مهران بیت
دیکرد ارز دیکرد

قیمت ارز دیکرد (DCR)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
دیکرد دیکرد
DCR
آدرس سایت:
decred.org
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Mineable # Hybrid - PoW & PoS # BLAKE256 # Medium of Exchange

ارز دیجیتال دیکرد چیست؟

دیکرد (Decred) با نماد اختصاری DCR، یک ارز دیجیتال متن باز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است که نام آن مخفف عبارت “Decentralized Credit” به معنی اعتبار غیرمتمرکز است. دیکرد شباهت زیادی به بیت کوین دارد و از الگوریتم ترکیبی اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) جهت توافق عمومی در شبکه بهره می برد.
Decred در فوریه ۲۰۱۶ راه اندازی شد و از یک مدل حکومتی مبتنی بر جامعه استفاده می کند. سیستم رأی گیری داخلی استفاده شده در دیکرد یکی از ویژگی های کلیدی است که آن را از سکه هایی مانند بیت کوین متمایز می سازد.

ارز دیجیتال دیکرد (Decred) - DCR چیست؟

حقایق جالب درباره Decred

Decred توسط مدیر عامل شرکت 0’s CEO، Jake Yocom-Piatt تاسیس شد و تجارت خود را از 10 فوریه 2016 آغاز کرد و تیم شامل بسیاری از توسعه دهندگان سابق بیت کوین بود.
قبل از راه اندازی Decred، یک پیش استخراج وجود داشت که بالغ بر 8٪ از کل عرضه بود. 4 درصد این مبلغ توسط شرکت 0 برای جبران خسارت به توسعه دهندگان برگزار شد. 4٪ باقیمانده به صورت رایگان در اختیار کاربران جدید قرار گرفت.
به جای تأمین بودجه سکه از طریق ICO ، توسعه دهندگان در ابتدا پروژه را از جیب خود تأمین می کردند. آنها قادر به خرید DCR با نرخ 0.49 دلار در هر سکه یا مبادله آن با کارهایی بودند که با همان نرخ انجام شده است.
Decred از ترکیبی از روش های اثبات کار و اثبات میزان توافق استفاده می کند. این یک سیستم نسبتاً منحصر به فرد است که برای جلوگیری از تسلط ماینرها یا سهامداران بزرگ در شبکه طراحی شده است
دیکرد به همه پاداش های بلوکی 10٪ پرداخت می کند. این کار برای پرداخت هزینه های بهبود شبکه در آینده است و کسی که ایده هایش را بپذیرد، و نه فقط تیم اصلی، به صندوق قابلیت دسترسی دارد.

چگونه Decred طراحی می شود؟

Decred برای ایجاد نقایص قابل درک بیت کوین طراحی شده است. یکی از بزرگترین چالشهایی که بیت کوین طی سالهای اخیر با آن روبرو شده است نحوه حل مسئله مقیاس پذیری است. این بحث اغلب آتشین، به شکاف های عمیقی در جامعه بیت کوین منجر شده است. این بحث چنان سمی شد که وقتی مایک هیرن از بیت کوین جدا شد، وی جامعه را به عنوان “جنگ داخلی باز” توصیف کرد.

بلاکچین اعلام شده در دیکرد چه تفاوتی با رقبا دارد؟

Decred به منظور جلوگیری از بروز مشکلی مشابه در آینده، به کاربران خود امکان رأی دادن در مورد پیشنهادهای مربوط به آینده بلاکچین را می دهد. این ارز دیجیتال از یک قرعه کشی غیرمتمرکز برای انتخاب استخراج کنندگان PoS برای رأی دادن به بلوک های PoW استفاده می کند. یارانه PoS و PoW 60٪ و 30٪ از هر یارانه بلوکی را شامل می شود، 10٪ برای جبران خسارت به توسعه دهندگان برای کارهای آینده اختصاص داده شده است. این سیستم مشابه سیستم اثبات فعالیت است که توسط ایدو بنتف، چارلز لی، الکس میزراهی و من روزنفلد ساخته شده است.

مزایای الگوریتم های اثبات سهام چیست؟

برای بهره مندی از استخراج PoS، دارندگان DCR باید وجوه خود را برای مدتی “قفل” کنند. در ازای قفل کردن وجوهشان، به آنها بلیطی اعطا می شود كه نشان دهنده یك رأی است.
سپس از هر بلیط خواسته می شود تا به طور تصادفی با میانگین زمان 28 روز در مورد پیشنهادات رأی دهد. به محض استفاده از بلیط برای رای دادن، سهامدار پاداش کمی و بازگشت قیمت بلیط (وجوه قفل شده) دریافت می کند.
برای اینکه رأی شما صادر شود، کیف پول شما باید 24/7 روز آنلاین باشد. اگر کیف پول شما آنلاین نباشد و بلیط شما خوانده شود، به عنوان “از دست رفته” مشخص می شود و جایزه ای دریافت نخواهید کرد.

مزایای الگوریتم های اثبات سهام در Decred

Stakepools اعلام شده چه پیشنهادی به کاربران می دهد؟

کاربرانی که نمی توانند کیف پول رأی دهی به طور دائمی روشن کنند، می توانند از Stakepools استفاده کنند. این موارد به ذینفع امکان می دهد معاملات خرید بلیط ایجاد کند که به سهام گروه حق رأی بلیط شما را می دهد. آنها از طرف شما رای خواهند آورد و معمولاً هزینه کمی برای شرکت (معمولاً زیر 7٪) که از پاداش PoS گرفته می شود، دریافت می کنند.

این روش رای گیری دو مزیت دارد:

  • به کاربران اجازه می دهد تا از بودجه های توسعه به دست آمده از یارانه 10 درصدی استفاده کنند.
  • به Decred اجازه می دهد تا از بحث و جدال ناشی از هارد فورک Bitcoin Cash جلوگیری کند.

روند رأی گیری در دیکرد چگونه تصویب می شود؟

لازم به ذکر است که بلاکچین Decred دارای دو بازه بلوک متفاوت برای روند رای گیری است. یک فاصله Stake Version از بلوک های 2016 (حدود 1 هفته) و یک فاصله تغییر قانون RCI  از 8064 بلوک (4 هفته) وجود دارد.
Decred از یک فرآیند رأی گیری دو مرحله ای برای اجرای تغییرات اجماعی استفاده می کند که باعث ایجاد یک تنگنای سخت می شود. اولین مرحله از فرآیند رأی گیری، تأمین آستانه ارتقا در شبکه است.

چگونه بلاک چین رأی داده شده را ردیابی می کند؟

به منظور پیگیری این آرا، ، Decred از Politeia استفاده خواهد کرد. به طور کلی می توان از Politeia به عنوان Git با مهر زمان نام برد. این طراحی شده است تا تمام پیشنهادات، نظرات و اصلاحات بلاکچین را به منظور ارائه سابقه حاکمیت ثبت کند. هدف تقلید از وب سایت های سوابق دولت ها، مانند senate.gov یا house.gov است.

Decred چگونه استخراج می شود؟

دولت ها یا بانک ها موسساتی متمرکز هستند که به صورت فیزیکی پول چاپ می کنند. مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده، جامعه Decred یک DCR جدید ایجاد می کند، فرآیندی که به عنوان استخراج شناخته می شود. به طور کلی ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین از Proof of Work به عنوان روش اصلی ایجاد رمز استفاده می کنند. Decred از بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه متفاوت است زیرا دو روش اجماع مختلف Proof-of-Work (PoW) و Proof-of-Stake (PoS) را ترکیب کرده است.

Decred چگونه استخراج می شود؟

اثبات کار PoW چیست؟

این روش اجماع شامل این است که کاربر قدرت پردازش رایانه خود را برای پردازش معاملات شبکه و ساخت بلوک های بلاکچین بیشتر می کند.به طور کلی، استخراج DCR با استفاده از کارت های گرافیک و با استفاده از استخر استخراج انجام می شود.

اثبات سهام  PoS  چیست؟

این روش اجماعی مبتنی بر “قفل کردن” کاربران برای تأمین بلیط (و بنابراین رأی دادن) و پاداش بخشی از وجوه DCR خود است. DCR قفل شده به عنوان “قیمت بلیط” در نظر گرفته می شود و تا زمان باز شدن قفل قابل انتقال نیست. پس از ایجاد بلیط، آن به مکان بلیط منتقل می شود و در آنجا انتظار می رود تا در یک بلوک پردازش شود.

سخن پایانی

اصلی‌ترین نیروی ارز دیجیتال Decred و توکن اختصاصی آن (DCR)، جامعه کاربرانی است که دارد. تیم توسعه بنیان‌گذار آن متشکل از توسعه‌دهندگان قبلی پروژه‌های عمده ارز دیجیتال است. آنها توسعه‌دهندگان یکی از نسخه‌های بیت‌ کوین هستند که در زبان برنامه‌نویسی گو (Go) نوشته شده است.
اگر این تیم بتواند ویژگی‌هایی عالی بسازد که باعث گسترش این ارز دیجیتال شود (به شکلی که برای اعضای جامعه کاربران مفیدتر باشد) آن وقت استفاده از آن رشد خواهد کرد؛ چون مدیریت خوب منجر به تصمیم‌های خوب می‌شود. اما اگر این جامعه کاربران درگیر نشود یا توسعه سریع انجام نشود، ارز دیجیتال دیکرد (Decred) به زودی جای خود را به ارزهای دیجیتال جدید و جذابی که ویژگی‌های بهتری ارائه می‌دهند، خواهد داد.