مهران بیت
هورایزن ارز هورایزن

قیمت ارز هورایزن (ZEN)

نرخ تومانی خرید
540,560
نرخ تومانی فروش
536,848
تومان
-3.53%
$
9.28
هورایزن هورایزن
ZEN
آدرس سایت:
Horizen.global
گیت هاب:
Github
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
White paper
#PoW#Platform#Privacy#Zero Knowledge Proofs#Masternodes#Scaling#Smart Contracts#Staking#Sidechain#DCG Portfolio#Medium of Exchange#Enterprise Solutions#Content Creation#Web3#Mineable#DPoS#PoS#Equihash#Education#Services#Store Of Value#Payments#DAO#Horizen#Hedera Hashgraph Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
ZEN > هورایزن
هورایزن میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال هورایزن (Horizen) چیست؟

هورایزن (Horizen) با نماد اختصاری ZEN، یک سیستم بلاکچین می باشد که قابلیت همکاری دارد و توسط نودهای غیرمتمرکز پشتیبانی می شود. پلتفرم Sidechain یا همان زنجیره جانبی آن بر روی حریم خصوصی داده‌های مقیاس پذیر تمرکز دارد و به همین ترتیب مشاغل و همچنین توسعه دهندگان را قادر می‌سازد با استفاده از فناوری منحصر به فرد زنجیره جانبی معروف به Zendoo، بلاکچین‌های خصوصی یا عمومی بسازند .

ارز دیجیتال هورایزن (Horizen) - ZEN چیست؟
منبع: businesswire.com

راه اندازی ارز دیجیتال Horizen

این ارز دیجیتال در ماه مِی سال 2017 راه اندازی شد و تلاش می کند از طریق فعال کردن موارد مورد استفاده در دنیای واقعی ، از یکپارچگی و حریم خصوصی داده ها اطمینان حاصل کند . ارز دیجیتال هورایزن ادعا می کند که کاملا غیر متمرکز و کاملا قابل تنظیم با ویژگی های حریم خصوصی است و از هزینه های کم مرتبط با ساخت بلاکچین با مدل های در آمد قابل تنظیم و تعداد نامحدود توکن ها و دارایی های دیجیتالی پشتیبانی می کند .

فورک ارز دیجیتال

ارز دیجیتال هورایزن همان ارز دیجیتال ZenCash نام دارد که پس از چندی به این نام تغییر پیدا کرده است. اگر با ارز دیجیتال ZenCash آشنایی داشته باشید می دانید که تمرکز آن بر روی امنیت و حریم خصوصی می باشد. ارز دیجیتال ZenCash بر روی بلاک چین ZClassic فعالیت می نمود.
پس از کمی فعالیت این ارز فورک شد و دیگر بر روی آن بلاکچین فعالیت نکرد. اگر درباره فورک ارز های دیجیتال اطلاعاتی ندارید بهتر است مقاله ای درباره آن بخوانید اما به صورت کلی می توان فورک را اینگونه تعریف کرد که اگر برخی از برنامه نویسان ببیند که یک ارز از حالت های مختلف دارای ضعف است آن کد های آن را تغییر می دهند تا تمامی آن ضعف ها برطرف شود و حال آن ها اقدام به ایجاد یک ارز جدید می کنند. برای مثال ارز دیجیتال “بیت کوین کش” فورک ارز دیجیتال “بیت کوین” می باشد. اگر به وایت پیپر ارز دیجیتال بیت کوین کش نگاهی بیندازید می بینید که تمامی مشکلات بیت کوین در این ارز برطرف شده است.

تکنولوژی و اعضای ارز دیجیتال هورایزن

ارز دیجیتال Horizen برای تراکنش های خود از تکنولوژی Zk-SNARKS استفاده می کند. در حال حاظر ارز دیجیتال ZenCash دارای یک بلاکچین غیرمتمرکز می باشد. کوین ZenCash توسط ” Ron Vigilione ” ران ویگیلیون ” و ” William Wolf ” ویلیام ولف ” راه اندازی و همچنین هدایت می شود. تیمی که این ارز برای توسعه و هدایت خود دارد یک تیم بسیار قوی متشکل از برنامه نویسان مطرح نرم افزارهای گوناگون می باشند.

نگاهی به پروتکل Zendoo

زنجیره های جانبی نوآوری جذابی است که برای فعال کردن مقیاس پذیری و توسعه پذیری بلاکچین ابداع شده است . ایده اصلی ساده و در عین حال ساده است . شما می توانید یک زنجیره موازی یا زنجیره جانبی با ویژگی های دلخواه بسازید و راهی برای انتقال کوین بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی فراهم کنید .

ساختار پروتکل Zendoo

ساختاری برای سیستم های بلاکچین مانند بیت کوین که امکان ایجاد و برقراری ارتباط با زنجیره های جانبی از انواع مختلف را بدون دانستن ساختار داخلی آن فراهم می کند . پروتکل Zendoo در اجرای فعلی زنجیره های جانبی هورایزن ، در اوایل سال 2020 منتشر شد.
این مکانیزم استانداردی برای ثبت نام و تعامل با سیستم های جداگانه زنجیره ای معرفی می کند . منظورما از تعامل ، پروتکل انتقال زنجیره ای است که امکان ارسال دارایی بومی به یک زنجیره جانبی و دریافت مجدد آن را به روشی مطمئن و قابل تایید بودن اینکه زنجیره اصلی از ساخت و ساز یا عملیات داخلی زنجیره داخلی بداند، امکان پذیر می کند. به صورت کلی تر، پروتکل Zendoo به پروتکل بلاکچین مبتنی بر بیت کوین اجازه می دهد تا با هر سیستم بلاکچین خاص دامنه کار کند . پروتکل بلاکچین فقط یک بار برای معرفی مکانیزم استقرار زنجیره‌های جانبی و امکان انتقال از طریق زنجیره ها ارتقا می یابد.
Zendoo این امکان را فراهم می‌کند تا انتقالات بدون تکیه بر اعتبار سنج های خارجی یا تاییدکنندگان توسط شبکه اصلی تایید شود. شبکه اصلی زنجیره های جانبی را کنترل نمی‌کند و از ساختار داخلی آنها چیزی نمی داند. Zendoo این کار را با تولید اثبات بازگشتی برای هر انتقال حالت زنجیره‌ای جانبی انجام می‌دهد.

تاریخچه و بنیان گذاران هورایزن

ابرت ویگلیون از بنیان گذاران و مدیر عامل های Horizen و همچنین بنیان گذار و ریئس بنیاد Zen Blockchain است. وی کاندیدای دکتری در دانشگاه کارولینا جنوبی می‌باشد و به عنوان یک تحلیلگر عملیات در Lanmark Technology کار می کرد. او همچنین به عنوان یک تحلیلگر پیشرفته در Tecolote Research و به عنوان مدیر پروژه در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا کار کرد.
رولف بنیانگذار و مشاور اجرایی بنیاد Zen Blockchain است. او صاحب مشاغل با تجربه ای در صنعت IT است و دارای یک عملیات استخراج متوسط است. در گذشته رولف در سیستم های Cisco، صنعت نیمه هادی و به عنوان یک افسر آموزش دیده هسته ای در نیروی زیر دریایی ایالات متحده کار می کرد.

ویژگی های منحصر به فرد ارز دیجیتال هورایزن

این پروتکل انتقال زنجیره ای ، امکان ایجاد زنجیره های جانبی غیرمتمرکز را فراهم می کند . اینها بلاکچین های جداگانه ای هستند که به زنجیره بلوک اصلی متصل هستند که می‌توانند همزمان کار کنند.
ارز دیجیتال هورایزن ماموریت دارد که از طریق فرآیند ساخت اکوسیستم فراگیر ، افراد توانمند را به هم نزدیک کند جایی که هرکسی بتواند به خاطر سهم خود پاداش بگیرد. همانطور که گفتیم Zendoo یک راه حل زنجیره ای غیر متمرکز و قابل تنظیم است که برای غلبه بر محدودیت های فعلی در مورد مقیاس پذیری و توسعه پذیری در بلاکچین استفاده می شود.
این یک پلتفرم موازی با ویژگی های پیشرفته است که امکان استفاده از بلاکچین های عمومی یا خصوصی در مقیاس را فراهم می کند و SDK اجزای مورد نیاز برای ساخت بلاکچین غیرمتمرکز را فراهم می کند.

امنیت پلتفرم هورایزن (Horizen) چگونه است؟

ZEN از نودهای ایمن استفاده می کند ، که برای شبکه Horizen بسیار مهم است. نودهای امن یک هدف منحصر به فرد را ارائه می دهند و آنها دارای یک رمزگذاری TLS هستند که می تواند ارتباط بین گره ای ایمنی را فعال کند.
هورایزن همچنین یک فورک Zcash است و به همین ترتیب با به دست آوردن معاملات محافظت شده ای که می تواند فرستنده، گیرنده و ارزش معامله شده را مخفی کند ، از فناوری حفظ حریم خصوصی Zcash برخوردار است. Zk-SNARK هسته اصلی این معاملات است و توسط تیم Zcash به عنوان شکلی از رمزنگاری با دانش صفر توسعه داده شده است.

کیف پول های دیجیتال Horizen

برای ذخیره نمودن ارز دیجیتال هورایزن میتوانید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید. امروزه کیف پول های دیجیتال زیادی به بازار آمده است و شما برای انتخاب باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا قرار است در این کیف پول سرمایه تان ذخیره شود و اگر انتخابتان اشتباه باشد تمام سرمایه تان از بین خواهد رفت.

 • امنیت: امنیت کیف پول بسیار مهم است. قبل از اینکه کیف پول خود را انتخاب کنید به سطح امنیت و همچنین موارد امنیتی توجه بسیاری کنید.
 • امکانات: بهتر است کیف پول انتخابی شما امکانات متعددی داشته باشد، این امکان می تواند رابط کاربری جذاب و آسان و یا ویژگی های امنیتی مثل تایید دو مرحله و قابلیت چند امضایی باشد.
 • اعتبار: اگر کیف پول انتخابی شما معتبر باشد، قطعا خیالتان از امنیت و همچنین سرمایه ای که در آن ذخیره کرده اید راحت است. پس پیشنهاد ما به شما این است کیف پولی را انتخاب کنید که از طرف مقامات رسمی مورد تایید باشد.

لازم به ذکر است که ارز دیجیتال Horizen چند کیف پول رسمی دارد که شما می توانید با کمی به دست آوردن اطلاعات درباره آن ها یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. جز کیف پول رسمی شما می توانید کیف پول های دیگری را نیز انتخاب کنید و از آن ها برای ذخیره این ار دیجیتال استفاده کنید. کیف پول های رسمی و غیر رسمی ارز دیجیتال Horizen عبارت اند از:

 • کیف پول رسمی Sphere
 • کیف پول رسمی Swing Wallet
 • کیف پول رسمی MyZen Wallet
 • کیف پول رسمی Zen Wallet
 • کیف پول رسمی Paper Wallet
 • کیف پول Coinomi
 • کیف پول CoolWallet
 • کیف پول Ledger

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هورایزن (Horizen)

 • صرافی MehranBit: این صرافی یکی از صرافی‌های پیشرو در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که دارای امکانات پیشرفته، برنامه تلفن همراه و یک رابط کاربری بصری جذاب است. مهران بیت تلاش می کند تا یک محیط تجاری امن، پایدار و با ویژگی‌های کاربردی را برای تریدرها و سرمایه گذاران تامین کند.
 • صرافی  Binance: این صرافی از جمله معتبرترین صرافی ها در حوزه ارزهای دیجیتال است و در بین کاربران بسیار محبوب می باشد و روزانه حجم معاملات بالایی را به خود اختصاص داده است . این صرافی از تعداد بیشماری از رمز ارزها پشتیبانی می کند.
 • صرافی Huobi Global: این صرافی نیز از جمله صرافی های مشهور در حوزه ی رمز ارزهاست و علاوه بر ارز دیجیتال Horizen از رمز ارزهایی همچون بیت‌کوین ، اتریوم ، کاردانو ، لایت کوین و… پشتیبانی می کند.
 • صرافی DigiFinex: از دیگر پلتفرم ها برای معاملات ارزهای دیجیتال است که این پلتفرم امکان خرید آسان و مطمئن و امن را در اختیار شما قرار می دهد.
 • صرافی OKEx: صرافی اوکی اکسچنج در مدت زمان کوتاه توانسته است تا کاربران زیادی را به خود اختصاص دهد و این صرافی از ارزهایی بسیاری همچون اتریوم ، بیت کوین ، ایاس و … پشتیبانی می کند.
 • صرافی HitBTC: این صرافی بیش از 800 جفت معاملاتی دارد. این پلتفرم در سال 2013 ایجاد شده است و خدمات مربوط به مبادله رمز ارزها همچون برداشت و سایر خدمات را فراهم می کند.

چگونه ارز دیجیتال هورایزن را بفروشیم ؟

همانطور که در قسمت نحوه خرید ارز دیجیتال Horizen مطالعه کردید، برای فروش این ارز دیجیتال نیز باید به صرافی‌ها مراجعه کنید. پس از اینکه صرافی را انتخاب نمودید، در صورتی که از قبل در آن صرافی ثبت نام نکرده بودید، پس از طی مراحل احراز هویت می توانید در یکی از صرافی‌های معتبر ارز خود را به فروش برسانید .
می‌توان گفت صرافی‌های بسیاری هستند که شما می‌توانید از ان استفاده كنيد اما برای اینکه با خیال آسوده این کار را انجام دهید صرافی را انتخاب کنید که حجم معاملات روزانه آن بالا باشد و از کاربران زیادی برخوردار باشد. پس از بررسی نحوه ذخیره سازی و فروش رمز ارز Horizen می‌خواهیم بدانیم آیا این رمز ارز استخراج می‌شود .

آیا ارز دیجیتال Horizen استخراج می شود ؟

برای اینکه ببینیم این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارد یا خیر در ابتدا باید الگوریتم این ارز دیجیتال را بررسی نماییم . ارز دیجیتال Horizen مبتنی بر الگوریتم گواه اثبات کار حافظه محور یا Equihash است . این الگوریتم به گونه ای طراحی شده است که در برابر دستگاه های ASIC مقاوم است  و هدف اصلی این الگوریتم فراهم آوردن ماینینگ از طریق دستگاه هایی به غیر از ASIC می باشد.

یکی از دلایلی که سبب می شود یک ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارا باشد این است که مبتنی بر الگوریتم PoW یا گواه اثبات کار باشد.

استخراج ارز دیجیتال Horizen چگونه است؟

همانطور که می دانید برای تولید ارز های دیجیتال باید آن ها را کمک دستگاه های ماینر و یا ASIC و یا ریگ های استخراج و یا سیستم های استخراج، استخراج کنید. در حال حاضر برخی از رمز ارز ها قابلیت استخراج دارند و برخی دیگر نیز این امکان را ندارند و شما نمی توانید آن ها استخراج کنید بلکه باید آن ها را با خرید و فروش به دست آورید. خوشبختانه همانطور که گفتیم ارز دیجیتال Horizen قابل استخراج است و شما می توانید این ارز دیجیتال را به راحتی استخراج کنید.
ارز دیجیتال هورایزن از الگوریتم “Equihash” پشتیبانی می‌کند. شما نیز برای اینکه بتوانید به راحتی این ارز را به دست بیاورید باید دستگاه‌های ماینری را تهیه کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر ماینرهای مختلفی است که می‌توانید بهترین و به صرفه‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت از مقاله ما به معرفی چند دستگاه ماینر که امکان استخراج ارز دیجیتال Horizen با آن میسر است می پردازیم.

روند استخراج ارز دیجیتال Horizen

تحقیقات کامل نشان داده است که استخراج Horizen با Nvidia در مقایسه با استفاده از AMD سود آورتر است. اولین و مهم ترین انتخاب سخت افزار است. فاکتور مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد ، اتصال به اینترنت است . اگر بتوانید تاخیر شبکه را بسنجید بسیار به نفع شما خواهد بود. این کار با بررسی پینگ به آدرس استخر استخراج Horizen انجام دهید.

پس باید مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب سخت افزار
 • اتصال به اینترنت قوی با ترافیک نامحدود
 • ظرفیت الکتریکی کافی
 • کیف پول برای ذخیره سازی درآمد

پاداش استخراج هر بلوک برای نودهای امنیتی 3.5% ، برای تیم Horizen 8.5% و برای استخراج کنندگان 88% می باشد .

دستگاه های ماینری و یا ASIC که امکان استخراج ارز دیجیتال Horizen را دارند عبارت اند از:

 • دستگاه ماینر Antminer Z15
 • دستگاه ماینر Antminer Z11
 • دستگاه ماینر Antminer Z9 Mini
 • دستگاه ماینر Antminer Z9
 • دستگاه ماینر PandaMiner B3 Pro ( 8G )
 • دستگاه ماینر PandaMinerB3 Pro
 • دستگاه ماینر Innosolicon A9++
 • دستگاه ماینر Innosilicon A9+

آینده ارز دیجیتال Horizen چگونه است؟

ارز دیجیتال Horizen دارای مقیاس پذیری و همچنین سرعت تراکنش بالایی می باشد. از آنجایی که فضای ارز های دیجیتال بیشتر به این حوزه آمده است به نظر می رسد بتواند جایگاه محکمی داشته باشد و آینده خوبی را برای خود رقم بزند. زمانی که ارز دیجیتال Horizen وارد بازار شد، پس از 6 ماه به تمامی سرمایه گذاران خود حدود 520 درصد سود داد. برخی از تحلیل گران و همچنین فعالان ارز های دیجیتال، به این باورند که این ارز تا سال 2022 الی 2023 به حداقل 111 دلار می رسد.

نتیجه گیری ارزدیجیتال ZEN

ارز دیجیتال Horizen توسط نودهای غیرمتمرکز پشتیبانی می شود. این ارز دیجیتال در پلتفرم خود از زنجیره جانبی Zendoo استفاده می کند. توکن ZEN رمز ارز بومی Horizen است و در ابتدا با نام Zencash شناخته می شد. این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های معتبر جهان در دسترس است.