. ما در ادامه این نقاط ضعف و قوت را برای شما شرح داده‌ایم.

مزایا:

 • سرعت بالا
 • امنیت عالی
 • ساختار غیرمتمرکز
 • فناوری‌های بی‌نظیر
 • قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند
 • کارمزد اندک
 • اقتصاد توکنی منسجم
  و…

معایب:

 • ناشناخته بودن در میان کاربران و سرمایه‌گذاران
 • آزمایشی بودن بخش قابل توجهی از فناوری‌ها و قابلیت‌های این بلاک‌چین

سخن آخر

در طی چند سال گذشته، ارزهای دیجیتال مختلفی در بازار عرضه شده که همگی آنها به نحوی سعی در تبدیل‌شدن به‌عنوان یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در جامعه را دارند. شبکه و ارز دیجیتال Aptos را می‌توان یکی از معروف‌ترین و البته بهترین نمونه‌هایی دانست که در طی یک سال گذشته عرضه شده است.
این پلتفرم ویژگی‌های بسیار قدرتمندی دارد که آن را در صدر انتخاب قرار داده است. برای مثال سرعت بالا، ساختار ماژولار، امنیت عالی، فناوری های منحصر به فرد و… گوشه‌ای از این مزیت‌ها است. در حقیقت این پروژه سعی کرده تا خود را به بهترین پروژه دنیای بلاکچین تبدیل کند.
با این حال بخش قابل توجهی از افراد، شناخت دقیقی در رابطه با آنها ندارند. ما در این مقاله ارز دیجیتال سعی کردیم تا مرور واضحی بر روی آن داشته و جنبه‌های مختلفش خدمت شما عزیزان بیان کنیم. با این حال حاضر هنوز در این رابطه ابهام یا سؤالی دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح فرمایید.