مهران بیت
لایوپیر ارز لایوپیر

قیمت ارز لایوپیر (LPT )

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
لایوپیر لایوپیر
LPT
آدرس سایت:
livepeer.org
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Coinfund Portfolio # DCG Portfolio # Pantera Capital Portfolio # Multicoin Capital Portfolio

ارز دیجیتال لایوپیر چیست؟

لایوپیر (Livepeer) با نماد اختصاری LPT، یک سرویس غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum است که هدف آن کاهش بسیار هزینه برنامه‌های پخش ویدئو از طریق توزیع کارهای رمزگذاری است. مشوق‌هایی برای شرکت‌کنندگان در شبکه همانند اکثر سرویس‌های غیرمتمرکز وجود دارد؛ همانند “ارکستراتیو” که کد ویدیو را رمزگذاری می‌کند و نمایندگانی که برای اطمینان از نقدینگی توکن‌های LPT را در نظر می‌گیرند.

ارز دیجیتال لایوپیر (Livepeer) - LPT چیست؟

Livepeer چیست؟

Livepeer یک سرویس غیرمتمرکز است که برای به حداقل رساندن هزینه زیرساخت برنامه‌های ویدیویی طراحی شده است. این برنامه خود یک پلت فرم ویدئویی با مشتری نبوده؛ همچنین یک گزینه غیرمتمرکز برای Twitch یا YouTube نیست؛ درعوض یک راه حل برای سازندگان برنامه است که وظیفه رمزگذاری ویدیو یا تبدیل آن از یک قالب به قالب دیگر قبل از پخش در رایانه‌های شرکت‌کننده در شبکه توزیع را به عهده دارد. این شرکت پیشنهاد می‌کند که می‌تواند هزینه‌های منابع را در مقایسه با رویکردهای متمرکز و سنتی برای کدگذاری ویدیو تا 50 برابر کاهش دهد.

عملکرد Livepeer چگونه است؟

لایوپیر (Livepeer) به افرادی که رایانه‌های خود را به شبکه اضافه کرده‌اند، تکیه می‌کند تا در صورت لزوم درخواست‌های رمزگذاری توسعه‌دهندگان برنامه را برطرف کند. این افراد در ازای هزینه‌های پرداخت شده در ارز رمزپایه، منابع محاسباتی خود، توان پردازنده و پردازنده گرافیکی را به همراه پهنای باند مبادله می‌کنند. Livepeer با توجه به اصطلاح استخراج معدن برای کار ایجاد بلوک در بسیاری از سیستم عامل‌های بلاکچین مانند بیت کوین، این کاربران را «ماینر ویدئو» می‌نامد.
توسعه‌دهندگانی که از شبکه Livepeer برای تأمین سوخت برنامه‌های ویدئویی خود استفاده می‌کنند، باید هزینه خدمات رمزگذاری و توزیع را به LPT بپردازند؛ علاوه بر این دارندگان LPT می‌توانند توکن‌های خود را در اختیار یک ارکستراتیو قرار دهند تا نماینده خود شود؛ بنابراین سهم کمتری از هزینه ها و پاداش ها را برای شرکت در شبکه کسب می کنند بدون اینکه مستقیماً در فرآیند کدگذاری شرکت کنند.

ویژگی‌ها و امکانات Livepeer چیست؟

پخش ویدئو برای توسعه‌دهندگان از خدمات ویژه LPT است و  هزینه‌های پنهانی را در بردارد که ممکن است مصرف‌کنندگان متوجه آن نباشند؛ اما این هزینه‌ها همچون هزینه خدمات، افزایش تبلیغات یا فروش داده‌ها می‌تواند به آنها تحمیل شود.
 به حداقل رساندن این هزینه‌ها از طریق محاسبات توزیع شده Livepeer، ممکن است انواع جدیدی از برنامه‌های ویدئویی و مدل‌های تجاری را فعال کند و از طرف دیگر افراد می‌توانند قدرت محاسباتی خود را افزایش دهند و از این راه پاداش کسب کنند.

مزایای استفاده از Livepeer چیست؟

لایوپیر (Livepeer) یک سرویس منحصر به مصرف‌کنندگان نیست و کاربران می‌توانند فیلم‌هایی را ببینند که در شبکه Livepeer کدگذاری می‌شوند. برای توسعه‌دهندگان برنامه، Livepeer یک جایگزین به صرفه‌تر برای خدمات متمرکز است که هزینه‌های محاسبات را کاهش می‌دهد تا عملکرد ویدیو را در سرویس‌های خود اجرا کند و برای شرکت‌کنندگان در شبکه، انگیزه‌ای برای اتصال کامپیوتر شما به شبکه و یا ذخیره توکن‌های LPT برای اطمینان از نقدینگی وجود دارد.

نحوه خرید LPT

LPT در حال حاضر برای خرید ارزهای فیات در دسترس نیست و صرافی‌هایی مانند Coinbase، Binance، Gemini و Kraken از معاملات پشتیبانی نمی‌کنند؛ با این حال می‌توانید آن را در صرافی‌های altcoin و صرافی غیرمتمرکز (DEX) پیدا کنید.
می‌توانید ارزهایی مانند ETH یا BTC را با فیات از صرافی‌هایی همچون Coinbase خریداری کنید و  قبل از استفاده، این پول را برای خرید LPT از صرافی دیگر به کیف پول خارجی ارسال کنید. Uniswap و Balancer نمونه‌های دیگری از مبادلات پشتیبانی کننده LPT هستند.

نحوه خرید ارز دیجیتال لایوپیر (Livepeer) - LPT

Grayscale Livepeer Trust

تراست‌های مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده Grayscale عوامل سرمایه‌گذاری قابل معامله در بازار‌های مالی هستند که به منظور فراهم آوردن مواجهه با رمزنگاری برای سرمایه‌گذاران سنتی طراحی شده‌اند. قیمت هر تراست تقریباً ارز رمزنگاری شده مربوط به آن  را دنبال می‌کند و Grayscale مقدار قابل توجهی از هر سکه یا رمز را در اختیار دارد. سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در یک تراست هیچ گونه ارز رمزپایه واقعی ندارند؛ اما به طور بالقوه می‌توانند از مزایای افزایش ارزش آن بهره‌مند شوند.
با ایجاد Grayscale Livepeer Trust، شرکت در مورد آینده توافق LPT شرط می‌بندد. با گذشت زمان ارزش آن افزایش می‌یابد و سرمایه گذاران به استقبال از آن متمایل می شوند. از مارس 2021،  grasycal  lpt مالک 8.5 میلیون دلار شده است؛ اما موفقیت و رشد اعتماد به Bitcoin نشانگر آن است که این شرکت می‌تواند به طور قابل توجهی مبالغ بیشتری را در دوره خود کسب کند.

آینده

موفقیت Livepeer احتمالاً به توانایی آن در مقیاس‌گذاری برای پاسخگویی به تقاضا بستگی دارد؛ اگر شبکه توزیع شده آن بتواند کیفیت خدمات مشابه گزینه‌های متمرکز را ارائه دهد و این کار را با کاهش هزینه انجام دهد، با محبوبیت و استقبال از برنامه‌ها و سیستم عامل‌های Web3 مواجه می‌شود و می‌تواند اعتماد و اطمینان سرمایه‌گذاران را به دست بیاورد‌. از مارس 2021 تاکنون این شبکه هنوز هم یک شبکه نسبتاً کوچک است و حدود 47 رمزگذار به شبکه متصل هستند. Livepeer CTO اریک تانگ در همان ماه توئیت کرد که این سرویس بیش از 1.6 میلیون دقیقه فیلم در 30 روز گذشته کدگذاری کرده است.

جمع بندی

با این حال  لایوپیر (Livepeer) تنها سرویسی نیست که سعی دارد از تمرکززدایی برای کاهش و رفع هزینه‌های بالای جریان ویدئو استفاده کند. تتا بالاترین مشخصات این مجموعه را دارد؛ اما با استفاده از پهنای باند اضافی کاربر برای کمک به ارائه جریان به سایر کاربران، روش دیگری پیش می‌گیرد و در ازای پهنای باند کاربر به وی پاداش تتا می‌دهد.
VideoCoin که خود را “Airbnb برای فیلم” معرفی می‌کند، از نظر رویکرد به Livepeer نزدیکتر است. وظایف محاسباتی را در بین گره‌های متصل به شبکه توزیع می‌کند؛ همچنین شبکه‌های اشتراکی قدرت محاسباتی غیرمتمرکز همچون بندر و Golem به طور کلی وجود دارند که از نیازهای ویدئویی پشتیبانی می‌کنند اما همه چیز بستگی به دقت شما دارد  که کدام یک را انتخاب می‌کنید.