مهران بیت

زمزمه‌ی جدایی بیت کوین(Bitcoin) از ارز رمزنگاری شده (CRYPTO) دروغ یا واقعیت؟

بیت کوین اکنون دیگر آماده‌ی به چالش کشیدن سیستم پولی جهان است و همین امر تفاوت …

زهرا موسی
مقالات
۱۴ شهریور , ۱۴۰۰
997 بازدید

بیت کوین اکنون دیگر آماده‌ی به چالش کشیدن سیستم پولی جهان است و همین امر تفاوت او را با دیگر ارزهای رمزنگاری شده آشکار می‌کند. هنوز هم اکثریت علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال معتقدند که بیت کوین همچنان زیر چتر حمایتی رمزنگاری قرار دارد و نمی‌تواند از این مجموعه جدا شود.

علت راه‌اندازی شایعه جدایی بیت کوین از رمزنگاری

از زمان پیدایش بیت کوین کلاهبرداران ارز دیجیتال همواره در تلاش برای استفاده از شجره‌نامه‌ی این ارز محبوب برای اعمال مجرمانه خود بوده‌اند و از هر مسیری سعی داشتند تا توکن‌های بی‌فایده و ناکارآمد خود را به اعتبار نام بیت کوین به فروش برسانند. این کلاهبرداران بر این باورند که می‌توانند با ارائه مجموعه‌ای از ویژگی‌های حوزه ارز دیجیتال بیت کوین را که به نظر می‌رسد جذابیت بیشتری برای توده مردم جهان داشته است را شکست دهند. آن‌ها با این شیوه قصد دارند تا با فرهنگ بیت کوین مقابله کنند و از این طریق بتوانند سرمایه‌گذاران این حوزه را به دیگر ارزهای رمزنگاری شده نیز سوق دهند. تا بتوانند تمرکز بازارهای فعلی را از محبوبیت بیت کوین کم کرده و با راه‌اندازی این شایعه در جهان که بیت‌ کوین دیگر ارز رمز نگاری شده نیست بتوانند از طریق دیگر انواع سکه‌های رمزنگاری شده به کلاه‌برداری از سرمایه‌گذاران ادامه دهند.

علت راه‌اندازی شایعه جدایی بیت کوین از رمزنگاری

اما این افراد نمی‌دانند که در یک توهم عظیم به سر می‌برند،  زیرا موفقیت کنونی بیت کوین به فرهنگ استفاده از آن بستگی ندارد. بیت کوین به خودی خود یک پروتکل گنگ است که راهی برای شناخت فرهنگ کاربران مصرف‌کننده‌ی خود ندارد و به دلیل همین امر است که توانسته توسط سرمایه‌گذاران مختلف از سرزمین‌های دور و با فرهنگ‌های بسیار متنوع مورد استفاده قرار بگیرد. در حقیقت کنترل فرهنگی سیستم‌های مالی در یک چشم انداز رقابتی خاص از رسانه‌های اجتماعی در دراز مدت بی‌اهمیت است. آن‌چه واقعاً مهم تلقی می‌شود، کیفیت سیاست پولی است که بیت کوین در این مدت ارائه کرده و توانسته با کسب اطمینان عمومی این سیاست را در بلند مدت حفظ کند و به این موفقیت محض در بین ارزهای رمزنگاری شده برسد. به طور حتم بیت کوین می‌داند که بهترین راه برای ایجاد اعتماد به نفس در سیاست‌های مالی خود این است که هزینه‌های تلاش برای تغییر خط مشی یا عدم رعایت قوانین شبکه را تا حد ممکن افزایش دهد.

چرا بیت کوین نمی‌تواند از ماهیت رمزنگاری جدا شود؟

پس واضح شد که در این زمینه هیچ ارز رمزنگاری شده‌ای نمی‌تواند حتی به به بیت کوین نزدیک شود و چون شبکه بیت کوین به شکلی آرام و مطمئن توانسته خود را در بخش انرژی جهان ادغام کند. برای مثال دیگر خطرات مربوط به استخراج بیت کوین زیاد شده و اگر یک دستگاه ماینر از جمع خارج شود، با از دست دادن ماینر در پرداخت پاداش‌ها مجازات مادی زیادی برای آنان در نظر گرفته شده است. در سال‌های اخیر به دلیل افزایش توجه شبکه به بخش انرژی، هزینه‌های ماینینگ مرتب در حال افزایش است و رعایت سیاست‌های پولی که توسط شبکه‌ی بیت کوین ارائه می‌شود، در موفقیت و محبوبیت امروزی آن بسیار مهم است.

به جز بیت کوین دیگر ارزهای رمزنگاری تازه پیدایش که تمرکز خود را بر سرعت ، برنامه سازی و کم مصرف بودن استخراج خود گذاشته‌اند موفق نبوده‌اند. اما بیت کوین یک ارز همیشه برنده است زیرا در بازی رقابتی انرژی از قبل برنده شده است. باید گفت این بازی انرژی همان چیزی است که از سیاست پولی بیت کوین در دراز مدت محافظت کرده در حالی‌که تعداد بسیار کمی از سرمایه‌گذاران این حوزه قادر به درک این موضوع هستند.

منبع: bitcoinmagazine

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
cBridge چگونه مشکل ارتباط بین بلاکچین‌ها را برطرف می کند؟

یکی از پیشروترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم از سوی شبکه ی سلر Celer با نام سی‌بریج ابداع و …

۳ کاری که نباید هنگام سقوط قیمت بیت کوین انجام دهیم

تجارت یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یک جنگ روانی علیه خودتان است. معامله‌گران سهام …

تگ یا ممو در کیف پول چیست؟

احتمالا هنگام خرید ارز های دیجیتال اسم تگ یا memo به گوشتان خورده است.در این مقاله …

بلاک ریوارد چیست؟

ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز برای تأیید تراکنش‌ها و حفظ امنیت شبکه، به‌جای اعتماد به نهاد ثالث مانند …

اتاق فکر موسسات مالی بانک‌های کره جنوبی برای ارائه خدمات نگهداری از ارزهای رمزنگاری شده

موسسه مالی کی آی اف(KIF) در سال 1990 میلادی با حمایت وزارت دارایی کره جنوبی تشکیل و …

بازی Illuvium پدیده ی 2022 خواهد شد؟

یک بازی از نوع نقش آفرینی با NFTهای کلکسیونی، دارای مبارزه ی خودکار و بخش های رایگان …