مهران بیت
آی او اس تی ارز آی او اس تی

قیمت ارز آی او اس تی (IOST)

نرخ تومانی خرید
536
نرخ تومانی فروش
533
تومان
-2.95%
$
0.00921
آی او اس تی آی او اس تی
IOST
آدرس سایت:
iost.io
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
محاسبه قیمت
خرید فروش
IOST > آی او اس تی
آی او اس تی میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال آی او اس تی چیست؟

آی او اس تی (IOST) یک شبکه بلاکچین عمومی است که در سنگاپور قرار دارد و هدف آن حل مشکل مقیاس ‌پذیری است. اگر بلاکچین‌ها بخواهند که صد‌ها میلیون نفر در عملیات‌های عادی خود از آنها استفاده کنند، باید بتوانند میلیون‌ها تراکنش را به سرعت و امن انجام دهند. اینجا جایی است که بلاکچین آی او اس تی (Internet of Services Token) وارد می‌شود. این تیم، بلاکچینی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند حجم زیاد و کاربرد زیاد را مدیریت کند.

ارز دیجیتال آی او اس تی IOST چیست؟

درباره IOST

ارز دیجیتال آی او اس تی شبکه بلاکچین و اکوسیستم کاملاً مستقلی است که دارای نود‌ها، کیف پول‌ها و پروتکل اجماع مخصوص به خود است. برای فهمیدن ارز دیجیتال IOST بهتر است آن را با نزدیک‌ترین رقیبانش یعنی اتریوم، ایاس (EOS) و ترون (Tron) مقایسه کنیم.
بزرگ‌ترین تفاوت این است شبکه‌ی‌ IOST ادعا می‌کند که می‌تواند 100000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند؛ در حالی که شبکه اتریوم 20، شبکه ترون 2000 و شبکه ایاس 4000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش می‌کنند.
همانند استاندارد ERC-20 اتریوم، پلتفرم IOST هم استاندارد خودش را دارد که IRC20 نامیده می‌شود.
عده‌ای از نود‌ها در شبکه از طریق رأی‌گیری به عنوان‌های Service یا Partner انتخاب می‌شوند.کار این نود‌ها تولید بلوک‌ها برای بلاکچین IOST است. هم رأی‌دهندگان و هم نود‌هایی که انتخاب شده‌اند با توکن آی اس دی تی پاداش می‌گیرند. سازمان‌ها یا اشخاصی که تمایل دارند نودی در شبکه باشند، باید درخواست دهند و حداقل 2 میلیون و 100 هزار رأی جمع‌آوری کنند.

ارز دیجیتال IOST چگونه تولید می‌شود؟

بلاکچین آی او اس تی در کل، 21 میلیارد توکن IOST در اختیار دارد. این سیستم هر ساله 2 درصد توکن بیشتر را برای پاداش دادن به نود‌های رسمی، شریک (Partner) و رأی‌دهندگان منتشر می‌کند. یک درصد از توکن‌ها برای پاداش به نود‌هایی است که به رشد بیشتر و توسعه ارز دیجیتال IOST کمک می‌کنند.

بنیانگذار IOST

ارز دیجیتال IOST به دست جیمی زونگ (Jimmy Zhong) ، ترنس وانگ (Terrence Wang)، جاستین لی (Justin Li) ، ری شیائو (Ray Xiao) ، سا وانگ (Sa Wang) و کوین تان (Kevin Tan) که فارغ‌التحصیلان برخی از معتبرترین دانشگاه‌ها و شرکت‌های جهان هستند، تأسیس شد.

نحوه دریافت ارز دیجیتال IOST

در ابتدا توکن IOST یک توکن ERC20 بود که به صورت عرضه اولیه (ICO) به فروش رسید، اما از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی IOST، دارندگان می‌توانند توکن‌های ERC20 قدیمی خود را با توکن‌هایی که بر بستر بلاکچین اصلی آی او اس تی فعالند، مبادله کنند. توکن‌های IOST را می‌توان در صرافی‌های بزرگی مانند Huobi و صرافی Binance خریداری کرد که از مبادله خودکار توکن‌های قدیمی به جدید پشتیبانی می‌کنند.

آینده ارز دیجیتال آی او اس تی

ارز دیجیتال IOST یا آی او اس توکن، تعداد زیادی نود و کاربر دارد. با توجه به اینکه بلاکچین آی او اس تی نسبت به سایر شبکه‌ها، بلاکچین جدیدی است، موضوع چشمگیری به حساب می‌آید. در حال حاضر صرافی‌ها و بازی‌ها محبوب‌ترین نرم‌افزارهای توزیع‌شده در بلاکچین آی او اس تی هستند. تیم این ارز دیجیتال مدعی هستند که اولین پروژه بلاکچینی مقیاس ‌پذیر و غیر‌ متمرکز را توسعه می‌دهند و به همین منظور هر روز همکاری خود را با صرافی‌ها و توسعه‌دهندگان نرم افزار‌های غیر متمرکز افزایش می‌دهند.

سخن پایانی

ارزهای دیجیتال زیادی مدعی افزایش مقیاس پذیری هستند. از میان این رمزارزها، ارز دیجیتال IOST موفقیت بیشتری کسب کرده است. این ارز دیجیتال، تیم قوی‌ای دارد و از تکنولوژی‌های به‌روز استفاده کرده است. اما هنگام سرمایه‌گذاری روی هر ارزی به این دقت کنید که در بازار سرمایه لزوماً تکنولوژی بهتر و جدیدتر باعث موفقیت بیشتر یک پروژه نمی‌شود و معیارهای متعدد دیگری نیز در رشد شبکه و قیمت توکن مؤثر است.