زمزمه‌ی جدایی بیت کوین(Bitcoin) از ارز رمزنگاری شده (CRYPTO) دروغ یا واقعیت؟

  • 14 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 29 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

بیت کوین اکنون دیگر آماده‌ی به چالش کشیدن سیستم پولی جهان است و همین امر تفاوت او را با دیگر ارزهای رمزنگاری شده آشکار می‌کند. هنوز هم اکثریت علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال معتقدند که بیت کوین همچنان زیر چتر حمایتی رمزنگاری قرار دارد و نمی‌تواند از این مجموعه جدا شود.

علت راه‌اندازی شایعه جدایی بیت کوین از رمزنگاری

از زمان پیدایش بیت کوین کلاهبرداران ارز دیجیتال همواره در تلاش برای استفاده از شجره‌نامه‌ی این ارز محبوب برای اعمال مجرمانه خود بوده‌اند و از هر مسیری سعی داشتند تا توکن‌های بی‌فایده و ناکارآمد خود را به اعتبار نام بیت کوین به فروش برسانند. این کلاهبرداران بر این باورند که می‌توانند با ارائه مجموعه‌ای از ویژگی‌های حوزه ارز دیجیتال بیت کوین را که به نظر می‌رسد جذابیت بیشتری برای توده مردم جهان داشته است را شکست دهند. آن‌ها با این شیوه قصد دارند تا با فرهنگ بیت کوین مقابله کنند و از این طریق بتوانند سرمایه‌گذاران این حوزه را به دیگر ارزهای رمزنگاری شده نیز سوق دهند. تا بتوانند تمرکز بازارهای فعلی را از محبوبیت بیت کوین کم کرده و با راه‌اندازی این شایعه در جهان که بیت‌ کوین دیگر ارز رمز نگاری شده نیست بتوانند از طریق دیگر انواع سکه‌های رمزنگاری شده به کلاه‌برداری از سرمایه‌گذاران ادامه دهند.

علت راه‌اندازی شایعه جدایی بیت کوین از رمزنگاری

اما این افراد نمی‌دانند که در یک توهم عظیم به سر می‌برند،  زیرا موفقیت کنونی بیت کوین به فرهنگ استفاده از آن بستگی ندارد. بیت کوین به خودی خود یک پروتکل گنگ است که راهی برای شناخت فرهنگ کاربران مصرف‌کننده‌ی خود ندارد و به دلیل همین امر است که توانسته توسط سرمایه‌گذاران مختلف از سرزمین‌های دور و با فرهنگ‌های بسیار متنوع مورد استفاده قرار بگیرد. در حقیقت کنترل فرهنگی سیستم‌های مالی در یک چشم انداز رقابتی خاص از رسانه‌های اجتماعی در دراز مدت بی‌اهمیت است. آن‌چه واقعاً مهم تلقی می‌شود، کیفیت سیاست پولی است که بیت کوین در این مدت ارائه کرده و توانسته با کسب اطمینان عمومی این سیاست را در بلند مدت حفظ کند و به این موفقیت محض در بین ارزهای رمزنگاری شده برسد. به طور حتم بیت کوین می‌داند که بهترین راه برای ایجاد اعتماد به نفس در سیاست‌های مالی خود این است که هزینه‌های تلاش برای تغییر خط مشی یا عدم رعایت قوانین شبکه را تا حد ممکن افزایش دهد.

چرا بیت کوین نمی‌تواند از ماهیت رمزنگاری جدا شود؟

پس واضح شد که در این زمینه هیچ ارز رمزنگاری شده‌ای نمی‌تواند حتی به به بیت کوین نزدیک شود و چون شبکه بیت کوین به شکلی آرام و مطمئن توانسته خود را در بخش انرژی جهان ادغام کند. برای مثال دیگر خطرات مربوط به استخراج بیت کوین زیاد شده و اگر یک دستگاه ماینر از جمع خارج شود، با از دست دادن ماینر در پرداخت پاداش‌ها مجازات مادی زیادی برای آنان در نظر گرفته شده است. در سال‌های اخیر به دلیل افزایش توجه شبکه به بخش انرژی، هزینه‌های ماینینگ مرتب در حال افزایش است و رعایت سیاست‌های پولی که توسط شبکه‌ی بیت کوین ارائه می‌شود، در موفقیت و محبوبیت امروزی آن بسیار مهم است.

به جز بیت کوین دیگر ارزهای رمزنگاری تازه پیدایش که تمرکز خود را بر سرعت ، برنامه سازی و کم مصرف بودن استخراج خود گذاشته‌اند موفق نبوده‌اند. اما بیت کوین یک ارز همیشه برنده است زیرا در بازی رقابتی انرژی از قبل برنده شده است. باید گفت این بازی انرژی همان چیزی است که از سیاست پولی بیت کوین در دراز مدت محافظت کرده در حالی‌که تعداد بسیار کمی از سرمایه‌گذاران این حوزه قادر به درک این موضوع هستند.

منبع: bitcoinmagazine

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …