مهران بیت
اینجکتیو ارز اینجکتیو

قیمت ارز اینجکتیو (INJ)

نرخ تومانی خرید
1,825,961
نرخ تومانی فروش
1,816,700
تومان
-3.16%
$
30.87
اینجکتیو اینجکتیو
INJ
آدرس وب سایت:
Injective.com
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
#PoS#Platform#DeFi#Smart Contracts#Binance Launchpad#Binance Labs Portfolio#CMS Holdings Portfolio#Pantera Capital Portfolio#Layer 1#AI & Big Data#Web3#Cosmos Ecosystem Cosmos#BNB Smart Chain#Injective Ecosystem#Collectibles & NFTs#Interoperability#Cross-Chain#Real World Assets
محاسبه قیمت
خرید فروش
INJ > اینجکتیو
اینجکتیو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال اینجکتیو (Injective) چیست؟

اینجکتیو (Injective) با نماد اختصاری INJ، شبکه‌ای غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم است که از دو لایه نشکیل شده و دسترسی کاربران را به شبکه دیفای آسان می‌کند. تیم سازنده این پروتکل با از میان برداشتن محدودیت‌های DEX به کاربران خود کمک می‌کنند تا سرعت معاملات افزایش یافته و نقدینگی بیشتر شود.

ارز دیجیتال اینجکتیو (Injective) - INJ چیست؟
منبع: injective.com

آشنایی با Injective (INJ)

این شبکه دارای یک صرافی با نام Injective Exchange دارد که تمام معاملات در آن انجام می‌گردد. این صرافی از سیستم عامل غیرمتمرکز استفاده می‌کند در حالی که همه داده‌ها و ابزارهای آن کاملا عمومی هستند. این برنامه نیز به سرمایه گذاران خود متکی است تا نقدینگی آن تامین گردد و در ازای این کار پاداش دریافت کنند.
این پروژه دارای یک ارز دیجیتال به نام اینجکتیو (INJ) است که در حال حاضر در رتبه ۱۵۴ بازار رمزارز‌ها قرار دارد. به دلیل قرارگیری این توکن بر پایه اتریوم می‌توان حدس زد که این رمزارز دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی باشد. این رمزارز را می‌توان در طبقه توکن‌های چند منظوره دسته‌بندی کرد.

تاریخچه و بنیانگذاران اینجکتیو (INJ)

آزمایشگاه‌های اینجکتیو، مکان‌هایی برای تولید توکن اینجکتیو هستند که اریک چن یکی از بنیان گذاران این آزمایشگاه هاست. اریک چن دارای لیسانس علوم مالی از مدرسه کسب و کار اشترن نیویورک است. چن فعالیت خود در این حوزه را در سال ۲۰۱۴ شروع کرد. وی در ابتدا عضو تحقیقاتی در Desay Sv Automotive بود. سپس به عنوان یک تحلیلگر به AXA پیوست. در سال ۲۰۱۷ عنوان محقق نوآوری سرمایه را اخذ نمود و در سال ۲۰۱۸ اینجکتیو را تاسیس کرد. از طرفی آلبرن چون فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۷ سمت مهندسی در لینک گلوبال را داشت. وی در اوایل سال ۲۰۱۸ به عنوان مهندس کامپیوتر در آمازون مشغول به کار شد اما پس از مدت کوتاهی به اریک چن پیوست و برای راه‌اندازی و توسعه پروتکل اینجکتیو با وی همکاری کرد. آلبرت چون هم اکنون مدیر ارشد فنی پروتکل اینجکتیو است.

هدف و کاربرد اینجکتیو (INJ)

هدف اینجکتیو ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز و شبکه‌های عمومی است به صورتی که کاربرانی که دارای توکن INJ هستند بتوانند بدون دخالت هیچ مرجع متمرکزی، کنترل پروژه را در دست گرفته و آن را توسعه دهند. بنیاد بلاک‌چین اینچکتیو، اینجکتیو چین نام دارد که یک دفتر غیرمتمرکز بوده و عناصری از ماشین مجازی اتریوم را به کار می‌گیرد.
اینجکتیو پروتکل در واقع DEX را بهبود می‌بخشد. جدیدترین نسخه‌های DEX از نوآوری‌هایی استفاده می‌کند که کاملا غیرمتمرکز است. به طور مثال این پروژه با برخی از عملکردهای مالی غیرمتمرکز یک بستر سازگار، متنوع و همچنین منعطف ایجاد می‌کند. امکان نقدینگی بهتر، اجرای سریع‌تر و تنوع بیشتر را ایجاد می‌کند. می‌توان گفت اولین مبادله واقعا غیرمتمرکز در آن رخ می‌دهد.

اینجکتیو (INJ) چگونه کار می‌کند؟

اینجکتیو چین، ستون‌هایی برای پلتفرم ایجاد می‌کند و نقش بسزایی در عملکرد مولفه‌های اصلی پروتکل دارد. سفارشات در Exchange Client ۰x، تمرکززدایی را ارائه کرده و کارایی معاملات را افزایش می‌دهد. در این جا سفارشات می‌توانند با تسویه حساب رله‌های زنجیره جانبی را روی زنجیره فعال کنند که این سفارش‌سازی توسط نودهای INJ میزبانی می‌شوند. سپس هماهنگ کننده‌هایی وجود دارد که از ربات‌هایی برای نظارت را منجر می‌کنند. با این ربات‌ها معاملات در کمتر از یک ثانیه انجام می‌شوند که همین امر باعث می‌شود خروج معاملات گران از صرافی رخ دهد.
اینجکتیو از یک عملکرد تاخیر قابل تایید استفاده می‌کند تا سفارش‌های جدید جلوتر از سفارش‌های قبلی قرار نگیرند. این پروتکل دارای پل توکن دو جهته است. بدین صورت که توکن بریج برای انتقال رمزهای ERC-20 لازم است. این پل در شبکه Cosmos ایجاد شده که این مناطق پین بلاک چین‌های مبتنی بر حساب هستند که بین مناطق Cosmos و بلاک چین‌های بیرونی پل می‌شوند. مسیر پل در اینجکتیو پروتکل، از طریق قرارداد هوشمند منطقه INJ Peg، از طریق سرویس رله به ماژول پل اتریوم و از طریق آدرس COSMOS است.

معماری و مزایای استفاده از شبکه اینجکتیو (INJ)

ساختار تبادل اینجکتیو پروتکل ابزاری عمومی است که کاربران می‌توانند بازارهای مشتقه شخصی ایجاد کنند. همچنین این ساز و کار، مالکیت را نیز برای کاربران به ارمغان می‌آورد. پروتکل اینجکتیو با استفاده از پل ارتباطی بین Cosmos و اتریوم برای ارتباط بین بلاک چین، بر روی Cosmos SDK ساخته شده تا کاربران به صورت کاملا غیرمتمرکز تجارت کرده و به معامله بپردازند.

برخی از مزایای شبکه:

  • سرعت بالا در مبادلات رمزارزها در بین پلتفرم‌های مختلف
  • هزینه پایین در مبادلات رمزارزها در بین پلتفرم‌های مختلف
  • دارای قابلیت نظرسنجی خودکار و مدیریت مبتنی بر جمع محوری
  • تعبیه سیستم ماینینگی که باعث افزایش ارزش توکن اینجکتیو گردد

ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز Injective (INJ) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت (Trust Wallet) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ‌و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.

جمع بندی

پروتکل اینجکتیو شبکه‌ای غیرمتمرکز است که بر معاملاتی تمرکز دارد که به صورت غیرمتمرکز صورت می‌گیرند. این شبکه تلاش می‌کند سرعت و امنیت مبادلات را افزایش دهد. Cosmos SDK زنجیره جانبی را پشتیبانی می‌کند. این پروتکل مقیاس‌پذیری اتریوم را افزایش می‌دهد. همچنین معاملات در آن هزینه پایینی دارند. نماد اختصاری توکن اینجکتیو INJ است که در حال حاضر با قیمت 35.48 دلار معامله می‌شود.