مهران بیت
جنوپتس ارز جنوپتس

قیمت ارز جنوپتس (GENE)

نرخ تومانی خرید
11,865
نرخ تومانی فروش
11,805
تومان
-11.16%
$
0.2006
جنوپتس جنوپتس
GENE
وب سایت:
Website
وایت پیپر:
Whitepaper
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
دیسکورد:
Discord
فیسبوک:
Facebook
محاسبه قیمت
خرید فروش
GENE > جنوپتس
جنوپتس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

جنوپتس چیست؟

پروژه جنوپتس (Genopets) با نماد اختصاری GENE، یکی از جذاب‌ترین پروژه‌هایی است که در آینده‌ای نزدیک روی شبکه بلاکچین سولانا راه‌اندازی خواهد شد. این پروژه در واقع یک بازی بلاکچینی است که به شما برای تحرک بیشتر و داشتن جسم و ذهنی سالم‌تر انگیزه می‌دهد. این بازی از دسته بازی‌های Play to earn است. این بدان معنی است که شما به ازای اجرای دستورات این بازی که در راستای سلامتی خودتان است، پول نیز دریافت می‌کنید!
ارز دیجیتال جنوپتس توکن اختصاصی پروژه جنوپتس است که در ادامه با کاربرد‌های آن آشنا خواهیم شد.

پروژه جنوپتس (Genopets) چیست؟
این اولین بار است که از فناوری بلاکچین و توکن‌های غیرمثلی، برای پاداش دادن به کاربران، در راستای سلامتی خودشان استفاده می‌شود! در واقع بازی و پروژه Genopets کاملاً نوآورانه و خلاقانه است. تاکنون بازی‌های زیادی بر بستر بلاکچین راه‌اندازی شده‌اند، اما این یکی با بقیه فرق دارد.
اکثر بازی‌های بلاکچینی، دو توکن متمایز دارند که یکی را به عنوان توکنی که در صرافی‌ها قابل خرید و فروش است منتشر می‌کنند و دیگری را به عنوان توکن قابل استفاده در بازی. در پروژه جنوپتس، ارز دیجیتال Genopets یا همان توکن GENE رمزارز اصلی به حساب می‌آید که قابلیت خرید و فروش در صرافی‌ها را نیز دارد. از توکن KI نیز به عنوان ارز داخل بازی استفاده می‌شود.
با این حال بیشتر دارایی‌های داخل بازی مانند دیگر بازی‌های بلاکچینی به صورت توکن NFT ارائه می‌شود.بنابراین باتوجه به ماهیت NFTها، مالک اصلی دارایی‌های داخل بازی، خود کاربر است.

کارکرد جنوپتس ( Genopets ) چگونه است و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

 

همان‌طور که می‌دانید، جنوپتس (Genopets) یک بازی بلاکچینی است که روی شبکه بلاکچین سولانا را‌ه‌‌اندازی شده است. در شروع این بازی، یک موجود جنوپتسی به شما داده می‌شود که هرچقدر فعال‌تر باشید و چالش‌ها را بهتر به پایان برسانید، پتانسیل‌ها و قدرت آن موجود یا کاراکتر جنوپتسی شما نیز بیشتر می‌شود.

این بازی در واقع مفهومی جدید را به بازی‌های تحت بلاکچین اضافه کرده است: مفهوم Move To Earn، به معنای حرکت کن و جایزه بگیر! این بازی با استفاده از سرویس‌هایی مانند Google Fit اقدام به جمع‌آوری داده‌های بیومتریک شما می‌کند. بنابراین داده‌هایی همچون ضربان قلب، فعالیت‌های بدنی و ساعات خواب شما تحت کنترل این بازی خواهد بود.

با انجام دادن چالش‌های درون بازی و به اتمام رساندن ‌آنها، به شما توکنی تحت عنوان توکن KI داده می‌شود.

هر کاراکتر جنوپتس، با توجه به ویژگی‌های فیزیکی و ذهنی شما شخصی‌سازی می‌شود و بازی با توجه به همان اطلاعات، شما را از لحاظ ذهنی و بدنی به چالش می‌کشد. همین قضیه نیز باعث می‌شود هم خودتان از لحاظ ذهنی و فیزیکی پیشرفت داشته باشید و هم کاراکتر جنوپتسی شما.

علاوه بر آن شما می‌توانید به 3 روش دیگر از این بازی کسب درآمد داشته باشید و این خود یکی از مواردی است که این بازی را بسیار جذاب و کاربرپسند می‌کند. در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 

  1. با تمرین دادن و قدرتمند کردن کاراکتر جنوپتسی خود و سپس فروش آن می‌توانید به کسب درآمد از این بازی بپردازید.
  2. بیشتر دارایی‌های درون بازی به صورت توکن‌های غیرمثلی (NFT) است؛ بنابراین به راحتی می‌توانید این توکن‌ها را در بازار‌های آزاد به فروش برسانید.
  3. درست مانند دنیای واقعی، در این بازی قادر هستید با خرید یکی از زیستگاه‌های بازی و اجاره دادن آن به دیگر بازیکنانی که زیستگاهی ندارند، به کسب درآمد بپردازید. در ضمن، ارزش زیستگاهی که خریداری کرده‌اید نیز به مرور زمان افزایش می‌یابد!

 

بررسی ارز دیجیتال و بازی جنوپتس (Genopets) - GENE

 

فرض کنید مدت زیادی را صرف قدرتمند کردن کاراکتر جنوپتسی خود کرده‌اید و پتانسیل‌های آن را افزایش داده‌اید. اکنون زمان نبرد با دیگر بازیکنان فرا رسیده است! به نبرد با دیگر بازیکنان بپردازید و با پیروزی بر آنان توکن KI دریافت کنید! میزان موفقیت شما در بردن نبرد‌ها، تا حد زیادی به میزان فعال بودن شما در چالش‌های ارائه‌شده از سمت بازی بستگی دارد؛ زیرا همین چالش‌ها هستند که جنوپتس شما را قوی‌تر می‌کنند!

توکن KI در خرید‌های درون برنامه‌ای بازی بسیار مؤثر است. با استفاده از این توکن می‌توانید درون بازی، دارایی‌هایی مانند لباس، غذا و ویژگی‌هایی خاص را برای جنوپتس خود خریداری کنید.

یکی از مشکلاتی که در جوامع مدرن‌تر بسیار شایع است، مشکل چاقی و عدم تحرک است که سالانه مخارج زیادی بر دولت‌ها تحمیل می‌کند. جنوپتس به دنبال ایجاد انگیزه در جهت سوق دادن مردم به سمت ورزش و تحرک است و سلامتی عموم مردم، یکی از هدف‌های اصلی این پروژه است.
 

پیوند جنوپتس و توکن‌های غیر قابل تعویض

 

توکن‌های غیر قابل تعویض یا همان NFT ها، توکن‌هایی پرکاربرد در صنعت بازی‌های بلاکچینی هستند. همانند دیگر بازی‌ها در جنوپتس نیز بسیاری از دارایی‌های داخل بازی مانند زمین، غذا، تجهیزات مختلف، منابع و بسیاری دیگر از امکانات به صورت توکن NFT هستند. یعنی وقتی شما یک زمین در این بازی خریداری می‌کنید، آن زمین تماماً برای شما است و حتی تیم سازنده بازی نیز نمی‌تواند آن را از شما بگیرد.

خرید و فروش این توکن‌های غیرمثلی، از طریق بازارهایی مانند Open Sea یا دیگر بازار‌های NFT انجام می‌شود. همچنین خود اکوسیستم جنوپتس نیز محلی برای خرید و فروش این توکن‌ها درون بازی ایجاد کرده است.

 

دو نوع از توکن‌های NFT مهم در بازی عبارتند از:

 

  • کریستال‌های تصفیه شده (Refined Crystals)

از این توکن برای بهبود تکامل کاراکتر‌های جنوپتسی درون بازی و تقویت فیزیکی و ظاهری آنها استفاده می‌شود.

 

  • توکن زیستگاه (Habitats)

این توکن‌ها در واقع زیست‌گاه‌هایی هستند که جنوپتس‌ها در آن زندگی می‌کنند. تکامل و افزایش پتانسیل‌های جنوپتس شما درون این زیستگاه‌ها انجام می‌شود. یکی از مزیت‌هایی که این توکن برای شما به ارمغان می‌آورد، پاداش‌های روزانه در قالب توکن درون بازی یا همان KI است.

 

سخن پایانی

 

یکی از ویژگی‌هایی که اکثر بازی‌های تحت بلاکچین از آن پشتیبانی می‌کنند، امکان رأی‌گیری است! بازیکنانی که توکن اصلی این بازی یعنی ارز دیجیتال Genopets یا همان توکن GENE را نگهداری می‌کنند، می‌توانند در نظرسنجی‌هایی که از سوی تیم توسعه‌دهنده بازی ارائه می‌شود شرکت کنند و در توسعه و بهبود بازی مورد علاقه خود سهیم باشند.
گفتنی است که این بازی هنوز به صورت رسمی منتشر نشده است و در حال حاظر فقط نسخه آزمایشی آن در دسترس است. در نسخه آزمایشی این بازی نیز می‌توانید با محیط بازی آشنا شوید و ویژگی‌های آن را بررسی کنید تا در هنگام منتشر شدن نسخه اصلی بازی، دچار سردرگمی نشوید. بر اساس وایت پیپر این بازی، تیم توسعه دهنده قرار است بازی را در چندین مرحله منتشر کند. باید ببینیم که در نسخه اصلی چه ویژگی‌هایی به بازی افزوده و کدام ویژگی‌ها حذف خواهند شد.