مهران بیت
ورج ارز ورج

قیمت ارز ورج (XVG)

نرخ تومانی خرید
324
نرخ تومانی فروش
322
تومان
-5.54%
$
0.005558
ورج ورج
XVG
آدرس سایت:
Vergecurrency.com
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Mineable # Multiple algorithms # Medium of Exchange # Privacy
محاسبه قیمت
خرید فروش
XVG > ورج
ورج میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال ورج چیست؟

ورج (Verge) با نماد اختصاری XVG، یک ارز رمزپایه و بلاکچین متمرکز بر حریم خصوصی است که به دنبال ارائه یک شبکه پرداخت سریع، کارآمد و غیرمتمرکز است و بلاک چین اصلی بیت کوین (BTC) را بهبود می‌بخشد.
ارز دیجیتال ورج مجهز به سامانه نرم‌افزاری TOR و I2P است. این موضوع باعث شده‌است که هیچ یک از سیستم‌های نظارتی به اطلاعات شخصی و تراکنش‌های شما دسترسی نداشته باشند. در نتیجه هویت کاربران در این شبکه به هیچ عنوان قابل شناسایی نیست.

ارز دیجیتال ورج (Verge) - XVG چیست؟

درباره Verge (XVG)

ورج (Verge) برای اولین بار در اکتبر 2014 با عنوان دوج کوین دارک (DogeCoinDark)، یک انشعاب از Peercoin (PPC)، راه اندازی شد. در فوریه 2016، نام تجاری آن به ورج تغییر یافت تا برند جدیدی را برای سهولت در بازار انبوه دریافت کند و خود را از دوج کوین (Dogecoin) که ارتباط مستقیمی با آن ندارد، متمایز کند.

بنیانگذاران ورج (Verge) چه کسانی هستند؟

Verge در سال 2016 توسط جاستین والو، معروف به “Justin Vendetta” یا “Sunerok”، توسعه دهنده‌ای با بیش از 20 سال تجربه در امنیت شبکه و نزدیک به یک دهه در فناوری بلاکچین، راه اندازی شد. او از 8 سالگی برنامه نویسی می‌کرد، پس از دبیرستان با کار در شرکت Fortune 500 درگیر مدیریت شبکه شد و پس از چند سال، تصمیم گرفت که شرکت خود را ایجاد کند.
والو برای اولین بار در سال 2011 به بیت کوین علاقه مند شد، بعد از آن در اواخر سال 2013 درگیر دوج کوین و راه اندازی آن شد. او کار بر روی ورج را شروع کرد، زیرا معتقد بود که هیچ یک از آلت کوین‌های ساخته شده در آن زمان به اندازه ارزهای دیجیتال عملکرد کافی ندارند و سایر پروژه‌های جدی مانند Bytecoin (BCN) و Monero (XMR) کافی نبودند.
در سال 2017، والو به عنوان یکی از اعضای هیئت مشاور TokenPay (TPAY)، یک ارز رمزپایه متمرکز بر حریم خصوصی، منصوب شد.

چه چیزی ورج (Verge) را منحصر به فرد کرده است؟

با توجه به “بلک پیپر”، ورج به عنوان راهی برای تحقق بخشیدن به رویای بنیانگذار بیت کوین، Satoshi Nakamoto، در مورد یک سیستم پرداخت الکترونیکی غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد ایجاد شده است و در عین حال حریم خصوصی بیشتری نسبت به بیت کوین فراهم می‌کند.
برای تحقق این هدف، ورج تمرکز شدیدی بر حریم خصوصی با استفاده از شبکه‌های ناشناس محور مانند TOR و i۲p است. با بهره‌مندی از این قابلیت‌ها، برخلاف بیت کوین که جزئیات یک تراکنش تقریباً شفاف است، تمام تراکنش‌ها کاملاً ناشناس می‌باشند و حتی IP کاربران هم قابل تشخیص نیست.

چه چیزی ورج (Verge) را منحصر به فرد کرده است؟

حریم خصوصی ورج در مقابل ارزهای پیگیر گریز دیگری چون مونرو، دش و زی‌کش به مراتب بالاتر است.
ورج به دنبال پذیرش جریان اصلی است و به همین ترتیب، تیم Verge Core برای افزایش آگاهی و استفاده از آن، مشارکت‌های استراتژیک را دنبال می‌کند. ورج اسپانسر ورزشکاران حرفه‌ای است و با سیستم عامل‌هایی مانند اکوسیستم پرداخت و پاداش MobiePay، پلتفرم پرداخت ارز دیجیتال و ارائه دهنده خودپرداز MeconCash و بلاکچین مبتنی بر پلتفرم قمار آنلاین Crazy8Token و غیره همکاری می‌کند.
تیم Verge Core اغلب به سرمایه گذاری جمعی و پشتیبانی جامعه متکی است تا بتواند مشارکت‌ها را مقیاس بندی، بازاریابی و دنبال کند. در آوریل 2018، این پروژه 75 میلیون XVG (تقریباً 7 میلیون دلار در آن زمان) برای تأمین هزینه‌های ادغام با پردازنده اصلی پرداخت جمع آوری کرد.

چه تعداد ورج کوین (XVG) در گردش وجود دارد؟

حداکثر کل عرضه ورج در 16.5 میلیارد XVG محدود شده است. به گفته ورج، محدودیت عرضه عمداً بالا است به عنوان روشی برای اطمینان از پایین ماندن ارزش هر یک از توکن‌ها، به کاربران امکان می‌دهد از پرداخت‌های جزئی خودداری کنند.
ارز دیجیتال ورج نه پیشنهاد اولیه سکه داشت و نه هیچ توجیه اولیه از توکن. به همین ترتیب، تیم توسعه دهنده ورج گفته است که مقدار قابل توجهی از XVG در اختیار ندارد. بلکه همه XVG های در حال گردش از طریق فرآیند استخراج اثبات کار بلاک چین ورج معرفی شده‌اند که چند الگوریتمی هستند و از Scrypt ، X17 ، Lyra2rev2 ، Myr-groestl و Blake2s پشتیبانی می‌کنند.

امنیت شبکه ورج چگونه است؟

شبکه ورج از طریق الگوریتم اجماع اثبات کار، مشابه بیت کوین، که کد ورج بر اساس آن ساخته شده است، ایمن می‌شود. حداقل 51٪ از کل نودهای موجود در شبکه باید برای تایید یک تراکنش معتبر موافقت کنند، تا بتواند به زنجیره بلوک اضافه شود.
همچنین بلوک‌های جدیدی از طریق فرآیند استخراج ایجاد می‌شوند، که در آن کاربران برای حل مشکلات پیچیده با یکدیگر رقابت می‌کنند. با این حال، برخلاف بیت کوین، ورج از پنج الگوریتم استخراج مختلف پشتیبانی می‌کند. به گفته تیم توسعه دهنده، این امر باعث امنیت بیشتر شبکه می‌شود، زیرا افراد بیشتری قادر به شرکت در روند استخراج هستند.
در آوریل 2018، شبکه ورج برای اولین بار مورد حمله قرار گرفت. پس از گذشت یک ماه، در ماه می 2018 برای دومین مرتبه هدف حمله 51% قرار گرفت و یک هکر توانست از باگ شبکه به نفع خود بهره ببرد. ترتیب‌دهنده اتک 51% به شبکه ورج موفق شده بود مهرهای زمانی غلط روی بلاک‌ها زده و بلاک‌های جدیدی را به سرعت استخراج کند.

امنیت شبکه ورج چگونه است؟

Verge از چرخش پنج الگوریتم ماینینگ مختلف استفاده می‌کند. بر اساس تصویری که در انجمن BitcoinTalk بعد از حادثه حمله اکثریت به شبکه این ارز دیجیتال منتشر شد، هکر کنترل دو مورد از این الگوریتم‌ها (lyra2re و scrypt) را به دست آورده و به راحتی قادر به ماین کردن شده بود. حمله‌کننده سپس به وسیله چسباندن مهر زمان غلط، پروتکل را فریب داد و آن را به پذیرش بلاک‌های تازه ایجاد شده و اضافه کردنشان به بلاک چین، وادار کرد.
بررسی ریزبینانه این حمله 51% نشان داد اتک، بین بلاک‌های 2155850 و 2206272 به وقوع پیوسته است. هکر به واسطه اتک 51% توانست 35 میلیون واحد ارز دیجیتال شبکه (با نماد XVG، به ارزش 1.75 میلیون دلار در آن زمان) را به سرقت ببرد. قبل از این حادثه ورج هدف حمله تقریبا مشابهی قرار گرفته بود. طی این اتفاق، یک ماینر 20 میلیون XVG (به ارزش 1.1 میلیون دلار در آن زمان) سرقت کرد.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری توکن XVG

شما می‌توانید نسخه‌ی اندروید و iOS کیف پول ورج را از سایت رسمی آن دانلود کنید. همچین سه کیف پول برای ذخیره ایمن ورج عبارتند از:

  • کیف پول ورج الکتروم (Verge Electrum)
  • کیف پول کوینومی (Coinomi)
  • کیف پول ورج QT (Verge QT)

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری توکن XVG

قیمت توکن XVG

قیمت ورج در زمان نگارش این مقاله 0.066143 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 108،716،776 دلار است. ورج طی 24 ساعت گذشته 5.81٪ افت قیمت داشته است و در حال حاضر در رتبه 99 در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. کل بازار ورج 1.088،122،520 دلار است و عرضه آن 16،451،081،749 سکه و حداکثر عرضه 16،555،000،000 XVG است.

صرافی مناسب برای خرید توکن XVG

این ارز دیجیتال را می‌توان در مقابل ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو و ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر (ETH) و استیبل کوین تتر (USDT) معامله کرد. XVG برای خرید در بسیاری از صرافی‌ها در دسترس است که عبارت اند از:

  • مهران بیت MehranBit
  • بایننس Binance
  • هوبی گلوبال Huobi Global
  • گیت Gate.io
  • هیت HitBTC
  • بیتریکس Bittrex