مهران بیت
نکسو ارز نکسو

قیمت ارز نکسو (NEXO)

نرخ تومانی خرید
38,207
نرخ تومانی فروش
37,796
تومان
-0%
$
0.7477
نکسو نکسو
NEXO
آدرس سایت :
https://nexo.io/?__cf_chl_jschl_tk__=5ed24df56e5c2792a9d3875529b1462e74c29731-1620591954-0-Aczidb3RwUCHv-nEc2v7b5ci7pV7iKfQbwX65kmXPib2KWpH-pEE4V0CoWUJiVuR-fIzcf1rcQfdtOANF1kELy6WvVzqMyA54h6y4skNe92r8oZ1fGAg0WLU18pxEF8XO5N2TKpEDEX1bToYMGPEf6NFKfvjSZwoPtbF0FIhQaN-cipEjsIT5rQfGGP-gMYkgBn6cRZ0AE-wBkqv1Pq8TaYa4tiR4s8wW5Y6NwUgiFneuOKBJad00IR5E_J6iej1M6VoDDgcBKWt2s2Ufx9xqYEM-kR3rfG8qon9WodS9Q04H1hbcGhUcrLIOj1N9ageDj3xEF_toQhXs-N1j5f4QpictSYcK2haRBNRPC-1lEWsFwLPvbec2qdgXqxRQEdrfLaTClbL98cBDqjohXuF5upoJmKCNChWh96NsBi2ClRBkeNp3KrikadXwH2uNBeHjzSakJtTKusWvH-g_Hm0m6M
سورس کد :
Source Code
تلگرام :
Telegram
توییتر :
Twitter
وایت پیپر :
White paper
Services Payments Arrington XRP capital
محاسبه قیمت
خرید فروش
NEXO> نکسو
نکسو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال نکسو nexo چیست؟

NEXO، یک ارز دیجیتالی است که پروژه آن بر بلاکچین بوده که توسط یکی از شرکت های مطرح فین تک توسعه یافته است. زمانی که برای اولین بار ارز دیجیتال نکسو، در دنیای ارز دیجیتال ارائه شد، بسیار مورد توجه کاربران ارز دیجیتال قرار گرفت.

ارز دیجیتال نکسو، شامل یک سیستم وام دهی بر بستر بلاکچین است که کاربران با استفاده از آن می توانند به عنوان وثیقه استفاده کرده و در ازای این وثیقه می توانند وام دریافت کنند.

کاربرانی که ارز دیجیتال NEXO، دارند می توانند با حفظ مالکیت خود، بر دارایی های ارز دیجیتال خود، ارز فیات مانند دلار، یورو و .. دریافت کنند.

کاربران ارز دیجیتال نکسو، برای دریافت وام از این سیستم، باید دارایی های خود را استیک کرده و با وثیقه گذاشتن دارایی های خود به شبکه نکسو، پول دریافت کنند.

پس کاربران ارز دیجیتال نکسو، در صورت دریافت وام، می توانند به محض وثیقه گذاشتن دارایی های خود، مبلغ مورد نظر را دریافت کنند. البته کاربران می توانند با بازپرداخت وام، وثیقه دارایی های ارز دیجیتال خود را پس بگیرند.

علاوه بر این ارز دیجیتال NEXO  می تواند از بیش از 20 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، مونرو، BNB حمایت کرده و پرداخت وام ها از این ارزها و ارز دیجیتال NEXO انجام می شود.

ارز دیجیتال NEXO

هدف از ایجاد ارز دیجیتال NEXO چیست؟

پلتفرم ارز دیجیتال NEXO، اولین ارزی است که از سیستم وام دهی آنی بر بستر ارز دیجیتال استفاده می کند. این پلتفرم مبلغ وام خود را براساس میزان وثیقه گذاری توسط کاربران تعیین می کند.

روند وام گیری از این پلتفرم بسیار راحت است، اما نکته ای که باید در نظر گرفت این است که حداکثر مبلغ وام، به قیمت ارزهای دیجیتالی در همان زمان بستگی دارد. پس اگر ارزش دارایی که هایی که به صورت وثیقه در اختیار پلتفرم NEXO قرار گرفته است، افزایش یابد، سیستم نکسو به صورت اتومات سقف وام را افزایش می دهد. اما به صورت کلی حداکثر وامی که این سیستم به کاربران خود پرداخت می کند، 2 میلیون دلار است.

بلاکچین ارز دیجیتال NEXO چگونه کار می کند؟

کاربرانی که خواهان دریافت وام از سیستم NEXO هستند، در ابتدا باید در این سایت ثبت نام کرده و ارزهایی که با پلتفرم ارز دیجیتال نکسو سازگار است، را به کیف پول نکسو واریز کنند. از جمله ارزهای دیجیتالی که کیف پول نکسو از آن حمایت می کند، شامل بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، استلار، BNB است.

بعد از ثبت نام و واریزی ارز دیجیتال، کاربران در سایت احراز هویت شده و تایید می شوند. بعد از مرحله تایید توسط پلتفرم NEXO، شرایط وام در پلتفرم مورد بررسی قرار گرفته و مبلغ وام مشخص می شود.

کاربران می توانند با ورود به Withdraw Loan، مبلغ وام خود را مشاهده کنند. بعد از این مرحله کاربران می توانند با ارائه حساب بانکی، وام خود را دریافت کنند.

مدت زمانی که کاربران می توانند وام خود را دریافت کنند، ممکن است تا 3 روز کاری طول بکشد. بازپرداخت وام در سیستم NEXO، بدین صورت است که می توانند با ارزهای فیات و یا استیبل کوین وام خود را به سیستم پرداخت کنند.

بلاکچین ارز دیجیتال NEXO چگونه کار می کند؟

 

ویژگی های بلاکچین نکسو NEXO چیست؟

از جمله ویژگی های برتر بلاک چین نکسو، می توان به نقدینگی بالایی که در این سیستم قرار دارد، اشاره کرد. در صورتی که در دیگر بلاکچین های ارز دیجتال، این نقدینیگی بسیار کم است.

البته ناگفته نماند که در این پلتفرم، امکان برداشت سرمایه بالا وجود ندارد. اما کاربران در این پلتفرم می توانند با استفاده از کارت های اعتباری رایگانی که دریافت می کنند، واریز و پرداخت های خود را به صورت روزانه انجام می دهند.

وامی که پلتفرم نکسو به کاربران خود ارائه می دهد، مشابه با وام های بانکی است، اما تنها تفاوتی که دارد در نحوه بازپرداخت وام است. به عنوان مثال زمانی که افراد از سیستم بانکی، وام دریافت می کنند، باید اقساط خود را به صورت ماهانه برگردانند. اما در پلتفرم NEXO، بازپرداخت وام به اختیار و انتخاب کاربران است. وام پلتفرم NEXO، از یک درصد سالانه ثابتی استفاده می کند که در آن با استفاده از توکن NEXO، برای بازپرداخت وام با سود 8 درصد شروع می کند. در صورتی که کاربر بخواهد با دیگر توکن ها بدیهی خود را پرداخت کند، سود بازپرداخت وام، 24.9 درصد محاسبه می شود.

نکته دیگر سیستم وام دهی پلتفرم NEXO، این است که کاربران می توانند برخلاف سیستم بانکی هر چند بار که نیاز داشته باشند، وام دریافت کنند. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که نسبت وام دریافتی براساس میزان دارایی است که در پلتفرم NEXO، وجود دارد.

نکته دیگر در پلتفرم NEXO، این است که کاربران هیچ گونه کارمزدی برای انجام تراکنش ها و برداشت خود پرداخت نمی کنند. اما مالیاتی که بابت این پلتفرم باید پرداخت کرد، در حدود 39 درصد از درآمد کاربران بوده که از حساب آنها کم می شود.

ضمانتی که پلتفرم NEXO برای واریز وام، دریافت می کند همان ارزش دارایی هایی است که کاربران در حساب خود در پلتفرم دارند.

ویژگی، مزایا و معایب Nexo

کاربران نکسو  (Nexo) از سطح بالای نقدینگی دارایی ها بهره مند می‌شوند که در حوزه کریپتو رایج نیست. اگرچه برداشت سرمایه زیاد همچنان دشوار است، اما این شرکت کارت های اعتباری رایگان به مشتریان خود ارائه می‌دهد که می‌توان از آن برای انجام پرداخت های روزانه استفاده کرد. هم چنین قابل ذکر است که با استفاده از این سرویس، مشتریان می‌توانند از سرمایه خود سود دریافت کنند و از سایر مزایا بهره مند گردند.

انواع جدیدی از وام ها هر روزه به وجود می‌آیند. استفاده از دارایی های ارزهای دیجیتال برای وثیقه وام ها روشی بسیار خوب برای دور زدن مالیات فروش وام است. نکسو در این زمینه از اولین پلتفرم های موجود است.

وام نکسو  (Nexo) شاید تا حدودی شبیه به وام های معمولی باشد اما تفاوت هایی دارد که می توان به نحوه پرداخت وام اشاره کرد. برای وام های معمولی شما باید پرداخت های ماهانه انجام دهید اما در اینجا شما می توانید خودتان مشخص کنید که نحوه پرداختتان به چه نحوی باشد. وام نکسو دارای نرخ درصد سالانه ثابت است که هنگام استفاده از توکن های NEXO برای بازپرداخت از ۸ درصد شروع می‌شود. این نرخ برای بازپرداخت با استفاده از سایر ارزها ۲۴.۹ درصد است.

نکته قابل توجه در نکسو این است که هر چند باری که بخواهید می‌توانید از اعتبار خود وام دریافت کنید تا زمانی که نسبت وام به ارزش دارایی های شما حفظ شود و ضمانت کافی در حساب نکسو داشته باشید. بدین شکل هر زمان که بخواهید می‌توانید بازپرداخت انجام دهید.

یکی از ایراداتی که می توان به این پلتفرم وام دهی گرفت متمرکز بودن آن است. این تیم معتقد است که غیرمتمرکز بودن ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی شود اما متمرکز بودن هم با مشکلات قانون گذاری مواجه خواهد شد.

نیازی نیست که کارمزد برداشت، تراکنش یا کارمزد پلتفرم پرداخت شود. هم چنین مالیات اضافی که شامل ۳۹ درصد درآمدهای کاربر می‌شود کسر خواهد شد.

نکسو (Nexo) هیچ بررسی اعتباری که ممکن است رتبه اعتباری کاربر را کاهش دهد تا به کاربر وام تعلق نگیرد را انجام نمی‌دهد زیرا در اینجا ارزش دارایی های کریپتوی واریز شده به کیف پول نکسو کاملا ضامن وام است.

مالکیت اصلی دارایی های کریپتو توسط قراردادهای هوشمند شفاف، محافظت و تضمین می‌شود. این قراردادهای هوشمند را پس از ثبت شدن در دفترکل بلاک چین نمی‌توان اصلاح کرد.