مهران بیت
آسیس نتورک ارز آسیس نتورک

قیمت ارز آسیس نتورک (ROSE)

نرخ تومانی خرید
5,108
نرخ تومانی فروش
5,073
تومان
-2.44%
$
0.08853
آسیس نتورک آسیس نتورک
ROSE
آدرس وب سایت:
oasisprotocol.org
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
فیسبوک:
Facebook
تلگرام:
Telegram
#Collectibles & NFTs#DeFi#Privacy#Scaling#Smart Contracts#Polychain Capital Portfolio#Binance Labs Portfolio#Arrington XRP Capital Portfolio#Blockchain Capital Portfolio#DragonFly Capital Portfolio#Electric Capital Portfolio#Kenetic Capital Portfolio#Huobi Capital Portfolio#a16z Portfolio#Winklevoss Capital Portfolio#Pantera Capital Portfolio#AI & Big Data#Cosmos Ecosystem#Injective Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
ROSE > آسیس نتورک
آسیس نتورک میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال آسیس نتورک (Oasis Network) چیست؟

ارز دیجیتال آسیس نتورک (Oasis Network) با نماد اختصاری ROSE، توکن بومی شبکه Oasis است و عملکرد مهمی در این شبکه دارد. در مجموع 10 میلیارد سکه رز وجود دارد، اما هنوز همه آنها در گردش نیستند. سکه های باقی مانده توسط تیم پشتیبان شبکه Oasis منتشر خواهد شد. برخی از افراد دقیقا به این دلیل از ارز دیجیتال ROSE انتقاد کرده اند.

ارز دیجیتال آسیس نتورک (Oasis Network) - ROSE چیست؟
منبع: securities.io

پلتفرم آسیس نتورک چیست؟

آسیس نتورک (Oasis Network) یک شبکه بلاک چین لایه یک است که هدف آن حفظ حریم خصوصی در بازار‌های مالی و صیانت از داده‌های کاربران است. این شبکه با استفاده از کیت توسعه نرم‌افزاری شبکه کازمس (Cosmos SDK) توسعه یافته و ساخته شده است. این موضوع به اوسیس امکان می‌دهد تا بتواند با شبکه Cosmos تعامل داشته باشد.
شبکه Oasis می‌خواهد با در اولویت قرار دادن حفظ حریم خصوصی در داده‌ها و محرمانه بودن اطلاعات کاربران، به بستری امن برای تبدیل شدن به شبکه‌ای برای ساخت اولین دیفای (Defi) حریم خصوصی در بلاک چین تبدیل شود.

ویژگی پلتفرم Oasis

شبکه اوسیس با جداسازی لایه‌ها در بلاک چین خود، موفق شده است به توان عملیاتی بالایی دست یابد و از معماری ایمنی برخوردار باشد. جداسازی لایه‌ها به بلاکچین این شبکه اجازه می‌دهد تا از تراکنش‌های متعدد و قابل تنظیم پشتیبانی کند. این شبکه از لحاظ ساختار شبیه به شبکه آوالانچ و پولکادات است، که به آن اجازه می‌دهد چندین بلاک‌چین مختلف را در یک اکوسیستم به هم متصل کند.
این شبکه قصد دارد با راه‌اندازی یک ParaTime سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، بتواند بستری برای استفاده پلتفرم‌های دیفای مختلف در این شبکه باشد.

تاریخچه و بنیان گذاران اوسیس نتورک

توسعه شبکه Oasis در آوریل 2018 آغاز شد، در آن زمان آزمایشگاه‌های Oasis، شرکتی که توسط داون سانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا در برکلی تاسیس شد و تیم او تصمیم گرفتند مقاله را عمومی کنند. آنها با این شعار شروع کردند که oasis بستری برای قراردادهای هوشمند با حفظ محرمانگی، قابلیت اعتماد و عملکرد بهینه است.

بنیان گذاران اوسیس نتورک - Oasis
منبع: venturebeat.com

با اولین توسعه، سانگ، جستجو برای یک سری سرمایه گذاری را آغاز کرد. استفاده از Ekiden برای ایجاد یک ابر محاسباتی غیرمتمرکز ایمن اولین تلاش او بود. به این ترتیب، پروژه Song توانست خدمات قراردادهای هوشمند کاملاً خصوصی و محرمانه را صرف نظر از تمرکززدایی و قابلیت تایید آن ارائه دهد. این ایده توجه سرمایه گذارانی مانند 16z crypto، Polychain Capital و دیگران را به خود جلب کرد که تصمیم گرفتند از توسعه اولیه پروتکل با مجموع 45 میلیون دلار حمایت کنند.
امروز تیم پشتیبان شبکه Oasis شامل بیش از 20 کارمند است که در شرکت هایی مانند اپل، گوگل، آمازون، هاروارد و استنفورد تجربه کسب کرده اند و رهبر فعلی آن ها داون سانگ است.

هدف شبکه بلاکچین Oasis

شبکه Oasis میخواهد برخی از مسائل مبرم را در بازار امروز حل کند. به عنوان مثال، این پروتکل یکی از اشکالات اصلی DeFi، عدم حفظ حریم خصوصی را برطرف میکند. این پروتکل نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را به روش های مختلف کاهش میدهد. یکی از موثرترین روش های معرفی شده توسط توسعه دهندگان ارز دیجیتال ROSE، قراردادهای هوشمند محرمانه است.

مزایای ارز دیجیتال ROSE

  • حریم خصوصی:
    یکی از مزایای اصلی شبکه Oasis تمرکز قوی آن بر حفظ حریم خصوصی و رازداری است. با استفاده از محاسبات محرمانه و سایر فناوری‌های تقویت‌کننده حریم خصوصی، شبکه میتواند سطح بالایی از حریم خصوصی و امنیت را برای dApps و راه‌حل‌های سازمانی فراهم کند.
  • مقیاس پذیری:
    یکی دیگر از مزایای مهم شبکه Oasis مقیاس پذیری است. با استفاده از شاردینگ و سایر تکنیک‌های مقیاس‌بندی، شبکه میتواند از dApps و راه‌حل‌های سازمانی با کارایی بالا پشتیبانی کند، بدون اینکه امنیت یا حریم خصوصی را به خطر بیندازد.
  • انعطاف پذیری:
    شبکه Oasis به گونه ای طراحی شده است که منعطف و سازگار بوده و برای طیف وسیعی از موارد استفاده مناسب باشد. چه در حال ساخت یک dApp برای یک صنعت خاص باشید یا بخواهید یک راه حل سازمانی برای تجارت خود ایجاد کنید، شبکه Oasis میتواند زیرساخت ایمن و مقیاس پذیری را ارائه دهد.

ارز دیجیتال آسیس (Oasis) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال آسیس نتورک (Oasis Network) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز آسیس (ROSE) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل کیف پول رسمی آسیس والت (Oasis Wallet) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ذخیره کنید.

آینده ارز دیجیتال ROSE

Oasis Network یک پلتفرم بلاکچین امیدوارکننده است که ترکیبی منحصر به فرد از حریم خصوصی، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را برای dApps و راه حل های سازمانی ارائه میدهد. در حالی که این پلتفرم هنوز در مراحل اولیه خود است، در حال حاضر جامعه رو به رشدی از توسعه دهندگان و علاقه مندان را به خود جذب کرده است که در مورد پتانسیل آن هیجان زده هستند. پس میتوان به آینده آن امیدوارد بود.

جمع بندی و خلاصه ارز Oasis Network

با گسترش بلاک چین و کاربردی شدن آن در زندگی روزمره، حفظ اطلاعات شخصی و امنیت آن‌ها اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا می‌کند. Oasis Network با هدف حفظ حریم خصوصی افراد راه اندازی شد. این شبکه با معرفی مکانیسم جدیدی از دو لایه متفاوت به منظور اجماع و انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند. مکانیسم اجماع شبکه اوسیس باعث می‌شود سرعت تراکنش‌ها در این شبکه بسیار بالا رفته و به اولین شبکه بلاک چینی حریم خصوصی مقیاس‌پذیر تبدیل شود.