مهران بیت
استراتیس ارز استراتیس

قیمت ارز استراتیس (STRAX)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
استراتیس استراتیس
STRAX
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
فیسبوک:
Facebook
گیت هاب:
Github
دیسکورد:
Discord

استراتیس چیست؟

 

استراتیس (Stratis) با نماد اختصاری STRAX، یک شرکت با مسئولیت محدود است که در سال 2016 به دست کریس تریو در انگلستان افتتاح شده است. او این شرکت را با هدف توسعه یک پلتفرم بلاکچین برای بنگاه‌های اقتصادی تاسیس نمود که به عقیده وی این حوزه توجه کمتری در صنعت بلاکچین به خود جذب کرده بود.

از آنجایی که او معتقد بود که بیت کوین در نهایت به ارز غالب دنیای بلاکچین تبدیل خواهد شد، از این رو تصمیم گرفت تا پلتفرم خود را بر اساس پروتکل بیت کوین بسازد.

 

از زمان معرفی توکن استراتیس (Stratis) و بلاکچین Stratis، تیم تحقیق و توسعه Stratis چندین ابتکار جدید داشته و پیشرفت‌های زیادی کرده است.

هنگامی که توکن Stratis برای اولین بار معرفی شد، بر اساس یک بلاکچین طراحی شده بود که حفظ و پایداری آن مبتنی بر یک نمونه از بیت کوین بود.

طی چهار سال گذشته عوامل متعددی باعث توسعه هر چه بیشتر پلتفرم Stratis شد که از مهمترین آنها می‌توان به ارتباطات و مشورت‌های تیم توسعه داخلی با مدیران بیش از 50 شرکت به منظور درک چالش‌ها و مشکلات موجود در رابطه با اجرای موفقیت‌آمیز فناوری بلاکچین بر روی کسب و کارهای خود اشاره کرد.

 

همان گونه که برنامه‌ریزی شده بود، بنیاد Stratis یک پلتفرم توسعه بلاکچین را با استفاده از زبان برنامه نویسی C# بر روی چهارچوب اصلی .NET تحت عنوان پلتفرم Stratis توسعه داده است. این سیستم چندین محصول و ویژگی منحصر به فرد را معرفی نموده است که تنها در صورت مدیریت شبکه به وسیله گره Stratis Full قابل پشتیبانی هستند؛ به دلیل چالش‌های موجود در بلاکچین Stratis، تیم توسعه تصمیم گرفت توکن‌های شبکه را با یک بلاکچین تازه تاسیس شده تعویض نماید که موجب اجرای طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های نوآورانه و تغییرات حیاتی در پلتفرم Stratis شده است. با تکمیل تعویض توکن و ایجاد بلاکچین جدید، می‌توان بدون هیچ گونه نگرانی در رابطه با مدیریت یک شبکه ناهمگون و یا ایجاد شاخه‌های متعدد و فرایند‌های رای‌گیری پرشمار، بهبود و رونق فراوانی در داخل شبکه مشاهده کرد و امکانات جدیدی نیز به طور خودکار به آن اضافه خواهد شد؛ علاوه بر این ایجاد توکن‌های اضافی، توسعه مداوم پلاتفرم را ممکن ساخته و از طریق تعاملات و ایجاد روابط با نهادهای ثالث به رشد بیشتر پلتفرم کمک خواهد نمود. 

 

بررسی ارز دیجیتال استرتیس (Stratis) با نماد اختصاری STRAX

 

رسالت STRAX

 

ساخت بلاکچین STRAX یک محیط توسعه vanilla  برای بنیاد STRAX ایجاد کرده است که با بهره‌گیری از فناوری‌های بلاکچین توسعه یافته در سه سال گذشته، رشد سریعی را تجربه نماید. بنیاد Stratis واقف بر این امر است که چشم‌انداز فناوری بلاکچین به سرعت در حال تغییر بوده و مستلزم رده‌بندی جدید اولویت‌ها و اجرای تجاری همگام با پیشرفت‌ها است. وجود یک پلتفرم ساخت بلاکچین که از ابتدا بر روی چارچوب .NET توسعه داده شده است، انعطاف‌پذیری لازم را به تیم توسعه داده و باعث شده است که ساخت بلاکچین‌های جدید با سرعت بیشتری و بدون هیچ گونه مانعی انجام شوند. 

 

Stratis یک پلتفرم ارائه بلاکچین به مثابه سرویس است که محصولات و خدمات بسیاری به شرکت‌ها و کسب و کارها ارائه داده است؛ از جمله این خدمات می‌توان به راه‌اندازی زنجیره‌های جانبی اختصاصی، اجرای گره‌های کامل، توسعه و استقرار قراردادهای هوشمند، یک پلتفرم برای ارائه اولیه ارزها و برگزاری ICO  و یک اپلیکیشن اثبات هویت اشاره کرد. این شرکت همچنین کیف پول‌هایی برای ارزهای دیجیتال و خدمات مشاوره‌ای در رابطه با بلاکچین نیز ارائه می‌کند. 

 

Stratis از یک بلاکچین اختصاصی خود استفاده می‌کند که به وسیله یک توکن بومی به نام STRAX پشتیبانی می‌شود. از STRAX برای خرید و بهره‌برداری از سرویس‌هایی مانند اجرای قراردادهای هوشمند، پرداخت هزینه‌های زنجیره‌های جانبی و سهام‌گذاری برای بهره‌گیری از یک گره غالب یا MasterNode استفاده می‌شود که گره‌ای در شبکه با قابلیت فراهم سازی سرویس‌های ضروری است. 

 

نقشه راه STRAX

 

در آغاز سال 2021، به منظور کمک به رشد هر چه بیشتر پلتفرم، قراردادهای سازمان‌های خود مختار غیرمتمرکز یا DAO بر روی زنجیره جانبی Cirrus اجرا شده که هدف اصلی آن حمایت مالی از توسعه دهندگانی است که ابتکار و راه حل‌های خود را با استفاده از فناوری‌های پلتفرم Stratis اجرا می‌نمایند. قراردادهای DAO به دارندگان توکن‌های STRAX اجازه خواهد داد که با استفاده از رای دادن به تیم‌ها و یا افرادی که از فناوری‌های Stratis برای حل مشکلات استفاده می‌کنند، سرمایه و حمایت مالی اختصاص داده شود. 5 میلیون از توکن‌های پخش شده در رویداد ICO برای توسعه قراردادهای DAO اختصاص داده خواهد شد. 

 

از دیگر ویژگی‌هایی که اجرای آن برای سال 2021 برنامه‌ریزی شده است، یک کتابخانه نرم افزاری برای امور مالی غیرمتمرکز است. یک تیم با هدف اصلی توسعه راه حل‌هایی برای امور مالی غیرمتمرکز قابل اجرا بر روی فناوری‌های موجود در شبکه استراتیس مانند زنجیره جانبی Cirrus، تشکیل خواهد شد. تمرکز بر روی راه‌حل‌های رایج موجود که در روی پلتفرم‌های بلاکچین دیگر در دسترس قرار گرفته اند، تیم توسه Stratis را قادر می‌سازد که یک کتابخانه اولیه از اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز را برای بررسی و مقایسه و نهایتا اجرای سریع راه‌حلی جامع برای این گونه از امور مالی تشکیل دهد. 

 

استخراج، معامله و سرمایه‌گذاری بر روی STRAX

 

شبکه استراتیس اولین توکن خود را به نام START با حداکثر شمار 98 میلیون سکه معرفی نمود. در یک رویداد ICO برگزار شده در جولای سال 2016، 84 میلیون START به فروش رفته و 600 هزار دلار سرمایه‌گذاری جمع‌آوری شد. 

 

در اکتبر سال 2020، بنیاد استراتیس تصمیم به ساخت یک پلتفرم بلاکچین جدید گرفت و در پی آن فرایندی برای تعویض سکه‌های START به سکه‌های جدید STRAX و با نرخ یک به یک آغاز نمود. به عنوان بخشی از این تغییر و تحول، 25 میلیون سکه جدید تولید شده که 8.125 میلیون آن برای بنیاد stratis و 6.375 میلیون برای ایجاد انگیزه در شبکه، 5.5 میلیون برای انگیزش و تشویق شرکت‌ها و 5 میلیون سکه نیز برای سازمان‌های خودمختار و غیرمتمرکز Stratis رزرو شده‌اند. این توکن‌ها طی پنج سال به بازار وارد خواهند شد. 

 

سکه‌های جدید STARX از طریق یک فرایند استخراج مبتنی بر الگوریتم اثبات دارایی معرفی شده و هر بلوک پاداشی برابر با 18 STRAX تولید می‌کند، از این رو نرخ تورم سالانه آن حدود 10 درصد در نظر گرفته می‌شود. نیمی از پاداش بلاک به ماینر اختصاص داده شده و نیم دیگر آن نیز به زنجیره جانبی Cirrus فرستاده شده که در آنجا میان گره‌های بزرگ یا MasterNode سازنده بلوک توزیع می‌شود. 

 

استخراج، معامله و سرمایه گذاری بر روی STRAX

 

آینده STRAX و نظر کارشناسان

 

• وبسایت DigitalCoinPrice با نظری مثبت معتقد است که بهای STRAX با رشد چهار برابری در پایان سال 2025 به 4.11 دلار خواهد رسید. 

• وبسایت TradinBeast معتقد است که این ارز در دراز مدت تغییر بهای چندانی نداشته و قیمت آن در ابتدای سال 2025 با رشدی جزئی برابر با 1.553 دلار خواهد بود.

 

مزایای STRAX

 

  1. آسان‌سازی ساخت بلاکچین‌های اختصاصی و دسترسی به فناوری‌های بلاکچین برای شرکت‌ها و کسب و کارها
  2. ایجاد پایگاه داده‌های غیرمتمرکز و غیرقابل تغییر جهت استفاده برای حل ناهماهنگی‌ها در انتشار مقاله‌های عملی

 

معایب STRAX

 

با وجود توسعه توکن و بلاکچین جدید، این پلتفرم از آنجایی که مخاطبان آن عموم مردم نبوده و بیشتر روی کسب و کارها تمرکز کرده است، راه دشوارتری را برای رایج و همه گیر شدن در بازار در پیش رو خواهد داشت.