مهران بیت
سکرت ارز سکرت

قیمت ارز سکرت (SCRT)

نرخ تومانی خرید
22,741
نرخ تومانی فروش
22,585
تومان
-4.68%
$
0.3904
سکرت سکرت
SCRT
آدرس سایت:
Website
توییتر:
Twitter
سورس کد:
Source Code
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
محاسبه قیمت
خرید فروش
SCRT > سکرت
سکرت میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

سکرت چیست؟

سکرت (Secret) با نماد اختصاری SCRT، ارز دیجیتال بومی شبکه Secret Network است. این توکن برای مدیریت، مبادله و پرداخت کارمزد در شبکه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. توکن های SCRT در شبکه سکرت با استفاده از استاندارد SNIP-20 ساخته می شوند. این استاندارد مانند استاندارد توکن ERC-20 است، با این تفاوت که همه توکن های سکرت به طور پیش فرض حریم خصوصی خود را حفظ می کنند. در قراردادهای محرمانه از توکن های سکرت استفاده می شود.

بررسی ارز دیجیتال سکرت Secret - SCRT
نودها باید SCRT را به کار گیرند تا در شبکه کار کنند و پاداش هایی را دریافت نمایند. همچنین نودها می توانند پیشنهادهایی را با استفاده از SCRT ایجاد کرده و رای دهند. علاوه بر این، کاربرانی که دارای توکن های سکرت SCRT هستند می توانند توکن های خود را استیک کرده و پاداش دریافت نمایند.

معرفی شبکه سکرت Secret Network

شبکه سکرت (Secret Network) یک بلاکچین رمزنگاری شده است که قراردادهای هوشمند کاملا خصوصی را ارائه می دهد. این بدان معناست که همه ورودی ها و خروجی های قرارداد هوشمند کاملا رمزگذاری شده اند. تراکنش های انجام شده در قراردادهای هوشمند سکرت حتی توسط نودهایی که بلاکچین را اجرا می کنند قابل مشاهده نیست.
شبکه سکرت معتقد است که تعادل بین شفافیت و حریم خصوصی چیزی است که برای رمز ارزها مورد نیاز است. دید شبکه سکرت این است که یک بلاکچین با قراردادهای فعال و با تمرکز زیاد بر حریم خصوصی ایجاد کند.
به طور کلی می توان گفت Secret به عنوان یک شبکه بلاکچین می خواهد آنچه را که امروزه اغلب در پردازش ارزهای رمزنگاری شده نادیده گرفته می شود، حل کند که آن عدم حفظ حریم خصوصی است. بنابراین، Secret فناوری را ایجاد کرده است که از داده های رمزگذاری شده برای تراکنش های مختلف استفاده می کند. اما مقیاس پذیرتر و قابل استفاده در بسیاری از صنایع است.

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال Secret

شبکه Secret ریشه در پروژه ارز دیجیتال دیگری به نام Enigma دارد. Enigma در سال 2014 توسط Can Kisagun و Guy Zyskind تاسیس شد. Enigma یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 برای اتریوم بود که حفظ حریم خصوصی را به قراردادهای هوشمند اضافه کرد.
در 13 فوریه 2020، Enigma شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد که پس از رای گیری در 16 مِی به Secret Network تغییر نام داد. Guy Zyskind مدیر اجرایی یا مدیرعامل انیگما است. او دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق و علوم کامپیوتر می باشد.
Can Kisagun که یکی دیگر از بنیانگذاران انیگما می باشد، در مهندسی و علوم مدیریت صنایع تحصیل کرده و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از MIT است.

معرفی عناصر مهم Secret Network

1. قراردادهای سکرت Secret Contracts

این قراردادها مهمترین عنصر شبکه هستند. اینها نسخه بهبود یافته قراردادهای هوشمند معمولی هستند. همچنین این قراردادها حریم خصوصی داده ها را در کنار صحت فراهم می کنند.

2. توکن های سکرت Secret Tokens

درست مانند استاندارد ERC-20 توکن اتریوم، شبکه سکرت دارای استاندارد توکن مخصوص خود با نام SNIP-20 است. حریم خصوصی این توکن ها به طور پیش فرض محفوظ است.

3. استیکینگ شبکه سکرت Secret Network Staking

دارندگان توکن SCRT می توانند به دو روش مختلف در فرصت استیکینگ شرکت کنند. آنها می توانند به عنوان اعتبارسنج یا نماینده شرکت کنند.

4. پل اتریوم سکرت Secret Ethereum Bridge

این شبکه اخیرا پل اتریوم را اعلام کرد. این پل وعده می دهد که حریم خصوصی برای دارایی های اتریوم و مبتنی بر اتریوم ارزان تر و کاربردی تر خواهد بود.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال سکرت SCRT

اگر به دنبال مکانی برای ذخیره سازی ارز دیجیتال سکرت SCRT هستید، می توانید از گزینه های زیر استفاده نمایید.

1. کیف پول لجر Ledger

کیف پول سخت افزاری لجر در دو مدل Ledger Nano X و Ledger Nano S موجود می باشد. در صورتی که قصد استفاده از کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی از دیجیتال سکرت SCRT را دارید، می توانید از کیف پول لجر استفاده نمایید.

2. کیف پول تراست Trust

برای دسترسی به کیف پول تراست می توانید آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. این کیف پول برای نسخه های اندروید و Ios تلفن همراه در دسترس می باشد. کاربران قادر خواهند بود طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را علاوه بر رمز ارز سکرت SCRT در این کیف پول ذخیره نمایند.

3. کیف پول سیف پل SafePal

اپلیکیشن کیف پول سیف پل را کاربران می توانند بر روی تلفن همراه خود نصب کنند و از آن برای ذخیره سازی ارز دیجیتال سکرت SCRT استفاده نمایند.

بررسی ویژگی های Secret Network

امروزه بلاکچین های بسیار زیادی مشاهده می شود که شفافیت اطلاعات را ارائه می دهند. اما ممکن است ارائه شفافیت باعث کاهش ایمنی اطلاعات شود. در ادامه شما می توانید با چند نمونه از ویژگی های شبکه سکرت در حوزه بلاکچین بپردازیم:

  • شبکه سکرت سطح جدیدی از حریم خصوصی را ارائه می دهد.
  • ارائه سطح بالایی از امنیت توسط شبکه سکرت از دیگر ویژگی های آن می باشد.
  • شبکه سکرت می تواند نقش مهمی در آینده برنامه های غیرمتمرکز داشته باشد.

صرافی های پشتیبانی کننده از SCRT

از صرافی هایی که از ارز دیجیتال SCRT پشتیبانی می کنند می توان به بایننس (Binance) و Gate.io اشاره کرد. همچنین شما می توانید ارز دیجیتال SCRT را در مهران بیت هم خرید و فروش کنید.

توکن در گردش

در حال حاضر  149,109,567 SCRT در گردش وجود دارد.