مهران بیت
سولانا ارز سولانا

قیمت ارز سولانا (SOL)

نرخ تومانی خرید
9,343,279
نرخ تومانی فروش
9,294,910
تومان
0.03%
$
161.23
سولانا سولانا
SOL
آدرس سایت:
Solana.com
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
ردیت:
Reddit
#PoS#Platform#CMS Holdings Portfolio#Kenetic Capital Portfolio#Alameda Research Portfolio#Multicoin Capital Portfolio#OKEx Blockdream Ventures Portfolio#Layer 1#FTX Bankruptcy Estate#SEC Security Token#Alleged SEC Securities#Solana Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
SOL > سولانا
سولانا میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال سولانا (Solana) چیست؟

سولانا (Solana) با نماد اختصاری SOL، یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که در سال 2017 توسط اعضای سابق شرکت‌های کوالکام، اینتل و دراپ‌باکس راه‌اندازی شده است. پروتکل این شبکه بر مبنای الگوریتم اجماع اثبات سهام محول شده (DPoS) است و تمرکز آن روی افزایش مقیاس‌پذیری بدون کاهش امنیت و تمرکززدایی است. به صورت کلی هدف از این پروژه پشتبانی از نرم‌افزارهای بلاکچینی با سرعت بالا برای سیستم‌های مالی در سطح بین المللی است.

ارز دیجیتال سولانا (Solana) - SOL چیست؟
منبع: easycrypto.com

نقاط قوت پروژه ارز دیجیتال سولانا SOLANA (SOL)

  • مقیاس‌پذیری: سولانا با حفظ بلاک‌تایم 400 میلی‌ثانیه‌ای، قادر به پشتیبانی بیش از 50 هزار تراکنش در ثانیه است.
  • تمرکززدایی: با استفاده از یک پروتکل منحصر به فرد به نام Turbine، این شبکه قادر به میزبانی هزاران گره است.
  • کارمزد پایین: کارمزد تراکنش در این شبکه به ازای هر 1 میلیون تراکنش برابر با 10 دلار است.

عرضه اولیه 

ارز SOL توکن محلی شبکه بلاکچینی سولانا (Solana) است. همانطور که بیان شد، این شبکه از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌نماید، لذا این شبکه به افرادی که این ارز را نگهداری نمایند پاداش می‌دهد. برای افزایش امنیت، تمامی کارمزد‌های پرداختی که از طریق SOL محاسبه می‌گردد، پس از دریافت سوزانده می‌شود که این امر منجر به کاهش ساپلای کل در طول زمان می‌شود. ترکیب این دو ویژگی منجر به افزایش قیمت این ارز در درازمدت می‌شود.

موارد استفاده از توکن SOL

  • استیکینگ: با نگهداری و استیکینگ این توکن می‌توان ضمن کمک به شبکه، به صورت دوره‌ای ارز SOL دریافت نمود.
  • کارمزد تراکنش: برای استفاده از این شبکه و ایجاد قرارداد هوشمند و انجام تراکنش، کاربر باید کارمزد را از طریق ارز SOL پرداخت نماید.
  • اجماع: در آینده امکان رای‌دهی در شبکه فقط از طریق دارا بودن ارز SOL مقدور خواهد بود.

کیف پول‌های نرم‌افزاری ارز سولانا

در برخی از این کیف پول‌ها امکان نگهداری توکن‌های سفارشی سولانا به نام SLP وجود دارد. با توجه به اینکه در بلاک چین پروژه از پروتکل اثبات سهام استفاده می‌شود، این امکان وجود دارد که بتوان با استفاده از کیف پول‌ها، آن را به اشتراک گذاشته و از این طریق بتوان درآمد غیرفعال کسب کرد. همچنین کاربران می‌توانند به وسیله این والت‌ها به برخی از برنامه‌های کاربردی موجود در بلاک چین، مانند پلتفرم DeFi، دسترسی پیدا کرده و برای استفاده با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. برخی از بهترین و امن‌ترین والت‌های نرم افزاری که می‌توان از آن‌ها به عنوان کیف پول سولانا استفاده کرد، عبارتند از:

کلام آخر ارز سولانا SOL

ارز دیجیتال Solana مبتنی بر پروتکلی می باشد که بانک ها از فناوری بلاکچین آن ، برای ارائه راه حل های غیرمتمرکز مالی یا DeFi استفاده می کنند. این پروتکل سعی بر این دارد تا  ایجاد برنامه های غیرمتمرکز یا همان DApp ها را آسان نماید. هدف از ایجاد این پروتکل بهبود مقیاس پذیری، زمان پردازش کوتاه، کارمزد کم در قبال پردازش سریع می باشد. شبکه این ارز دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار است و این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال جهان به فروش می رسد .