مهران بیت
اکسی اینفینیتی ارز اکسی اینفینیتی

قیمت ارز اکسی اینفینیتی (AXS)

نرخ تومانی خرید
416,830
نرخ تومانی فروش
414,716
تومان
-2.55%
$
7.047
اکسی اینفینیتی اکسی اینفینیتی
AXS
آدرس وب سایت:
Axieinfinity.com
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
محاسبه قیمت
خرید فروش
AXS > اکسی اینفینیتی
اکسی اینفینیتی میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) با نماد اختصاری AXS، یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که در لحظه نگارش این مقاله با ارزش بازار حدود ۸۸۶.۱۸ میلیون دلار، در رتبه ۶۰ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .
هر واحد از اکسی اینفینیتی در لحظه نگارش این مقاله با قیمت ۶.۲۲ دلار، با احتساب نرخ تتر ۵۰,۷۷۹ تومان معادل ۳۱۶,۲۹۰ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۶.۳۵ میلیون دلار است.
بالاترین قیمت اکسی اینفینیتی در تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۰(06 November 2021) معادل ۱۶۵.۵۸ دلار بوده که همینک %۹۶.۲۳ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد.
تعداد واحدهای در گردش اکسی اینفینیتی ۱۴۱.۷۹ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۷۰ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن اکسی اینفینیتی معامله می‌شود، صرافی FTX با سهم %۴۵.۵۰ از حجم معاملات روزانه است.

کاربرد اکسی اینفینیتی

تکنولوژی NFT توانست دنیای رمزارزها را متحول کند و سپس با بکارگیری آن در بازی Axie Infinity، این بازی پیشگام ایجاد تحول در جهان بازی های رایانه ای گردید. این بازی محصول یک شرکت مستقر در ویتنام به نام Sky Mavis است. این شرکت در سال 2018 تاسیس شد و با رشدی رویایی اکنون ارزش آن به 3 میلیارد دلار رسیده است.

اکسی اینفینیتی - AXS (Axie Infinity)

این بازی برای راه اندازی و همچنین طرح های توسعه ای خود هر بار می توانست میلیونها دلار سرمایه جذب کند اما این بخش جالب ماجرا نیست چون در سال 2021 هر پروژه ی مربوط به دنیای کریپتو که اندکی رشد را نشان می داد ناگهان زیر بارش سرمایه های خطر پذیر قرار می گرفت.

Axie جالب است زیرا از ارز دیجیتال برای ارائه ی نوع جدیدی از بازی های ویدیویی استفاده می کند، بازی هایی که در آن می توانید فقط با بازی کردن درآمد معنی داری به دست بیاورید. جامعه ای حول این بازی شکل گرفته است که به نوعی در Axie دارای سهام است. دو ارز دیجیتال درون بازی این نقش را بر عهده دارند و از طریق داشتن آنها می توان بر روندهای توسعه ای و مدیریتی بازی هم تاثیر گذاشت.

اقتصاد بازی Axie Infinity

این بازی یک شبکه ی اجتماعی است که در آن همه ی شرکت کنندگان در حال خرید و فروش کالا با پول واقعی هستند. این روز ها یک کلمه برای آن به کار می رود، کلمه ای که تقریبا هرگز آن را برای یک شبکه ی اجتماعی مبتنی بر وب بکار نمی بردیم: اقتصاد! و اگر این اقتصاد با سرعت فعلی به رشد خود ادامه دهد، پیامدهای جذابی خواهد داشت.

Axie Infinity دقیقاً چه نوع بازی است؟

به طور خلاصه می توان گفت تقریبا همان بازی پوکمون اما روی بلاکچین است. این بازی در اپ استورها موجود نیست و باید آن را از سایت خود بازی روی دسکتاپ یا گوشی اندرویدی خود دانلود کنید. این بازی مبارزه ی نوبتی بین تیم های سه هیولای کارتونی به نام Axie است. هر Axie دارای قدرت هایی است که از نوع خود (حشره، پرنده، گیاه و غیره) و قسمت های مختلف بدن آنها نشات می گیرد.

اما تفاوت آن با پوکمون این است که Axie ها اشیای دیجیتال منحصر به فردی هستند که در بلاکچین خود Axie ذخیره می شوند. برای تولید اکسی های جدید مالکان فعلی باید از آنها زادآوری کنند و این کار با خرج کردن ارز بدست آمده از بازی یا ارزی که از یک صرافی خریداری شده ممکن است. ارز درون بازی هم از دو طریق به دست می آید، یک با برنده شدن در نبردها و دیگری با فروش Axieهایی که پرورش داده اید به سایر بازیکنان، سپس این درآمدها را می توانید در بازار آزاد در ازای پول واقعی بفروشید و برای خود درآمد ایجاد کنید.

بازیکنانی هستند که تمام وقت مشغول این بازی هستند و توانسته اند درآمد خود را به هزاران دلار در ماه برسانند. این پلتفرم رشد سریعی را تجربه کرده و فقط در ماه آگوست 1.8 میلیون نفر وارد بازی شده اند. گزارش ها حاکی از ان است که 40 درصد بازیکنان این بازی در فیلیپین مستقر هستند. ترکیب دستمزدهای پایین موجود در این کشور و قرنطینه های مرتبط با پاندمی، برای Axie یک موهبت بوده است و بازیکنان بسیاری را در جستجوی فرصت اقتصادی به بازی کشانده است.

تصمیمات فنی هوشمندانه Axie Infinity

یک از مهمترین تصمیمات فنی هوشمندانه ای که این شرکت گرفت انتقال تراکنش های بازی به یک سایدچین یا زنجیره ی جانبی اختصاصی بود. تراکنش ها اگر بر بستر اصلی اتریوم باقی می ماند بسیار گران و کند می شد و این انتقال باعث شد تا هم سرعت تراکنش ها افزایش یابد و هم کارمزد معاملات تقریبا رایگان شد و این امر به افزایش پذیرش بازی کمک کرد.

مشکلات بازی Axie Infinity

سوال اینست که از اینجا که هستیم چقدر قرار است بازی Axie بزرگتر شود و گسترش یابد. گرچه انگیزه های اقتصادی قدرتمند هستند مخصوصا برای کشورهای در حال توسعه اما از این هم نمی توان گذشت که این بازی، یک بازی سخت است. فرایند هشت مرحله ای که راهنمای آنلاین شرکت توضیح داده است شامل دانلود نه یکی بلکه دو کیف پول کریپتویی می شود. خرید و واریز اتریوم به بلاکچین شرکت و حداقل خرید سه اکسی و موارد دیگری هم هستند.

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی (AXS) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی (AXS) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز Axie Infinity (AXS) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری متامسک (Metamask)، تراست والت (Trust Wallet) و کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger) ‌ذخیره کنید.