مهران بیت
آی او اس تی ارز آی او اس تی

قیمت ارز آی او اس تی (IOST )

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
آی او اس تی آی او اس تی
IOST
آدرس سایت :
http://iost.io
تلگرام :
Telegram
توییتر :
Twitter
Hardware Iot Huobi Capital

ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) یک شبکه بلاکچین عمومی است که در سنگاپور قرار دارد و هدف آن حل مشکل مقیاس ‌پذیری است.

اگر بلاکچین‌ها بخواهند که صد‌ها میلیون نفر در عملیات‌های عادی خود از آنها استفاده کنند، باید بتوانند میلیون‌ها تراکنش را به سرعت و امن انجام دهند. اینجا جایی است که بلاکچین آی او اس تی (Internet of Services Token) وارد می‌شود. این تیم، بلاکچینی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند حجم زیاد و کاربرد زیاد را مدیریت کند.

ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) چیست؟

ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) شبکه بلاکچین و اکوسیستم کاملاً مستقلی است که دارای نود‌ها، کیف پول‌ها و پروتکل اجماع مخصوص به خود است.

برای فهمیدن ارز دیجیتال IOST بهتر است آن را با نزدیک‌ترین رقیبانش یعنی اتریوم، ایاس (EOS) و ترون (Tron) مقایسه کنیم. بزرگ‌ترین تفاوت این است شبکه‌ی‌ آی او اس تی ادعا می‌کند که می‌تواند 100000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند؛ در حالی که شبکه اتریوم 20، شبکه ترون 2000 و شبکه ایاس 4000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش می‌کنند.

همانند استاندارد ERC-20 اتریوم، پلتفرم آی او اس تی هم استاندارد خودش را دارد که IRC20 نامیده می‌شود. توکن IOST روی این پلتفرم، قرار دارد.

عده‌ای از نود‌ها در شبکه از طریق رأی‌گیری به عنوان‌های Servi یا Partner انتخاب می‌شوند.کار این نود‌ها تولید بلوک‌ها برای بلاکچین IOST است. هم رأی‌دهندگان و هم نود‌هایی که انتخاب شده‌اند با توکن آی اس دی تی پاداش می‌گیرند. سازمان‌ها یا اشخاصی که تمایل دارند نودی در شبکه باشند، باید درخواست دهند و حداقل 2 میلیون و 100 هزار رأی جمع‌آوری کنند.

ارز دیجیتال IOST چگونه تولید می‌شود؟

بلاکچین IOST در کل، 21 میلیارد توکن IOST در اختیار دارد. این سیستم هر ساله 2 درصد توکن بیشتر را برای پاداش دادن به نود‌های رسمی، شریک (partner) و رأی‌دهندگان منتشر می‌کند. یک درصد از توکن‌ها برای پاداش به نود‌هایی است که به رشد بیشتر و توسعه ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) کمک می‌کنند.

چه کسی ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) را ابداع کرد؟

ارز دیجیتال آی او اس تی به‌دست جیمی زونگ (Jimmy Zhong) ، ترنس وانگ (Terrence Wang)، جاستین لی (Justin Li) ، ری شیائو (Ray Xiao) ، سا وانگ (Sa Wang) و کوین تان (Kevin Tan) که فارغ‌التحصیلان برخی از معتبرترین دانشگاه‌ها و شرکت‌های جهان هستند، تأسیس شد.

نحوه دریافت ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST)

در ابتدا توکن IOST یک توکن ERC20 بود که به صورت عرضه اولیه (ICO) به فروش رسید، اما از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی IOST، دارندگان می‌توانند توکن‌های ERC20 قدیمی خود را با توکن‌هایی که بر بستر بلاکچین اصلی IOST فعالند، مبادله کنند. توکن‌های IOST را می‌توان در صرافی‌های بزرگی مانند Huobi و صرافی Binance خریداری کرد که از مبادله خودکار توکن‌های قدیمی به جدید پشتیبانی می‌کنند.

آینده ارز دیجیتال IOST

ارز دیجیتال IOST یا آی او اس توکن، تعداد زیادی نود و کاربر دارد. با توجه به اینکه بلاکچین IOST نسبت به سایر شبکه‌ها، بلاکچین جدیدی است، موضوع چشمگیری به حساب می‌آید. در حال حاضر صرافی‌ها و بازی‌ها محبوب‌ترین نرم‌افزارهای توزیع‌شده در بلاکچین IOST هستند. تیم ارز دیجیتال آی او اس توکن مدعی هستند که اولین پروژه بلاکچینی مقیاس ‌پذیر و غیر‌ متمرکز را توسعه می‌دهند و به همین منظور هر روز همکاری خود را با صرافی‌ها و توسعه‌دهندگان نرم افزار‌های غیر متمرکز افزایش می‌دهند.

سخن پایانی

ارزهای دیجیتال زیادی مدعی افزایش مقیاس پذیری هستند. از میان این رمزارزها، ارز دیجیتال IOST موفقیت بیشتری کسب کرده است. این ارز دیجیتال، تیم قوی‌ای دارد و از تکنولوژی‌های به‌روز استفاده کرده است. اما هنگام سرمایه‌گذاری روی هر ارزی به این دقت کنید که در بازار سرمایه لزوماً تکنولوژی بهتر و جدیدتر باعث موفقیت بیشتر یک پروژه نمی‌شود و معیارهای متعدد دیگری نیز در رشد شبکه و قیمت توکن مؤثر است.