مهران بیت
آیوتکس ارز آیوتکس

قیمت ارز آیوتکس (IOTX)

نرخ تومانی خرید
2,375
نرخ تومانی فروش
2,361
تومان
-7.93%
$
0.03932
آیوتکس آیوتکس
IOTX
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram
گیت هاب:
Github
محاسبه قیمت
خرید فروش
IOTX > آیوتکس
آیوتکس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

آیوتکس چیست؟

ارز دیجیتال آیوتکس (IoTeX) با نماد اختصاری IOTX، یک سیستم بلاک چین مقیاس پذیر و با محوریت حریم خصوصی برای اینترنت اشیا (IoT) است. علاوه بر این، تیم جهانی IoTeX متشکل از متخصصینی در سیستم‌ های توزیع ‌شده، رمزنگاری و مهندسان سطح بالا و سازندگان با تجربه اکوسیستم است.
آیوتکس در حال توسعه چندین فناوری داخلی برای پیشبرد مرزهای بلاک چین 3.0 است، از جمله معماری بلاک چین برای محاسبات ناهمگن، سازوکار توافقی Roll-DPoS سریع و متدولوژی های سبک وزن برای حفظ حریم خصوصی. IoTeX با ترکیب دنیای فیزیکی، بلوک به بلوک، هماهنگی دستگاه مستقل را برای جمع به ارمغان می ‌آورد.

ارز دیجیتال آیوتکس IOTX چیست؟

IoTeX یک شبکه غیرمتمرکز از کاربران، توسعه دهندگان و مشاغل است که پلتفرم آیوتکس را به طور مشترک کنترل و استفاده می کنند.
IOTX یک توکن ابزاری است که ارز دیجیتال آیوتکس را تقویت می کند، پلتفرمی که دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) مانند دوربین ها یا حسگرها را با برنامه های غیرمتمرکز متصل می کند. IOTX همچنین می تواند برای پرداخت تراکنش ها، مشارکت و مدیریت شبکه IoTeX و ثبت دستگاه های جدید استفاده شود.
بلاک چین IoTeX و ارز دیجیتال آیوتکس محصولات واقعی را هدایت می کند، مانند دوربین های مبتنی بر بلاک چین نمایشگاه الکترونیک (CES) و گجت pebble geo، که برای بهینه سازی زنجیره تامین در هر بخش ایده آل است.
معرفی ioTube v5 در 6 آگوست باعث علاقه مندی به پروژه IoTex شد که دارای یک پل متقابل زنجیره ای جدید با پالی گان است (یک فناوری لایه 2 اتریوم (ETH) که تبادل توکن دو طرفه بین دو پروتکل را امکان پذیر می کند). از آن زمان، سکه IoTeX (IOTX) افزایش چشمگیری داشت.

تاریخچه IOTX

تاریخچه برند IoTeX نقش مهمی در موفقیت آن دارد. هر پروژه خوب باید یک پایه قوی داشته باشد. برای دارندگان سکه IOTX، این موضوع ممکن است خبر خوبی باشد، زیرا این شرکت در سال 2017 به عنوان یک پلتفرم منبع باز با هدف ایجاد یک محیط غیرمتمرکز راه اندازی شد که در آن انسان ها و ماشین ها می توانند با امنیت و اعتماد مطمئن ارتباط برقرار کنند.
برخلاف بسیاری از سکه های موجود در بازار، IoTeX دارای ارزش و ماموریتی است که پشت سر آن است. هدف آن ایجاد امکان مالکیت و بهره برداری از دستگاه ها و داده ها و ارزشی که ایجاد می کنند برای افراد و شرکت های عادی. هدف ارز دیجیتال آیوتکس، دموکراتیک کردن دسترسی به برنامه ‌های کاربردی، دارایی ‌ها و خدمات مبتنی بر ماشین از طریق پیوند دادن دنیای فیزیکی و دیجیتالی، ارائه ارزش به کاربران و تقویت اقتصاد ماشینی جدید است.

بنیانگذاران IoTeX چه کسانی هستند؟

ارز دیجیتال آیوتکس IOTX - IoTeX چطور کار می کند؟

بنیانگذاران IoTeX قوان گوئو (Qevan Guo)، جینگ سان، شین‌سین فن و راولن چای هستند.
قوان گو همچنین یکی از بنیانگذاران Hyperconnect Lab است. او قبلاً یک دانشمند پژوهشی و مدیر مهندسی در فیس بوک بود.
جینگ سان همچنین به عنوان شریک مدیریتی در Sparkland Capital کار می کند. او یک سرمایه گذار LP در Polychain Capital و یک سرمایه گذار در Rippling است.
قبل از تأسیس آیوتکس، Xinxin Fan یک مهندس ارشد تحقیقات در مرکز تحقیقات و فناوری بوش در آمریکای شمالی بود. او همچنین به عنوان همکار پژوهشی و مدیر پروژه در دانشگاه واترلو کار کرده است.
راولن چای علاوه بر اینکه یکی از بنیانگذاران IoTeX است، مشاور BootUP Ventures و عضو گروه وظیفه دفتر کل توزیع شده صنعتی در کنسرسیوم اینترنت صنعتی است. او قبلاً به عنوان سرپرست تحقیق و توسعه رمزارز و امنیت مهندسی در اوبر کار می کرد.

IoTeX (IOTX)  چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال آیوتکس در حال حاضر جامعه رو به رشدی از دستگاه های هوشمند، DApps و دارایی های دیجیتال را به عنوان یک راه حل بلاک چین “لایه 1” سازگار با EVM تامین می کند. سکه IOTX  به تراکنش‌ های شبکه و قراردادهای هوشمند قدرت می ‌دهد و همچنین به هر کسی اجازه می ‌دهد تا در شبکه IoTeX سهامدار شود.
از آوریل 2019، شبکه اصلی IoTeX بدون اشکال کار می کند و توسط بیش از 60 نماینده، از جمله Blockfolio، CoinGecko  و DraperDragon به صورت غیرمتمرکز مدیریت می شود. همچنین دارای یک جامعه جهانی متشکل از بیش از 100000 نفر از بیش از صد کشور است که با یک چشم انداز مشترک برای اینترنت اشیا متحد شده اند.
IoTeX بر اساس مفهوم IoT (اینترنت اشیا) است. اینترنت اشیا جنبه ‌های مختلف محیط ما را به روش‌ های جدیدی پیوند می ‌دهد و باعث می ‌شود همه چیز در اطراف ما به راحتی به اینترنت متصل شود.
در سال‌ های آینده، اینترنت اشیا بر جهان تسلط پیدا می ‌کند و آیوتکس ممکن است نقش مهمی در این انتقال ایفا کند. هدف ارز دیجیتال آیوتکس ایجاد محیطی بدون مرز است که در آن انسان‌ ها و ماشین ‌ها می‌ توانند با اعتماد، آزادی و حریم خصوصی تضمین ‌شده تعامل داشته باشند.

ایده  IoTeX

ایده ارز دیجیتال آیوتکس

طبق تحقیقات انجام شده توسط  Juniper Research، انتظار می رود تعداد دستگاه هایIoT یا اینترنت اشیا تا سال 2022 از 50 میلیارد عدد فراتر برود. این عدد بسیار بالایی است و از سوی دیگر این تعداد بی ‌شمار دستگاه‌ های متصل به اینترنت نیز به روش‌ های ایمن ارتباط و اتوماسیون در زمان واقعی نیاز دارند. مشکلات متعددی وجود دارد که تا کنون مانع از پذیرش انبوه فناوری IoT شده است. این مشکلات شام موارد زیر است:

  • مقیاس پذیری
  • عدم رعایت حریم خصوصی
  • هزینه های عملیاتی بالا
  • فقدان ارزش عملکردی

ارز دیجیتال آیوتکس قصد دارد این مشکلات را با یک بلاک چین با محوریت حریم خصوصی حل کند که انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را با استفاده از یک مکانیسم اجماع سریع که مبتنی بر اثبات سهام، همراه با استفاده از زنجیره های جانبی است، فراهم می کند.
آیوتکس بدون رقابت نیست. یکی از بزرگترین رقبای آن IOTA است که از فناوری Directed Acyclic Graph (DAG)  برای حل مشکلات مقیاس پذیری و ارائه یک پلت فرم سبک وزن برای دستگاه هایی با نیاز به انرژی کم استفاده می کند.
استفاده آیوتا از فناوری DAG هزینه دارد و این قیمت بر مبنای توافق جهانی است. توسعه دهندگان ارز دیجیتال آیوتکس فکر می کنند این قیمت بسیار بالاست و به دنبال طراحی یک راه حل بلاک چین برای مسائلی فراتر از مسائل مقیاس پذیری هستند. چشم انداز آنها شامل یک بلاک چین است که از بلاک چین های زیادی ساخته شده است. یک بلاک چین ریشه، مسئول امنیت و حاکمیت شبکه خواهد بود و سپس زنجیره های جانبی که وظایف خاصی را انجام می دهند.

فناوری IoTeX

فناوری ارز دیجیتال آیوتکس

از نظر معماری، IoTeX  در نظر دارد مانند نخاع و سیستم عصبی برای سیستم های IoT تبدیل شود. این معماری شامل برخی از ویژگی های طراحی زیر است:

جداسازی وظایف

هنگامی که با اینترنت اشیا سروکار دارید، ویژگی های مختلفی در یک بلاک چین مورد نیاز است، زیرا برنامه های کاربردی مختلف نیازهای متفاوتی دارند. این باعث می ‌شود که قرار دادن گره‌ های اینترنت اشیا در یک بلاک چین غیرعملی باشد. بعلاوه باعث سنگینی بلاک چین می شود و محاسبات را کند و سنگین می کند.
بنابراین، ارز دیجیتال آیوتکس با ایده جداسازی وظایف کار می کند. این بدان معنا است که زنجیره های جانبی برای هر عملکرد مورد نیاز ایجاد می شود و این زنجیره های جانبی می توانند در صورت لزوم با یکدیگر تعامل داشته باشند. با ایجاد زنجیره های جانبی، تیم بر این باور است که می توانند کارایی بلاک چین و حریم خصوصی آن را به حداکثر برسانند.

حریم خصوصی داخلی

ارز دیجیتال آیوتکس مکانیسم های مختلفی را برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی کاربران و تراکنش ها در نظر گرفته است. یکی از راه هایی که این کار را انجام می دهد استفاده از امضای حلقه است. برای مخفی کردن آدرس گیرنده تراکنش، یک کد پرداخت قابل انتقال به این امر اضافه می کند.

شبکه ارز دیجیتال آیوتکس چگونه ایمن است؟

ارز دیجیتال آیوتکس و شبکه IoTeX مکانیسم های مختلفی دارد که حریم خصوصی کاربران و تراکنش ها را تضمین می کند. برخی از اینها امضاهای حلقه و کد پرداخت قابل اعتماد است که آدرس گیرنده تراکنش را پنهان می کند.
اثبات سهام با رای دادن سهامداران به تولیدکنندگان بلوک در شبکه کار می کند. تعداد تولیدکنندگان بلوک تعیین می ‌شود و پس از انتخاب شدن، مسئولیت اضافه کردن بلوک‌ های جدید به بلاک چین را بر عهده دارند.
برای انجام این کار، آنها جوایزی دریافت می ‌کنند که می ‌توانند بین سهامدارانی که به آنها رای داده ‌اند توزیع کنند، که این جوایز تولیدکنندگان بلوک را تشویق می ‌کند تا به کار خود ادامه دهند و همچنین سهامداران به رای دادن به تولیدکنندگان بلوک ادامه دهند.

آیوتکس را از کجا بخریم؟

ارز دیجیتال IOTX را می توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر مثل Binance، Huobi Global، Upbit، HBTC، Xtheta Global و مهران بیت خریداری کنید.