مهران بیت
اوما ارز اوما

قیمت ارز اوما (UMA)

نرخ تومانی خرید
100,135
نرخ تومانی فروش
98,949
تومان
0.01%
$
1.977
اوما اوما
UMA
آدرس سایت :
https://umaproject.org
سورس کد :
Source Code
توییتر :
Twitter
DeFi Derivatives Oracles DAO
محاسبه قیمت
خرید فروش
UMA> اوما
اوما میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

اوما (UMA) چیست؟

ارز دیجیتال UMA مخفف عبارت Universal Market Access و به معنی دسترسی به بازارهای جهانی است. ارز دیجیتال اوما یا یوما (UMA) در صدد است که زیرساختی منبع باز فرآهم آورد و تحت عنوان پروتکل UMA توکن‌های معادل شده (Synthetic token) ایجاد کند.

این پروژه بر بستر قرارداد مالی مستقر در بلاکچین اتریوم قرار دارد. در واقع اوما (UMA) امکان ایجاد و همچنین تأیید قراردادهای مالی به شیوه‌ای غیرمتمرکز را برای توسعه‌دهندگان و کسب‌و‌کارهای مختلف فرآهم می‌کند. در نتیجه کاربر با استفاده از پروتکل ارز دیجیتال اوما می‌تواند محصول مالی مختص به خود را بسازد و آن را در سطح جهان گسترش دهد. این امکان جدید باعث می‌شود نسبت به آینده ارز دیجیتال اوما (UMA) خوشبین باشیم.

اوما (UMA) تحت استاندارد ERC20 Token و مکانیزم اوراکل قرار دارد و از سازوکار تأیید داده‌ها (Data Verification Mechanism) استفاده می‌کند. در نتیجة استفاده از این تکنولوژی، اوما قصد دارد دارایی‌های معادل شده (Synthetic asset ) سریع‌تر، ایمن و کارا داشته باشد. مکانیزم تأیید داده‌ها (DVM) نقش مهمی در اکوسیستم اوما ایفا می‌کند؛ زیرا بر بستر خدمات غیرمتمرکز اوراکل قرار دارد و درخواست قیمت کاربران را مدیریت می‌کند. به هر حال، اوراکل اوما اجازه می‌دهد که بلاکچین و قرارداد هوشمند با استفاده از داده‌های خارج از زنجیره و به روشی غیر‌قابل‌اعتماد به یکدیگر متصل شوند.

مروری بر وضعیت اوما (UMA)
نام پروژه اوما (UMA)
نماد UMA
عرضه کل 101,172,570
وبسایت رسمی Umaproject.org
مبتنی بر قرارداد هوشمند
سال عرضه 2018
اوج قیمت 43 دلار
پلتفرم صرافی Uniswap, Hoo, Balancer, MXC, 1inch Exchange, Bilaxy, Poloniex, Bibox, MXC, Coinex
کیف پول Metamask, Ledger

 

توکن‌های UMA توکن‌های حاکمیتی ERC-20 هستند که از مکانیزم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند. این توکن‌ها برای داده‌های درخواست قیمت مربوط به قرارداد هوشمند به کار خواهند رفت و همچنین رأی هر توکن می‌تواند آشکار شود و در زنجیره صورت پذیرد.

همچنین ببینید: آینده ارز دیجیتال الروند (Elrond)

آینده ارز دیجیتال اوما (UMA) + پیش بینی قیمت

پیش‌ بینی قیمت اوما (UMA)

تاریخ پیش ‌بینی قیمت (دلار)
دسامبر 2021 54.9190
دسامبر 2022 67.8742
دسامبر 2025 116.0340
دسامبر 2030 196.8635

مروری بر عرضه اولیه UMA

پلتفرم ERC20
سرمایه جذب شده 520,000 دلار
تاریخ عرضه اولیه 26 آوریل 2020
قیمت عرضه اولیه 0.26 دلار
 

شرکا

Placeholder, BainCapital Ventures, Blockchain Capital, Two Sigma Ventures, Box Group, Coinbase Ventures, Dragonfly Capital, Fintech Collective.

تحلیل قیمت اوما (UMA)

در ادامه بررسی آینده ارز دیجیتال اوما (UMA) نگاهی به گذشته قیمتی آن می‌اندازیم. اوما در 26 می سال 2020 معاملات خود را با میانگین قیمت 1.33 دلار آغاز کرد و پس از آن روندی خنثی در پیش گرفت و نوسانات قیمتی اندکی هم داشت. از اواسط ماه ژوئیه 2020، اوما در ارزش بازار خود رشد داشت و حجم معاملاتش 6 برابر شد و پس از آن به رشد خود ادامه داد.

قیمت اوما در کمتر از دو ماه از 1.70 به 7.75 دلار رسید. این یعنی قیمت یوما 700% افزایش داشت. در نتیجه، تمام این عوامل مثبت باعث شد که اوما در رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال برتر بازار قرار گیرد.

سخن پایانی

ارز دیجیتال اوما (UMA) در نظر داشت که با استفاده از اوراکل، پلتفرم مالی غیرمتمرکزی ایجاد کند و در راستای حل مشکلات امور مالی، راهکاری ارائه کند. اوما از سال 2018 تحت توسعه قرار دارد و شرکت مؤسس آن چیزی حدود 12 سال در زمینه طراحی نرم‌افزار تجربه دارد. در نتیجه این پروژه در نظر دارد که راهکاری ارائه دهد که کاربران بتوانند محصولات مالی مختص به خود را طراحی و روانه بازارهای مالی جهانی کنند. DVM یا مکانیزم تأیید داده‌ها در اوراکل زیرساخت و بستری ایمن برای قرارداد هوشمند فرآهم می‌آورد.

با توجه به اهدافی که در توسعه پروژه اوما مد نظر است، می‌توان نسبت به آینده ارز دیجیتال اوما خوشبین بود. در همین راستا پیش ‌بینی می‌کنیم قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت، یعنی تا پایان سال‌های 2021 و 2022 به محدوده قیمتی 55 و 68 دلار برسد و در بلندمدت‌ نیز، یعنی تا پایان سال‌های 2025 و 2030 تا سطح قیمتی 116 و 197 دلار صعود کند.