مهران بیت

چگونگی عملکرد پورتفولیو کوین مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio)

اگر شما یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری دارید، به طور معمول ممکن است ارزهای آن …

زهرا موسی
مقالات
۰۳ مرداد , ۱۴۰۰
1547 بازدید

پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio) چیست؟

اگر شما یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری دارید، به طور معمول ممکن است ارزهای آن را از چند منبع گوناگون بخرید، برای مثال بیت کوین را از کوین بیس و بی اِن بی را از بینانس یا سکه‌های دیگری را از صرافی‌های مختلف خریداری کرده باشید. پیگیری تمام سکه‌هایی که در همه رمز ارزها در مکان‌های مختلف ذخیره کرده‌اید سخت است و ممکن است گاهی فراموش کنید که چه مقدار سکه دارید. از دست دادن کنترل سرمایه گذاری‌های رمزنگاری شده شما منجر به از دست دادن بهترین زمان برای فروش ارزهای رمزپایه و ضرر شما می‌شود. بنابراین، داشتن یک ابزار خوب همچون پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ برای کمک به مرتب‌سازی و ردیابی ذخیره سکه‌های شما می‌تواند همگی این مشکلات را برطرف کند. کوین‌مارکت‌کپ،  ابزاری ایجاد کرده که به شما امکان می‌دهد سوابق سرمایه‌گذاری رمزنگاری خود را در آن وارد کنید. درست شبیه به این که شما یک ابزار حسابداری برای نگه‌داشتن همه سرمایه‌های خود در یک مکان ایمن فراهم کنید. البته پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ خیلی بهتر از یک ماشین حساب عمل می‌کند به این دلیل که با تجزیه و تحلیل ارزش سرمایه گذاری شما سود و زیان داده‌هایتان را هم محاسبه می‌کند.

رتفولیو کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio) چیست؟

نحوه عملکرد پورتفولیو سی ام سی (CMC Portfolio)

لازم است کوین‌مارکت‌کپ بداند دقیقاً چه داده‌هایی به شما تعلق دارد، به همین دلیل در ابزار پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ باید یک حساب سی ام سی برای خود ایجاد کنید. پس به صفحه ثبت نام بروید و دستورالعمل‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ را برای ایجاد یک حساب جدید سی ام سی دنبال کنید. پس از ورود به سیستم، با کلیک روی “ایجاد پورتفولیو”(نمونه کارها) می‌توانید برای خود یک نمونه کار پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ درست کنید.

پس از انجام این مرحله، یک سکه‌ای را که می‌خواهید اول به پورتفولیو سی ام سی اضافه کنید، انتخاب کنید. در گام اول باید یک معامله “خرید” یا یک معامله “انتقال ” را در کوین‌مارکت‌کپ خود اضافه کنید. برای مثال اگر در مرحله اول سکه‌ی رمزنگاری خریداری کرده‌اید، از روش معامله “خرید”  اقدام کنید. می‌توانید در حساب پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ ایجاد شده خود مقدار سکه خریداری شده، قیمت هر سکه هنگام خرید آن، تاریخ و زمان خرید یا یادداشت جزئیات معامله را وارد کنید.

نحوه عملکرد پورتفولیو سی ام سی (CMC Portfolio)

از زمان وارد کردن این اطلاعات، کوین‌مارکت‌کپ قیمت‌ها را به شکل خودکار جمع می‌کند، اما همچنان قادر به تغییر قیمت‌ها هستید. توانایی اضافه کردن یادداشت در پورتفولیو سی ام سی یک ابزار بسیار قوی برای استفاده است به این دلیل که به راحتی سکه‌های رمزنگاری خود را از کدام بورس خریداری کرده‌اید را یادداشت می‌کنید. در آینده زمانی‌که قصد فروش سکه‌های خود را دارید می‌دانید که باید به کجا مراجعه کنید. شما همچنین می‌توانید در پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ یک معامله “انتقال ” را از برگه مرتبط انتخاب کنید که نشان دهنده وجوه منتقل شده شما است.

هر یک از برگه‌های(تب‌های) پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ به چه معنی است

برگه خرید: نشان می‌دهد در هر معامله‌ای شما چه مقدار دارایی را خریداری کرده‌اید
برگه فروش: نشان می‌دهد در هر معامله‌ای شما چه مقدار از دارایی خود را می‌فروشید
برگه انتقال: شامل هیچ مقدار اولیه‌ای نیست و شما باید مقدار انتقال دارایی‌های خودتان را وارد کنید
اگر می‌خواهید ترکیبی از سرمایه گذاری‌های خود را در سکه‌های مختلف رمزنگاری بررسی کنید ، از برگه “پای‌چارت” استفاده کنید. در اینجا، کل سود و زیان دارایی‌های رمزنگاری شده شما را نشان می‌دهد.

نماد چشم در پورتفولیو سی ام سی چه کاری انجام می‌دهد؟

تصویر چشم نشان‌دهنده حریم خصوصی است با کلیک بر روی آن می‌توانید موجودی کل یا دارایی‌های فردی خود را پنهان کنید. وقتی برای بار دوم روی نماد چشم کلیک می‌کنید، حالت حریم خصوصی باز می‌شود و تمام داده‌های موجود شما قابل مشاهده می‌شود.

آیا برنامه‌های کوین‌مارکت‌کپ را در تلفن همراه با سیستم عامل‌های آی اُ اِس و اندروید می‌توانید دریافت کنید؟

نه‌تنها می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری خود را از صفحه وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ کنترل و مدیریت کنید، می‌توانید همین کار را از طریق برنامه موبایلی نیز انجام دهید. داده‌های موجود در پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ به‌طور کامل در سیستم عامل تلفن همراه از جمله آی اُ اِس و اندروید و سیستم دسک‌تاپ نصب و همگام‌سازی می‌شوند.

منابع: coinmarketcap

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
همه چیز درباره فیلم سینمایی Banking on Bitcoin

 بیت کوین، رمزارزی است که هر روز بر محبوبیت اش در جهان افزوده می شود و افراد …

چرا وقتی non-fungible token (NFT) خریداری می‌کنیم کاملاً آن را در اختیار نداریم؟

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اولین بار زمانی مورد توجه عموم قرار گرفت که یک اثر کولاژ دیجیتالی …

تعطیلات ملی در کره جنوبی می‌تواند برای مبادلات ارزهای دیجیتال مشکل‌ساز شود

شروع هم‌زمانی تعطیلات ملی آینده در کره و صعود ارزهای دیجیتال در این کشور، منجر شده …

افزایش آدرس های ورودی استیبل کوین  در صرافی ها

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که اخیراً تعداد آدرس‌های استیبل کوین ارسال شده …

تست نت چیست | در ذهن یک توسعه دهنده ی بلاکچین چه می گذرد؟

تست نت های بلاکچین موضوع جذابی برای بررسی هستند زیرا در اشکال و ابعاد مختلفی ظاهر می شوند …

هش ریت یا قدرت هش به چه معناست؟

اگر دنبال کننده دنیای ارز های دیجیتال باشید حتما تا به حال اسم هش ریت به گوشتان خورده است. در این …