مهران بیت
کونوس ایکس ارز کونوس ایکس

قیمت ارز کونوس ایکس (CCXX)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
کونوس ایکس کونوس ایکس
CCXX
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram
گیت هاب:
Github

کونوس ایکس چیست؟

کونوس ایکس (Counos X) با نماد اختصاری CCXX اولین سکه بانک پذیری است که الگوریتم اثبات کار (POW) را اجرا می کند. این سکه توسط پلتفرم خوش نام کونوس راه اندازی شده است. تعداد سکه های عرضه شده در این شبکه محدودیت ندارد، اما در مرحله اول حدود 18 میلیون و 300 هزار سکه استخراج شده است.

کونوس ایکس (Counos X) CCXX چیست؟

در مراحل بعدی، در صورتی که مدت زمان بین دو بلوک استخراج شده بیش از ۲ دقیقه باشد، اولین بلوک پس از آن ۰.۰۳۵ سکه پاداش می گیرد. به سایر بلوکها پاداش داده نخواهد شد. به عبارت دیگر، حداکثر ۲۵ سکه در یک روز تولید می شود.

از دیگر مزایای CCXX این است که اگر Counos X را بیش از یک سال در کیف پول استیکینگ نگه دارید، 5٪ سود استیکینگ دریافت خواهید کرد. اگر Counos X را بیش از 6 ماه نگه دارید ، سکه های شما 2٪ افزایش می یابد.

تاریخچه کونوس ایکس (Counos X)

کونوس ایکس در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۹ توسط تیم مستقر در سوئیس برای سهولت پرداخت و خرید ها، به ویژه برای مبادله آسان با پول فیات طراحی شده است. در حالی که قیمت این رمزارز در بازار تعیین می شود ، تلاش شده است تا از نوسان بیش از حد ارزش آن جلوگیری شود.
این سکه توسط پلتفرم کونوس راه اندازی شده است که دفتر مرکزی آن در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است و خدمات بسیاری را در حوزه فناوری بلاکچین و ارزهای رمز نگاری شده ارائه می دهد. هدف اصلی این شرکت ایجاد یک جامعه اقتصادی مبتنی بر فناوری بلاکچین است تا اعضای آن بتوانند با کمک این فناوری و از طریق این جامعه مانند شهروندان یک کشور اهداف خود را دنبال کنند. از آنجا که در نهایت، یک شبکه بزرگ از سیستم های غیرمتمرکز ایجاد شده است، تمام قدرت افراد، جوامع و اقتصاد مختلف در یک مکان جمع می شود.

استخراج کونوس ایکس CCXX

مشخصات دقیق نحوه استخراج کونوس ایکس به شرح زیر است:
همانطور که در بالا ذکر شد، الگوریتم اصلی استفاده شده در این رمزارز، اثبات کار است اما به دلیل برخی ویژگی های اضافی برای استخراج کنندگان، دقیق تر این است که بگوییم الگوریتم مورد استفاده ترکیبی از اثبات کار و اثبات سهام است.

شرایط استخراج کونوس ایکس با استفاده از استخرهای استخراج رسمی کونوس

  •  استخراج کننده باید یک حساب کاربری در پلتفرم کونوس داشته باشد و سطح کامل استاندارد احراز هویت مشتری (KYC) 1 و 2 را بدست آورد.
  •  استخراج کننده باید حداقل ۱۰،۰۰۰ کونوس ایکس داشته باشد.
  •  در صورت تحقق شرایط، دریافت کونوس ایکس برای هر بلوک ایجاد شده به میزان ۰.۰۰۳۵ بلوک امکان پذیر است.

اگر شرایط فوق الذکر رعایت نشود، استخراج هیچ پاداشی نخواهد داشت و پاداش استخراج برای بلوک محاسبه نمی شود و فقط هزینه معامله متناسب با سهم قدرت استخراج کننده به عنوان پاداش در نظر گرفته می شود.

 شرایط ایجاد استخر استخراج مستقل در شبکه کونوس ایکس:

  • استخراج کننده باید یک حساب کاربری در پلتفرم کونوس داشته باشد و سطح کامل 1 و 2 KYC را بدست آورد.
  • استخراج کننده باید حداقل ۵۰۰۰۰۰ کونوس ایکس داشته باشد.
  • با توجه به ساختار شبکه، استخراج بلوک های جدید برای استخرهای ناشناخته استخراج امکان پذیر نیست.

ارزش کونوس ایکس (CCXX) در بازار

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، ارز دیجیتال کونوس ایکس یکی از ارز هایی است که با وجود نوسانات قیمتی در بازار همیشه باثبات مانده است و از نوسانات عجیب و بی منطق ارزها دیگر به دور است.
کونوس ایکس به دلیل اینکه برای رسیدن به اهدافی گسترده ساخته شده است و از فعالیت های سرمایه داری و دستکاری نهنگ ها و سو استفاده آن ها از سرمایه گذاران خرد به دور است می تواند آینده صنعت رمزارزها به شمار رود و با توجه به ویژگی های گسترده آن، به عنوان پول دیجیتال رایج به کار برده شود.
وضعیت پایدار این ارز دیجیتال در حالیست که اکثر ارزهای دیجیتال موجود در این حوزه به عاملی برای سو استفاده و نوسان گیری از سرمایه گذاران خرد تبدیل شده اند و به دلیل سرعت پایین تراکنش ها و نوسانات موجود نمی توانند انتخاب مناسبی برای جایگزینی پول رایج باشند.

نمودار

ارزش کونوس ایکس در (مارس ۲۰۲۱) در حدود ۹۳ دلار می باشد و بالاترین قیمت تاریخی آن در حدود ۱۱۳ دلار بوده است.

چه ویژگی هایی باعث برتری کونوس ایکس بر سایر رمزارزها شده است؟

• قیمت خرید و فروش ثابت و به دور از نوسان
• سود سالانه ۵ درصد
• سود شش ماه ۲ درصد
• تبادل آسان با پول فیات از جمله دلار، فرانک سوئیس، یورو و غیره
• نقل و انتقالات مالی در سراسر نقاط دنیا
• الگوریتم های امنیتی سطح بالا
• سرعت بالای تراکنش

نقشه راه کونوس ایکس

یکی از مزایای این رمزارز نقشه راه دقیق و قوی آن است. در این نقشه راه که برای پیشرفت های پروژه در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است، قابلیت هایی از جمله سیستم صدور مدرک، سیستم حفاظت از حق کپی رایت، سیستم انتخابات و لایه کونوس (Counos layer) فراهم خواهد شد.

۱. حفاظت از حق کپی رایت

برای اثبات مالکیت بر ایده، طرح، اختراع یا مواردی از این قبیل، اسناد یا مدارک تأییدی باید در سیستم های مرجع ثبت شوند. به این ترتیب می توانیم برای اثبات ادعای مالکیت خود به آنها استناد کنیم. مدل غیرمتمرکز ارائه شده توسط بلاکچین می تواند ابزاری ایده آل برای پیاده سازی سیستمی باشد که بتواند ادعای مالکیت حق چاپ یا مالکیت معنوی را اثبات کند.

چگونه می توان از شبکه بلاکچین عمومی برای این برنامه استفاده کرد؟

سیستم کپی رایت باید محیطی امن و مطمئن را برای هر کسی که می خواهد پرونده ها یا شواهد را برای اثبات مالکیت با زمان و جزئیات دقیق ثبت کند، فراهم کند. بلاکچین یک مرکز داده است که از زنجیره ای از اطلاعات ضد دستکاری و تغییر تشکیل شده است که می تواند برای ثبت هرگونه جزئیات از یک پدیده استفاده شود.

در بحث اثبات ادعا و حق مالکیت، سه نکته مهم برای اثبات مالکیت آثار وجود دارد:

۱. اسناد و مدارک ادعای مالکیت
۲. زمان ارائه اسناد و مدارک
۳. مالکیت اسناد

لازم به ذکر است که انواع مختلفی از شواهد برای اثبات ادعای مالکیت اثر باید وجود داشته باشد و ارایه شود. شواهد و مدارکی مانند نحوه محاسبه فرمول ارایه شده، اسناد طراحی اتومبیل، کد منبع و طراحی برنامه، نتایج یک آزمایش و موارد لازم دیگر…
برای برخی از مطالب مانند فایل های چندرسانه ای، اولین نسخه ایجاد شده می تواند شواهدی برای اثبات مالکیت باشد، به شرطی که شخص مدعی واقعاً اولین شخصی باشد که محتوا را ایجاد کرده است.
تمام این اسناد و مدارک به صورت رمزنگاری شده در شبکه بلاکچین کونوس ثبت و نگه داری می شوند و سبب تضمین حق مالکیت آثار خواهد شد. این طرح، پیشرفت مهمی در حوزه حفاظت از حقوق کپی رایت و حفظ حقوق صاحبان آثار و همچنین جلوگیری از تقلب و دزدیده شدن آثار محسوب می شود.

۲. سیستم صدور مدرک

وقتی صحبت از کاربردهای بلاکچین می شود، همراه با معاملات مالی رایجی که با استفاده از این فناوری انجام می شود، می توانیم به برخی از ویژگی های اصلی این فناوری مانند غیر قابل تغییر بودن و شفافیت اطلاعات اشاره کنیم و برنامه های دیگری مانند صدور گواهی و مدرک را با استفاده از این ویژگی ها ایجاد کنیم.

اجزای سیستم صدور گواهینامه:

۱. سازمان تأیید (ریشه اصلی)
۲. سازمان صدور گواهینامه
۳. نگه دارنده گواهینامه
۴. صدور کیف پول گواهینامه
۵. کاوشگر اختصاصی گواهینامه ها

حداقل می توان دو نوع گواهی در این سیستم تعریف کرد:

۱. گواهینامه های قابل انتقال
۲. گواهینامه های غیرقابل انتقال

اگر گواهی نامه قابل انتقال باشد، گیرنده می تواند آن را از طریق کیف پول اختصاصی به دیگران منتقل کند. این انتقال با استفاده از سه امضا ، امضای دارنده گواهینامه فعلی ، امضای ریشه ای و امضای صادر کننده انجام می شود. سپس معامله به آدرس جدیدی با سه امضا انجام می شود: امضای دارنده گواهینامه جدید ، امضای ریشه ای و امضای صادرکننده.

توجه: انتقال گواهینامه ها توسط کیف پول ویژه ای انجام می شود که به امضای صادرکننده و ریشه نیاز دارد. به همین ترتیب، نمی توان آن را با استفاده از کیف پول موبایل انجام داد.

برنامه های اصلی در اجزای سیستم:

سیستم تعریف گواهی: این سیستم مانند کیف پول است که می تواند اطلاعات صادرکنندگان گواهی و مقدار آنها را دریافت کرده و معاملات ویژه ایجاد کند.

سیستم صدور گواهینامه: این کیف پول می تواند با بدست آوردن امضای سازمان صادرکننده ، گواهی صادر کند. برای صدور گواهینامه ها، معامله خاصی به آدرس گیرنده گواهینامه انجام می شود. سیستم صدور گواهینامه حاوی امضای سازمان ریشه است.

این سیستم که کیف پول ویژه ای است دارای این ویژگی ها است:

• نمایش گواهی و جزئیات صدور آن
• تأیید مالکیت گواهی با امضای گیرنده
• انتقال گواهینامه هایی که قابل انتقال هستند
• این سیستم همچنین توانایی دریافت امضاهای صادرکننده و سازمان ریشه را دارد.

کاوشگر عمومی سیستم صدور گواهینامه: این سیستم لیستی از کلیه گواهینامه ها و معاملات آنها را به روش دسترسی آزاد (Open source) ارائه می دهد. سیستم اکسپلورر منبع باز است و توسط همه کاربران قابل نصب است.
تمام اجزای این سیستم فقط در شبکه بلاکچین ثبت شده است. داده های ثابت مانند آدرس کیف پول و معاملات ریشه در کد منبع سیستم ها ثبت شده و به صورت منبع باز ارائه می شوند. بنابراین، کلیه اطلاعات به روشنی و به صورت کاملا شفاف در دسترس عموم قرار دارد.

۳. سیستم انتخابات

از آنجایی که هیچ مرجع مرکزی در زیرساخت بلاکچین وجود ندارد و با توجه به این واقعیت که این سیستم ضد دستکاری و شفاف است، می توان مجموعه ای از قوانین ثابت را در آن تعریف کرد. همچنین با کمک این سیستم می توان بسیاری از فعالیت های عمومی را مدیریت و سازماندهی کرد.
در جوامع امروز، بسیاری از تصمیمات اساسی بر اساس انتخاب عموم مردم گرفته می شود. تصمیماتی که منعکس کننده انتخاب اکثریت در قالب انتخابات محلی یا سراسری است. با این حال، این روند در جوامعی که فاقد سیستم نظارتی شفاف و سازوکارهای برجسته دموکراتیک هستند به شدت زیر سوال رفته و تضعیف می شود.
به همین ترتیب، در سالهای اخیر که بلاکچین در حوزه فناوری مورد توجه قرار گرفته است، روشهای مختلفی برای اجرای آن در سیستمهای انتخاباتی ارائه شده است.

یک انتخابات منصفانه و شفاف باید دارای معیارهای زیر باشد:

۱. انتخابات باید با توجه به گزینه های پیشنهادی و آزادی شرکت کنندگان در انتخاب کاملا آزادانه برگزار شود.
۲. همه افراد واجد شرایط رأی دادن باید بتوانند شرکت کنند.
۳. روند رای گیری و شمارش آرا شفاف باشد.
۴. آرا رای دهندگان باید ناشناس بماند.
۵. نتایج سریع و با دقت بالا منتشر شود.
۶. نتایج باید تغییرناپذیر باشد.

شاید بتوان معیارهای دیگری را نیز به این لیست افزود. اما همانطور که مشاهده می شود برخی از این معیارها مربوط به سازماندهی انتخابات و برخی دیگر مربوط به رای گیری و مکانیزم شمارش آرا است که در این مقاله نمی گنجد.
در خصوص گزینه های اول این لیست، یک سیستم انتخابی مبتنی بر بلاکچین تفاوت خاصی را با یک سیستم سنتی در سازماندهی انتخابات نشان نمی دهد (دو مورد اول در لیست بالا) اما در معیارهای مربوط به روند رأی گیری و شمارش آرا ، بسیاری از روش های قابل اعتماد و مهم را می توان با استفاده از بلاکچین تعریف کرد.

  • با استفاده از یک سیستم مبتنی بر بلاکچین، انتخابات می تواند به عنوان یک قرارداد هوشمند تعریف شود. در این قرارداد می توان گزینه های مختلف را با آدرس منحصر به فرد شناسایی کرد. آرا به صورت منبع مشخصی به رای دهندگان ارائه می شود (به عنوان مثال تعداد معینی سکه از یک منبع خاص).
  • رأی دهندگان می توانند با انتقال مانده (یا حق رأی) خود به حساب نامزد یا انتخاب منتخب خود با اسکن آدرس خود رأی دهند.
  • این انتقال در بلاکچین ثبت می شود و پس از تعداد مشخصی بلوک تایید شده شمارش می شود.
  • در پایان روند رأی گیری، حساب هایی که مانده آنها از منبع از پیش تعیین شده مشخص شده در قرارداد هوشمند باشد، نامزد یا گزینه انتخابی را تعیین می کنند.

این یک تعریف ساده از روند انتخابات مبتنی بر بلاکچین بود.