مهران بیت
اوما ارز اوما

قیمت ارز اوما (UMA)

نرخ تومانی خرید
186,998
نرخ تومانی فروش
185,265
تومان
0.07%
$
2.888
اوما اوما
UMA
آدرس سایت:
umaproject.org
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
#DeFi#Derivatives#Oracles#DAO#Coinbase Ventures Portfolio#Governance#Blockchain Capital Portfolio#DragonFly Capital Portfolio#Placeholder Ventures Portfolio#Synthetics#Polygon Ecosystem#Injective Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
UMA > اوما
اوما میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال اوما (UMA) چیست؟

اوما (UMA) مخفف عبارت Universal Market Access، به معنی دسترسی به بازارهای جهانی است. ارز دیجیتال اوما یا یوما (UMA) در صدد است تا یک زیرساخت منبع‌باز فراهم آورد و تحت عنوان پروتکل UMA توکن‌های معادل شده (Synthetic token) را ایجاد کند.

ارز دیجیتال اوما UMA چیست؟

این پروژه بر بستر قرارداد مالی مستقر در بلاکچین اتریوم قرار دارد. در واقع UMA امکان ایجاد و همچنین تأیید قراردادهای مالی به شیوه‌ای غیرمتمرکز را برای توسعه‌دهندگان و کسب‌و‌کارهای مختلف فرآهم می‌کند. در نتیجه کاربر با استفاده از پروتکل ارز دیجیتال اوما می‌تواند محصول مالی مختص به خود را بسازد و آن را در سطح جهان گسترش دهد. این امکان جدید باعث می‌شود نسبت به آینده ارز دیجیتال UMA خوشبین باشیم.
UMA تحت استاندارد ERC20 Token و مکانیزم اوراکل قرار دارد و از سازوکار تأیید داده‌ها (Data Verification Mechanism) استفاده می‌کند. در نتیجة استفاده از این تکنولوژی، اوما قصد دارد دارایی‌های معادل شده (Synthetic asset ) سریع‌تر، ایمن و کارا داشته باشد. مکانیزم تأیید داده‌ها (DVM) نقش مهمی در اکوسیستم اوما ایفا می‌کند؛ زیرا بر بستر خدمات غیرمتمرکز اوراکل قرار دارد و درخواست قیمت کاربران را مدیریت می‌کند. به هر حال، اوراکل اوما اجازه می‌دهد که بلاکچین و قرارداد هوشمند با استفاده از داده‌های خارج از زنجیره و به روشی غیر‌قابل‌اعتماد به یکدیگر متصل شوند.

  مروری بر وضعیت اوما (UMA)
  نام پروژه   اوما (UMA)
  نماد   UMA
  عرضه کل   101,172,570
  وبسایت رسمی   Umaproject.org
  مبتنی بر   قرارداد هوشمند
  سال عرضه   2018
  اوج قیمت   43 دلار
  پلتفرم صرافی Uniswap, Hoo, Balancer, MXC, 1inch Exchange, Bilaxy, Poloniex, Bibox, MXC, Coinex
  کیف پول   Metamask, Ledger

 

توکن‌های UMA توکن‌های حاکمیتی ERC-20 هستند که از مکانیزم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند. این توکن‌ها برای داده‌های درخواست قیمت مربوط به قرارداد هوشمند به کار خواهند رفت و همچنین رأی هر توکن می‌تواند آشکار شود و در زنجیره صورت پذیرد.

پیش‌ بینی قیمت اوما (UMA)

  تاریخ   پیش ‌بینی قیمت (دلار)
  دسامبر 2021   54.9190
  دسامبر 2022   67.8742
  دسامبر 2025   116.0340
  دسامبر 2030   196.8635

مروری بر عرضه اولیه UMA

  پلتفرم   ERC20
  سرمایه جذب شده   520,000 دلار
  تاریخ عرضه اولیه   26 آوریل 2020
  قیمت عرضه اولیه   0.26 دلار
 

  شرکا

Placeholder, BainCapital Ventures, Blockchain Capital, Two Sigma Ventures, Box Group, Coinbase Ventures, Dragonfly Capital, Fintech Collective.

تحلیل قیمت

در ادامه بررسی آینده ارز دیجیتال UMA نگاهی به گذشته قیمتی آن می‌اندازیم. اوما در 26 می سال 2020 معاملات خود را با میانگین قیمت 1.33 دلار آغاز کرد و پس از آن روندی خنثی در پیش گرفت و نوسانات قیمتی اندکی هم داشت. از اواسط ماه ژوئیه 2020، اوما در ارزش بازار خود رشد داشت و حجم معاملاتش 6 برابر شد و پس از آن به رشد خود ادامه داد.
قیمت اوما در کمتر از دو ماه از 1.70 به 7.75 دلار رسید. این یعنی قیمت یوما 700% افزایش داشت. در نتیجه، تمام این عوامل مثبت باعث شد که اوما در رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال برتر بازار قرار گیرد.

سخن پایانی

ارز دیجیتال UMA در نظر داشت که با استفاده از اوراکل، پلتفرم مالی غیرمتمرکزی ایجاد کند و در راستای حل مشکلات امور مالی، راهکاری ارائه کند. اوما از سال 2018 تحت توسعه قرار دارد و شرکت مؤسس آن چیزی حدود 12 سال در زمینه طراحی نرم‌افزار تجربه دارد. در نتیجه این پروژه در نظر دارد که راهکاری ارائه دهد که کاربران بتوانند محصولات مالی مختص به خود را طراحی و روانه بازارهای مالی جهانی کنند. DVM یا مکانیزم تأیید داده‌ها در اوراکل زیرساخت و بستری ایمن برای قرارداد هوشمند فرآهم می‌آورد.
با توجه به اهدافی که در توسعه پروژه اوما مد نظر است، می‌توان نسبت به آینده ارز دیجیتال اوما خوشبین بود. در همین راستا پیش ‌بینی می‌کنیم قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت، یعنی تا پایان سال‌های 2021 و 2022 به محدوده قیمتی 55 و 68 دلار برسد و در بلندمدت‌ نیز، یعنی تا پایان سال‌های 2025 و 2030 تا سطح قیمتی 116 و 197 دلار صعود کند.