مهران بیت
لیسک ارز لیسک

قیمت ارز لیسک (LSK)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
لیسک لیسک
LSK
آدرس سایت:
lisk.com
سورس کد:
Source Code
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#DPoS # Platform # Enterprise solutions # Smart Contracts

ارز دیجیتال لیسک چیست؟

لیسک (Lisk) با نماد اختصاری LSK، یک پلتفرم توسعه‌ای در ساید چین (sidechain) است که امکان ایجاد و پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApp) در جاوا اسکریپت (Javascript) را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال لیسک (Lisk) - LSK چیست؟

هدف از ایجاد لیسک

از اهداف اصلی پیدایش لیسک، رفع مشکل سرعت پایین در بلاکچین‌های سنتی بود. در واقع، هدف اصلی تیم ایجاد‌کننده Lisk این است که هر فردی بتواند بلاکچین مختص خود را به بلاکچین اصلی متصل سازد و از این طریق، نه تنها سرعت را افزایش دهد، بلکه روز به روز به غنای پلتفرم اولیه اضافه کند.
نکتۀ جالب دربارۀ لیسک، تفاوت فضای برنامه است. به عنوان مثال، بیت کوین در C++ نوشته ‌شده است و اتریوم بر بستر Solidity کار می‌کند، اما Lisk فوق‌العاده در دسترس است و Javascript میزبانی این نوآوری فوق‌العاده را به عهده گرفته است.
ارز دیجیتال لیسک امکان ایجاد پلتفرم‌های عادلانه‌تری را برای اپلیکیشن‌های غیر متمرکز فراهم ساخته‌است و از این رو توسعه‌دهندگان می‌توانند عایدی بیشتری داشته باشند.

نکاتی که درباره لیسک باید به آنها توجه شود

رمز ارز لیسک سعی می‌کند پلتفرمی (شبیه به اتریوم و نئو) را با شبکه غیرمتمرکز تأمین کند اما با این وجود در موارد زیادی با آنها متفاوت است. به عنوان مثال، اتریوم از زبان سالیدیتی (Solidity) استفاده می‌کند و تمرکز آن بر قراردادهای هوشمند است که توسعه‌دهندگان برای استفاده از آن نیاز به آشنایی با یک زبان جدید دارند.

اما ارز دیجیتال لیسک با استفاده از ساید چین‌ها و یک کیت کامل توسعه نرم افزار (SDK) امکان ایجاد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApps) و بلاکچین‌های اختصاصی در یک سیستم را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌سازد. این بلاکچین جانبی (Side Chain) به بلاکچین لیسک لینک شده است و امنیت آن نیز از همین طریق فراهم می‌شود.

درباره ارز دیجیتال Lisk (LSK)

تیم لیسک به منظور بهبود دسترسی به تکنولوژی بلاکچین، کیت‌های توسعه نرم افزاری (SDK) را بر اساس جاوا اسکریپت و با تمرکز بر تجربه کاربران (UI) و حمایت توسعه‌دهنده، ایجاد کرده است.

این کیت توسعه نرم‌افزار، از 4 بخش اصلی تشکیل شده است:

  • الگوریتم اجماع: ارز دیجیتال لیسک از سیستم اجماع اثبات سهام انتخابی (DPOS) استفاده می‌کند.
  • سایدچین: امکان ایجاد بلاکچین‌های اختصاصی متصل به بلاکچین اصلی
  • بک اند(Back-End): امکان سفارشی‌سازی کدها توسط توسعه‌دهندگان برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیر‌ متمرکز اختصاصی
  • فرانت اند(Front-End): رابط‌های کاربری که مؤلفه‌های عمومی هستند.

آینده ارز دیجیتال Lisk (LSK)

معاملات مربوط به ارز دیجیتال لیسک از اوایل 2016 آغاز شد و بعد از نوسانات اولیه در قیمتی حدود 0.30 دلار قرار گرفت. هم‌زمان با بازار گاوی اواسط سال 2017 قیمت این ارز دیجیتال نیز تحت تأثیر این بازار قرار گرفت و افزایش یافت.
در اوایل ژانویه 2018 به بالاترین قیمت خود که قیمت 38.40 دلار بود رسید. بدین‌ترتیب افرادی که موفق به خرید این ارز دیجیتال در سال‌های ابتدایی شده ‌بودند، شاهد رشد حدود 100 برابری این ارز دیجیتال شدند.
متأسفانه با توجه به بازار خرسیِ امسالِ رمزارزها، در زمان نگارش مقاله ارزشی حدود 2.85 دلار دارد. ارز دیجیتال لیسک در حال حاضر نقشه راه مشخصی در دسترس ندارد؛ به همین دلیل پیش‌بینی اینکه چه کاتالیزوری می‌تواند بر آینده قیمت این ارز تأثیر بگذارد دشوار است. مانند دیگر پروژه‌ها می‌توانید از اخبار و همکاری‌های مربوط به این ارز دیجیتال برای کمک به پیش‌بینی‌های خود استفاده کنید.

چگونه توکن LSK را خریداری کنیم؟

در حال حاضر علاوه بر 3 صرافی برتر بایننس (Binance)، پولونیکس (Poloniex) و بیترکس (Bittrex)، می‌توانید ارز دیجیتال لیسک را از صرافی‌های ارز دیجیتال دیگری نیز تهیه کنید. همانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر ، شما باید از بیت کوین یا چیزی برای تبدیل به بیت کوین شروع کنید تا بتوانید آن جفت را در صرافی مدنظر خود خریداری نمایید.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال لیسک چیست؟

  • لیسک‌‌ نانو (Lisk Nano)
  • لیسک‌‌ هاب (Lisk Hub)
  • لیسک‌‌کور (Lisk Core)
  •  کیف پول آنلاین کوین پیمنت (CoinPayments)
  • کیف پول سخت‌ افزاری ترزور (TREZOR)

سخن پایانی

لیسک در میان ICO های مشهور امروز، حرکتی آرام و پیوسته‌ای داشته است و به دنبال دست‌یابی به توسعه و پیشرفت دائمی، رسیدن به اهداف مورد نظر خود و پیشرفت تدریجی است. از زمان روی کار آمدن کریپتیCripty، هر دو بنیانگذار، این پروژه را دنبال می‌کردند و رسیدن به هدف نهایی خود را مد نظر داشتند.
پروژه لیسک از زمانی که تنها تعدادی کدنویس دور یک میز جمع می‌شدند تا به امروز که یک تیم بزرگ را با دفتری بزرگ در برلین هلند در اختیار دارند، مسیر زیادی را پیموده است. با وجود اینکه بسیاری از افراد پروژه Lisk را به عنوان قاتل اتریوم می‌شناسند، با یک نگاه دقیق‌تر می‌توان دریافت که این پروژه یکی دیگر از بازیکنان بزرگ و آینده‌دار در دنیای علم رمزنگاری است که درست در مقابل چشمان ما در حال شکل‌گیری است.