مهران بیت
فایل کوین ارز فایل کوین

قیمت ارز فایل کوین (FIL)

نرخ تومانی خرید
320,235
نرخ تومانی فروش
318,015
تومان
-2.3%
$
5.55
فایل کوین فایل کوین
FIL
آدرس سایت:
filecoin.io
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
#Mineable # Distributed Computing # Filesharing # Storage
محاسبه قیمت
خرید فروش
FIL > فایل کوین
فایل کوین میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال فایل کوین چیست؟

فایل کوین (Filecoin) با نماد اختصاری FIL، یک سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که هدف آن “ذخیره مهم‌ترین اطلاعات بشریت” است. این پروژه در سال 2017 با عرضه اولیه کوین (ICO) در حدود 205 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.
در ابتدا، تاریخ شروع برای اواسط سال 2019 برنامه‌ریزی شده بود. با این حال، تاریخ راه‌اندازی شبکه اصلی Filecoin تا بلوک 148.888، یعنی اواسط اکتبر 2020، به تعویق افتاد.

 

ارز دیجیتال فایل کوین (Filecoin) چیست؟

تاریخچه Filecoin (FIL)

 

این پروژه برای اولین بار در سال 2014 به عنوان یک شبکه ذخیره‌سازی نظیر به نظیر توصیف شد. Filecoin پروتکل باز است و توسط یک بلاکچین پشتیبانی می‌شود که تعهدات متعهدان شبکه را با معاملات انجام‌شده با استفاده از توکن FIL، یعنی توکن اختصاصی شبکه ارز دیجیتال Filecoin، ذخیره می‌کند.
الگوریتم اجماع ارز دیجیتال FIL زنجیره بلوک هم بر اساس الگوریتم اثبات تکثیر (PoRep) و هم بر اثبات زمان فضا (proof-of-replication and proof-of-spacetime) ساخته شده است.

 

نحوه عملکرد شبکه

 

ارز دیجیتال Filecoin قصد دارد داده‌ها را به صورت غیرمتمرکز ذخیره کند. بر خلاف شرکت‌های ذخیره‌سازی ابری مانند سرویس‌های وب آمازون یا Cloudflare، که مستعد بروز مشکلات ناشی از تمرکز هستند، Filecoin از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت و جلوگیری از یکپارچگی مکان یک داده استفاده می‌کند و به راحتی قابل بازیابی است و سانسور آن سخت است.
سیستم‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز مانند Filecoin به افراد اجازه می‌دهند که حافظ داده‌های خود باشند و همچنین وب را در دسترس بیشتر مردم جهان قرار می‌دهند. از آنجا که شرکت در شبکه Filecoin با استخراج و با برنده شدن جوایز بیشتر مرتبط است، شرکت‌کنندگان در Filecoin (فایل کوین) صادقانه عمل می‌کنند و حداکثر اطلاعات را ذخیره می‌کنند.
در این شبکه، نودهایی که به عنوان استخراج‌کنندگان نیز شناخته می‌شوند، در حال رقابت هستند تا بتوانند هرچه سریع‌تر داده‌ها را به مشتریان ارائه دهند. سپس آنها توکن FIL پاداش می‌گیرند‌ که باعث تشویق شبکه‌ای از نودهایی می‌شود که می‌خواهند در شبکه فعال باشند و داده‌ها را ذخیره کنند.

 

قیمت FIL

 

قیمت ارز دیجیتال فایل کوین در ابتدای عرضه آن در سال 2020 در حدود 112 دلار بود. پس از عرضه، فایل کوین با کاهش قیمت مواجه شد و قیمت Filecoin
وارد روند نزولی گردید. اما پس از گذشت مدتی قیمت Filecoin به یک ثبات نسبی دست یافت و تا اواخر 2020 قیمت ارز دیجیتال Filecoin تغییرات زیادی را تجربه نکرد.

 

استخراج فایل کوین

 

ماینینگ (استخراج) فایل کوین Filecoin - FIL

 

در بخش‌های قبلی با عناصر موجود در شبکه فایل کوین و الگوریتم‌های آن آشنا شدیم. اکنون زمان آن رسیده تا به مقوله استخراج رمز ارز FIL در شبکه بلاک چینی Filecoin بپردازیم. همانطور که گفته شد، ماینرها در شبکه فایل کوین به دو دسته ماینرهای ذخیره سازی (Storage Miners) و ماینرهای بازیابی (Retrieval Miners) تقسیم می‌شوند. بنابراین، در فایل کوین شاهد دو بازار ذخیره سازی (Storage Market) و حافظه بازیابی (Retrieval Market) هستیم.

 

کیف پول فایل کوین

 

در زمان نگارش این مقاله، شبکه اصلی پروژه Filecoin تازه راه اندازی شده و هنوز کیف پول های مطرح مانند تراست والت، کوینومی و اتمیک والت امکان نگهداری رمز ارز FIL را به پلتفرم خود اضافه نکرده‌اند. در حال حاضر تنها والت تحت وب موجود برای نگهداری ارز دیجیتال فایل کوین، وبسایت https://wallet.filfox.info است که در ادامه به آموزش نحوه ساخت کیف پول رمز ارز FIL و استفاده از آن می‌پردازیم.