تعطیلات ملی در کره جنوبی می‌تواند برای مبادلات ارزهای دیجیتال مشکل‌ساز شود

شروع هم‌زمانی تعطیلات ملی آینده در کره و صعود ارزهای دیجیتال در این کشور، منجر شده تا با هفته‌ای پر هرج و مرج برای جامعه رمزنگاری در شرق آسیا مواجه شویم. این تعطیلات سالانه جشنواره ماه برداشت(Chuseok)، از روز دوشنبه 20 سپتامبر آغاز شده و تا پایان روز 22 سپتامبر ادامه دارد و در طی این مدت ذکر شده همانند تعطیلات کریسمس، تمامی مراکز عمومی تعطیل هستند. تعطیلات رسمی در کره جنوبی شش روز کاری پیش از 24 سپتامبر که هم‌زمان با پایان مهلت شش ماهه‌ی کمیسیون خدمات مالی برای درخواست مجوز فعالیت مبادلات رمزنگاری در این کشور است اتفاق خواهد افتاد. بر اساس گزارشات با نزدیک شدن به شروع چوسئوک(تعطیلات سالانه ماه برداشت) و کند شدن روند مبادلات و در آستانه تعطیلی قرار گرفتن آن‌ها موجب هرج و مرج بیشتر در رمزنگاری طی این تعطیلات خواهد شد. در بدترین حالت ممکن برای مبادلات ثبت نشده در این تعطیلات ممکن است اتفاق یکی پس از دیگری بسته شدن آن بیافتد.

به گزارش ای‌تودی(EToday) تا این ساعت 40 صرافی در کره جنوبی بر اساس داده‌های منتشر شده توسط وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) شده‌اند. تنها در صورت اخذ این مجوز است که صرافی‌ها می‌توانند فقط جهت انجام معاملات رمزنگاری در طی تعطیلات رسمی باز بمانند. اما اگر همین صرافی‌ها بخواهند معاملات با ارز فیات انجام دهند باید با بانک‌هایی همکاری کنند که خدمات بانکی تأیید شده به کاربران با حفظ پروتکل‌های امنیتی ارائه می‌دهند.

بر طبق این روال تنها 40 صرافی در کره جنوبی قادر خواهند بود که پس از  تعطیلات رسمی 24 سپتامبر به فعالیت خود ادامه دهند. اما پیش از این، تا زمانی که موفق نشوند تا بانکی را متقاعد به همکاری کنند، نمی توانند خدمات شیب خاموش یا روشن را به مشتریان رمزنگاری خود ارائه دهند. نکته‌ی قابل تامل این‌جا است که شاید چند صرافی با بودجه قابل قبول که هنوز در حال مذاکره با بانک‌ها بر سر معاملات احتمالی هستند بتوانند این قوانین را اجرا کنند اما بیش از 100 صرافی در کره جنوبی وجود دارد که فاقد این مجوزها و گزینه‌های تایید شده هستند. البته پلیس کره به مجرمان گوشزد کرده است که در صورت ادامه دادن به تجارت بدون تأیید مقررات، با پیگرد قانونی و حتی حبس روبرو خواهند شد.

تعطیلات ملی در کره جنوبی می‌تواند برای مبادلات ارزهای دیجیتال مشکل‌ساز شود

تعدادی از صرافی‌های کره جنوبی به طور معمول طیف گستذده‌ای از معاملات آلت کوین را برای پروژه‌های داخلی خود ارائه می‌دهند. با این وجود، پلتفرم‌های بزرگ برای جلب رضایت دستگاه‌های نظارتی، طی ماه‌های اخیر تعداد زیادی آلت کوین را از موجودی خود حذف کرده‌اند. روزنامه فاینانشال تایمز(Financial Times) به نقل و قول از کیم هیونگ جونگ، به عنوان استاد برجسته حوزه بلاک چین در دانشگاه کشور کره گفت:” این تعطیلات ملی می‌تواند 42 توکن را به طور کلی از شبکه رمزنگاری حذف کند و احتمال بیشتری برای سقوط به ورطه مرگ برای آنان به وجود بیاورد.”

مدیرعامل یکی از 40 صرافی مورد تایید به نام فوبلگات(Foblgate) که هنوز در حال مذاکره با برخی بانک‌ها است اظهار کرد: “این‌که سرمایه‌گذاران رمزنگاری نمی‌توانند از دارایی‌های آلت‌کوین خود که فقط در صرافی‌های دارای مجوز است، واریز کنند آن‌ها را دچار نا امیدی و بازار را دچار هرج و مرج خواهد کرد”.

منبع: cryptonews

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
افزایش آدرس های ورودی استیبل کوین  در صرافی ها
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 2021/11/13

افزایش آدرس های ورودی استیبل کوین در صرافی ها

مقدمه داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که اخیراً تعداد آدرس‌های استیبل کوین ارسال شده به صرافی‌ها افزایش یافته است که نشان‌دهنده …

در پی گسترش کاربردهای ارزهای دیجیتال،‌ ماینرهای کریپتو هم به دنبال افزایش فعالیت خود هستند.
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 2021/11/11

در پی گسترش کاربردهای ارزهای دیجیتال،‌ ماینرهای کریپتو هم به دنبال افزایش فعالیت خود هستند.

شمار کسب و کارهایی که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می پذیرند، همچنان رو به افزایش …

راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 2021/10/02

راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)

راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری توسط فین‌تچ(fintech) از سوی ناظران مالی موسسه به نقل از کرپتو فاینانس(Crypto Finance)در …

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 2021/09/29

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد

اخبار جدید حاکی از کاهش حجم معاملات در پلت‌فرم‌های رمزنگاری در کره جنوبی است  درست در همان جایی که هم‌اکنون …