مهران بیت
دش ارز دش

قیمت ارز دش (DASH)

نرخ تومانی خرید
1,552,096
نرخ تومانی فروش
1,544,224
تومان
-1.9%
$
26.24
دش دش
DASH
آدرس سایت:
https://www.dash.org/
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Mineable # Hybrid - PoW & PoS # X11 # Medium of Exchange
محاسبه قیمت
خرید فروش
DASH > دش
دش میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال دش چیست؟

دش (Dash) به عنوان یکی از ارزهای کریپتوکارنسی معتبر و پیشرفته، در دنیای ارزهای دیجیتال جای خود را دارد. این ارز دیجیتال بر پایه فناوری بلاک‌چین ایجاد شده و مانند بیت‌کوین قابل استفاده برای انتقال ارزش، پرداخت‌ها و معاملات مختلف می‌باشد. با این حال، “دش” تعدادی ویژگی برجسته دارد که آن را از بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند.
توسعه دهندگان Dash ادعا می‌کنند که این نوعی پول نقد الکترونیکی غیرمتمرکز و همتا به همتا است. هدف آن‌ها این است که دش بتواند به مانند پول نقد واقعی مانند دلار، یورو و … به گردش بیافتد. دش بر اساس کد هسته اصلی بیت کوین همراه با ویژگی های جدید (مانند حریم خصوصی و تراکنش‌های ارزان و سریع) ساخته شده است.

ارز دیجیتال دش Dash چیست؟

درباره Dash

دش مانند بیت کوین متن باز است و از بلاک چین استفاده می‌کند. ارزهای دیجیتالی Dash هم در نرم افزار یا سخت افزارهای کیف پول ذخیره می‌شوند. تفاوت عمده دش با بیت کوین این است که تراکنش‌های دش سریع تر و ارزان تر هستند، استخراج دش کمی با بیت کوین متفاوت است و همچنین در دش امکان ایجاد تراکنش‌های ناشناس وجود دارد.
پروژه دش در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ توسط تیمی به سرپرستی ایوان دوفیلد کلید خورد. Dash در ابتدا با نام ایکس کوین (Xcoin) اراپه شد. در فوریه ۲۰۱۴، نام پروژه به دارک کوین (Darkcoin) تغییر یافت و سپس در ۲۵ مارس ۲۰۱۵، نام نهایی Dash برای آن انتخاب شد.
ایوان دوفیلد در سال ۲۰۱۰ با بیت کوین آشنا شد و تحت تاثیر فناوری خارق العاده آن قرار گرفت اما اون دریافت که بیت کوین حریم خصوصی را به شکل کامل برقرار نمیکند و سرعت پایینی دارد. او با الهام از کدهای بیت کوین و تیم حرفه ای خود شبکه و ارز دیجیتال Dash را توسعه داد.

تعداد واحد‌های ارزی

دش به گونه ای طراحی شده است که فقط تا ۱۸ میلیون واحد از آن وجود داشته باشد. Dash هم با کمی تفاوت نسبت به بیت کوین مبتنی بر استخراج است و پس از استخراج ۱۸ میلیون واحد دیگر از آن تولید نخواهد شد. پیشبینی می‌شود که استخراج ۱۸ میلیون واحد تا سال ۲۳۰۰ طول بکشد.
استخراج دش هر سال سخت تر می‌شود و پاداش استخراج آن هر سال در حدود ۷.۱ درصد کاهش می‌یابد. بلاک ها در بلاک چین Dash هر ۲.۵ دقیقه ساخته می‌شوند که حدود ۴ برابر از بیت کوین سریع تر است.

فرایند توزیع پاداش و استخراج

دش از الگوریتم اثبات کار یا همان روش استخراج برای امنیت و تولید واحدهای ارز دیجیتال جدید استفاده می‌کند. الگوریتم رمزنگاری دش X۱۱ است. استخراج Dash با پردازنده، کارت گرافیک و یا دستگاه‌های مخصوص ASIC امکان پذیر است. زمان تولید بلاک در Dash حدود ۲.۵ دقیقه است و این به معنای تایید حدود ۵۶ تراکنش در ثانیه است.
تمام پاداش شبکه متعلق به ماینرها نیست. علاوه بر دریافت پاداش از استخراج، گروهی ویژه از کاربران هم که مستر نود نام دارند، برای انجام یک سری از عملکردهای خاص پاداش دریافت می‌کنند. مستر نودها وظیفه انجام ویژگی‌های زیر را در شبکه Dash بر عهده می‌گیرند:

  • ویژگی‌ InstantSend (ارسال فوری): با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند با پرداخت کارمزد بیشتر، تراکنش‌های خود به صورت فوری و در کمتر از دو ثانیه انجام دهند.
  • ویژگی PrivateSend (ارسال خصوصی): امکان انجام تراکنش به صورت ناشناس و بدون رهگیری را فراهم می‌کند.

برای مستر نود شدن باید حداقل ۱,۰۰۰ واحد Dash در کیف پول رسمی آن داشته باشید. مسترنودها و ماینرها هر کدام ۴۵ درصد از پاداش شبکه را به خود اختصاص می‌دهند. ۱۰ درصد باقی مانده در خزانه شبکه ذخیره می‌شود و به توسعه دهندگان می‌رسد

کیف پول‌های دش

دش هم مانند بقیه ارزهای دیجیتال، دارای نرم افزارها یا سخت افزارهایی به نام کیف پول است که امکان ذخیره، دریافت و ارسال ارز دیجیتال Dash را فراهم می‌کند. برای دش به عنوان یک ارز دیجیتال محبوب، کیف پول‌های بسیار زیادی توسعه داده شده است اما ما در این مقاله برای حفظ امنیت هر چه بیشتر کاربران، تنها کیف پول‌هایی را معرفی می‌کنیم که توسط وب سایت رسمی‌دش Dash تایید شده اند.

  • کیف پول رسمی موبایل دش
  • کیف پول‌ Edge دش
  • کیف پول جکس

جرنانو اس، تریزور و کیپ کی، هر سه کیف پول‌های سخت افزاری بسیار امنی برای Dash هستند. این کیف پول‌ها علاوه بر دش از چندین ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کنند. تمام کیف پول‌های معرفی شده زیر تایید شده و بدون واسطه هستند. بنابراین کاربر خود مسئول دارایی اش است. از این رو حتما از کیف پول های خود بک آپ بگیرید.