مهران بیت
ایمیوتبل ارز ایمیوتبل

قیمت ارز ایمیوتبل (IMX)

نرخ تومانی خرید
90,262
نرخ تومانی فروش
89,739
تومان
-5.08%
$
1.4944
ایمیوتبل ایمیوتبل
IMX
آدرس وب سایت:
immutable.com
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
محاسبه قیمت
خرید فروش
IMX > ایمیوتبل
ایمیوتبل میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال ایمیوتبل (Immutable) چیست؟

ایمیوتبل (Immutable) با نماد اختصاری IMX، جزء اولین راه‌حل‌های رسمی برای حل مشکلات متداول در تبادلات NFT ها در شبکه اتریوم به شمار می‌رود. تا پیش از این، پروژه‌های زیادی راه‌اندازی شده بودند تا بتوان با استفاده از آن‌ها مشکلات مختلف در تبادلات مقیاس‌پذیر شبکه اتریوم را رفع کرد، اما متأسفانه بیشتر پروژه‌ها نواقصی داشته و مورد توجه کاربران قرار نگرفته‌اند. ای ام ایکس در لایه دوم اتریوم اجرا شده است و برخی کارشناسان عقیده دارند برای رفع مشکلات تبادل توکن‌های تعویض‌شدنی باید قابلیت‌های بهتر و دائمی پیش‌بینی شود، اما باید توجه داشت که استفاده از این پروتکل در حال حاضر بسیاری از مشکلاتی را که در نتیجه ازدحام شبکه اتریوم به وجود آمده مرتفع کرده است.

ارز دیجیتال ایمیوتبل (Immutable) - IMX چیست؟

درباره Immutable (IMX)

تاکنون متدهای متفاوتی برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم آزموده شده، اما امیوتبل ایکس یکی از بهترین روش‌ها را انتخاب کرده است. ZK Rollup روشی است که این پروتکل برای ثبت مقیاس‌پذیر تراکنش‌های اتریوم از آن استفاده می‌کند. در روش فوق، هزار تراکنش بدون اینکه وارد زنجیره اتریوم شوند، پردازش می‌شوند. در این مرحله تمامی تراکنش‌ها باید احراز هویت و به اصطلاح امضا شوند. سپس تمامی تراکنش‌هایی که تأیید شده‌اند، در قراردادی هوشمند قرار گرفته و روی زنجیره شبکه اتریوم ثبت می‌شوند.

مزایای IMX چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایای IMX، سرعت بالای انجام تراکنش‌هاست؛ به‌طوری‌که کاربران برای انجام تراکنش در بازی‌های آنلاین، سایت‌های خرید و فروش NFT و بسیاری از پلتفرم‌های دیگر منتظر نمی‌مانند؛ درحالی‌که بدون استفاده از این پروتکل کاربران مجبور بودند به‌دلیل ازدحام شبکه مدت‌زمان قابل‌توجهی را صبر کنند تا تراکنش‌ها تأیید شوند. پروتکل IMX این امکان را به وجود آورده است تا کاربران بدون نیاز به گس بتوانند به ثبت تراکنش‌ها بپردازند.
این مزیت سبب می‌شود تعداد زیاد تراکنش‌ها در برخی بازی‌های آنلاین مشکلات زیادی برای کاربران به وجود نیاورد و بازیکنان بتوانند با کمترین هزینه ممکن به تبادلات مورد نیاز بپردازند. گس در شبکه اتریوم به کارمزدی گفته می‌شود که کاربران برای تأیید تراکنش‌های خود به ماینرها می‌پردازند. امنیت پروتکل ای ام ایکس کاملاً تضمین شده و بر پایه زنجیره‌های اتریوم است؛ بنابراین هیچ مشکل امنیتی در تبادلات مختلف به وجود نخواهد آمد و می‌توان بدون هیچ‌گونه نگرانی تراکنش‌ها را ثبت کرد. برای ایجاد کلید خصوصی در این پروتکل می‌توان از کیف پول‌های رایج مانند متامسک استفاده کرد که در این امر محدودیتی وجود ندارد.

ایمیوتبل (IMX) برای توسعه‌دهندگان

API های ارائه‌شده توسط IMX این امکان را برای توسعه‌دهندگان به وجود آورده است تا بتوانند در اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک‌چین از این پروتکل استفاده کنند. توسعه‌دهندگان فرانت‌اند هم می‌توانند با قابلیت‌های موجود، به‌صورت شخصی به توسعه اپلیکیشن‌هایی با مالکیت کامل بپردازند.

آینده IMX چیست؟

کارشناسان و تحلیل‌کنندگان اتریوم آینده IMX را کاملاً روشن می‌دانند؛ زیرا این پروژه در همین مدت هم توانسته است مشکلات زیادی را که کاربران در تبادلات NFT ها با آن روبه‌رو بوده‌اند، برطرف کنند. جالب است بدانید پروتکل IMX حتی به افزایش محبوبیت توکن‌های تعویض‌نشدنی نیز کمک قابل‌توجهی کرده است و بعد از ارائه آن بسیاری از پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین دچار افزایش کاربر شده‌اند.
با توجه به اینکه مؤسسان و اعضای تیم IMX از سابقه بسیار درخشان در زمینه توسعه فناوری‌های بلاک‌چین برخوردارند، این اطمینان وجود دارد که IMX در آینده، نوآوری‌های زیادی را در دنیای NFT ها و پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین رقم بزند.

ارز دیجیتال ایمیوتبل (IMX) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال ایمیوتبل (IMX) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز Immutable (IMX) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل اتمیک والت (Atomic Wallet) و کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger) ‌ذخیره کنید.