مهران بیت
میرور ارز میرور

قیمت ارز میرور (MIR)

نرخ تومانی خرید
1,622
نرخ تومانی فروش
1,614
تومان
0.1%
$
0.02799
میرور میرور
MIR
سایت:
Website
توییتر:
Twitter
سورس کد:
Source Code
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
محاسبه قیمت
خرید فروش
MIR > میرور
میرور میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

میرور چیست؟

میرور (Mirror Protocol) با نماد اختصاری MIR، یک پروتکل غیرمتمرکز است که دارایی های مصنوعی ایجاد می کند که با استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه Terra ساخته شده است. دارایی های مصنوعی Mirrored Assets یا MAssets نامیده می شوند . هدف MAssets تقلید از قیمت هر دارایی و دسترسی سرمایه گذاران به دارایی های بیشتر برای سرمایه گذاری است .

بررسی ارز دیجیتال میرور (Mirror Protocol) - MIR

پروتکل Mirror یک پروتکل بین زنجیره ای DeFi است که از طریق چندین بلاکچین قابل دسترسی است . پروتکل میرور با دسترسی به اتریوم و بایننس اسمارت چِین از طریق Terra Shuttle در بلاکچین Terra ساخته شده است .

ارز دیجیتال MIR چیست؟

MIR توکن پروتکل Mirror است . همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم ، میرور یک پروتکل دارایی مصنوعی می باشد که توسط Terraform Labs یا TFL بر روی بلاکچین Terra ساخته شده است .

توکن MIR برای پاداش به تامین کنندگان نقدینگی استفاده می شود . MIR با عرضه ثابت 370،575،000 توکن ایجاد شده است که همه آنها در مدت چهار سال منتشر می شوند .

MAssets چیست؟

پروتکل Mirror کاملا غیرمتمرکز و جامعه محور است. Terraform Labs و بنیان گذاران و کارمندان آن هیچ عملکرد خاصی در سیستم عامل ندارند و هیچگونه حقی از توکن های MIR وجود ندارد .
اولین پل ایجاد شده توسط پروتکل Mirror ، شبکه اتریوم بود که تجارت در Uniswap را امکان پذیر می کرد . اخیرا پروتکل Mirror به زنجیره هوشمند بایننس متصل شد و به جامعه BSC یا همان زنجیره هوشمند بایننس امکان دسترسی به دارایی های مصنوعی ایجاد شده در میرور را می دهد .
در حال حاضر دارایی هایی که رمز گذاری شده اند ، دارایی های ایالات متحده است ، با این حال پروتکل Mirror اجازه می دهد هر دارایی فیزیکی به عنوان یک دارایی بزرگ ایجاد شود . این بدان معناست که موارد استفاده در آینده می تواند آثار هنری ، املاک و مستغلات ، فلزات گرانبها ، کالاها ، ارزهای فیات و رمز نگاری و سایر دارایی ها را اضافه کند . در حال حاضر علاقه به ضرب اوراق قرضه ، معاملات آتی و سایر مشتقات به عنوان MAssets وجود دارد .

عملکرد Mirror Protocol چگونه است؟

پروتکل Mirror اجازه می دهد تا دارایی های مصنوعی ایجاد شود ، که قیمت دارایی های دنیای واقعی را ردیابی کند . دارایی های مصنوعی میرور در نظر گرفته شده است تا به عنوان عناصر اصلی در قراردادهای هوشمند استفاده شود و دارایی های جهان را به بلاکچین بکشاند .
برای ضرب دارایی Mirror یا همان MAsset باید 150% از ارزش دارایی فعلی را استیبل کوین ترا یا MAssets به عنوان وثیقه قفل کند . اگر ارزش دارایی از آستانه وثیقه گذاری بالاتر رود ، وثیقه منحل می شود تا توانایی پرداخت سیستم را تضمین کند .
این سیستم قیمت های دارایی اساسی را از طریق یک قیمت غیرمتمرکز قید می کند ، قیمت ها هر 30 ثانیه به روز می شوند . وقتی قیمت MAsset به طور قابل توجهی از بازار اصلی عقب می افتد ، توسعه دهندگان برای خرید یا فروش دارایی تشویق می شوند تا وثیقه خود را مطالبه کنند .

ویژگی های پروتکل ارز دیجیتال MIR

دارایی های پروتکل Mirror خصوصیات و ویژگی های زیر را فراهم می آورد .

•  دسترسی جهانی

در اکثر بازارهای خارج از اروپا و امریکای شمالی ، دسترسی به سهام خارجی و بازارهای فارکس بسیار محدود است . این پروتکل دسترسی جهانی بدون موانع ورود را امکان پذیر می کند .

•  سفارشات کسری

در امور مالی سنتی ، برای اجرای یک دستور کسری ، چندین دستور کسری برای اجرای یک معامله واحد به هم پیوسته اند . روند جمع آوری تمام سفارشات نیاز به زمان زیادی دارد . با استفاده از بلاکچین ، حجم سفارشات به سادگی در بلاکچین نشان داده می شود ، بنابراین نیازی به واسطه نیست .

•  اجرای سفارش تقریبا فوری

اغلب اوقات به دلیل کمبود نقدینگی ، زمان اجرای دستورات می تواند تا یک روز طول بکشد . با توجه به این واقعیت که Mirror به نقدینگی تامین شده توسط هر مجموعه دارایی متکی است ، سفارشات می توانند به همان سرعتی که زمان بلوک شبکه دارند ، اجرا شوند .

کیف پول های ارز دیجیتال MIR

در دنیای رمز ارزها پس از خریداری یک ارز دیجیتال کاربران برای ذخیره سازی رمز ارز می توانند از کیف پول های دیجیتالی پشتیبان کننده آن رمز ارز استفاده نمایند . به عبارتی کاربران باید بررسی نمایند چه کیف پول هایی از رمز ارز MIR پشتیبانی می کند و سپس اقدام به ذخیره سازی نمایند.

•  کیف پول تراست

یک کیف پول غیرمتمرکز می باشد و  بر خلاف کیف پول های متمرکز، به DApp ها دسترسی دارد. کیف پول تراست هیچ اطلاعات شخصی را نگه نمی دارد و هدف اصلی آن دسترسی بیشتر به رمزنگاری است .

•  کیف پول اتمیک

همانند کیف پول تراست یک کیف پول غیرمتمرکز است که از بیش از 500 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول در سال 2017 ایجاد شده است . لازم به ذکر است که کیف پول اتمیک در گروه کیف پول های نرم افزاری قرار دارد .

کلام آخر از Mirror Protocol

پروتکل Mirror از جمله پروتکل های غیرمتمرکز است که دارایی های مصنوعی را ایجاد می نماید . پروتکل Mirror در شبکه Terra ساخته شده است . دارایی های مصنوعی پروتکل Mirror ، MAssets نامیده می شوند . شما می توانید ارز دیجیتال MIR را از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز خریداری نمایید و پس از خریداری این ارز دیجیتال در کیف پول هایی همچون اتمیک و تراست ذخیره نمایید .