مهران بیت
سلسیوس ارز سلسیوس

قیمت ارز سلسیوس (CEL)

نرخ تومانی خرید
76,298
نرخ تومانی فروش
75,911
تومان
-5.39%
$
1.2899
سلسیوس سلسیوس
CEL
آدرس سایت:
celsius.network
گیت هاب:
Github
ردیت:
Reddit
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
#Lending & Borrowing#Exnetwork Capital Portfolio
محاسبه قیمت
خرید فروش
CEL > سلسیوس
سلسیوس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال سلسیوس (Celsius) چیست؟

سلسیوس (Celsius) با نماد اختصاری CEL، پلتفرمی است که به ارائه خدماتی می‌پردازد که بانک‌های بزرگ آنها را فراموش کرده‌اند. امروزه خدماتی مانند سود منصفانه، کارمزد کم تراکنش و تراکنش‌های سریع از جمله خدمات فراموش شده توسط بانک‌های بزرگ هستند. هدف پلتفرم Celsius این است که صنعت مالی حال حاضر جهان را متحول کند و آزادی مالی را از طریق کریپتو به ارمغان بیاورد.

ارز دیجیتال سلسیوس (Celsius) CEL چیست؟
منبع: bitcoin-2go.de

انواع پلتفرم‌های وام دهی امور مالی متمرکز و غیرمتمرکز

سلسیوس مکانی برای وامدهی و گرفتن وام است. برای کار با این پلتفرم باید دارایی‌های خود را به این پلتفرم وارد کنید و سپس از طریق یک برنامه موبایلی که متعلق به این پلتفرم است، می‌توانید به دارایی‌های خود دسترسی داشته است. افرادی که در این پلتفرم سرمایه‌گذاری می‌کنند و دارایی‌های خود را قرض می‌دهند، سود خوبی کسب می‌کنند و این پلتفرم از شفافیت نسبتا خوبی برخوردار است.

پلتفرم Celsius چه مزایایی دارد؟

شبکه سلسیوس (Celsius) در اوایل سال ۲۰۱۸ و در جریان یک عرضه اولیه (ICO) موفق راه‌اندازی شد. در این عرضه اولیه حدود ۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد. در حالی که بسیاری از پروژه‌هایی که در جریان عرضه اولیه ایجاد شده‌اند، نابود شده و اثری از آنها باقی نمانده است، پلتفرم Celsius به کار خود ادامه داده و پیشرفت هم کرده است. اینک این پلتفرم دارای جامعه‌ای پویا است و هواداران زیادی دارد.

عرضه اولیه کوین (ICO) چیست؟

توکن CEL به افراد این جامعه کمک می‌کند که از طریق اپلیکیشن سلسیوس به خدمات و پاداش‌هایی مناسب دسترسی پیدا کنند. اعضای این جامعه می‌توانند سود خود را به صورت CEL از ۲۵ ارز دیجیتال مختلف بگیرند و این سود تا ۳۰ درصد بیشتر از سودی است که از طریق آن ارز دیجیتال خاص می‌تواند کسب شود. علاوه بر این، با استفاده از توکن CEL می‌توان سود مرکب سالیانه ۵ درصد دریافت کرد که قدرت سودآوری مرکب را در این میان نمی‌توان نادیده گرفت.
امروزه افراد پول خود را به صورت رایگان در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهند، اما پلتفرم Celsius امکانی را فراهم آورده که افراد بتوانند از پول خود سود کسب کنند. در این مدل فراهم شده، حدود ۸۰ درصد سود پلتفرم در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که پول واریز کرده‌اند و سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
توکن CEL در این میان برای ایجاد یک کسب و کار بادوام ایجاد شده است و افراد جامعه می‌توانند به صورت دلخواه از این توکن استفاده کنند و در عوض، پاداش و تخفیف دریافت کنند. استفاده از CEL در این پلتفرم اجباری نیست و افراد می‌توانند سود خود را با ارز‌های دیگری بگیرند. توکن CEL دارای کاربرد واقعی است و تقریبا نصف افراد جامعه Celsius از آن استفاده می‌کنند.

اقتصاد توکن CEL

ارزش توکن CEL به طور مستقیم وابسته به افرادی است که این توکن را نگه می‌دارند و از آن سود کسب می‌کنند و یا برای بازپرداخت وام از آن استفاده کرده و در عوض تخفیف می‌گیرند. به مرور زمان که افراد بیشتری به پلتفرم Celsius علاقه‌مند می‌شوند و در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، اقتصاد توکن CEL نیز رشد می‌کند و از وابستگی این توکن به بازار ارز دیجیتال کاسته می‌شود. به مرور زمان، این توکن به جامعه خود متکی و وابسته خواهد شد و این رویدادی مهم و تاثیرگذار خواهد بود.
از آنجا که عرضه CEL محدود است و نصف این توکن‌ها هم توسط خزانه شرکت نگهداری می‌شود، تقاضا برای این توکن در گذر زمان افزایش پیدا خواهد کرد. این تقاضا در واقع تقاضایی واقعی است زیرا افراد به این پلتفرم برای کسب سود روی می‌آورند و این پلتفرم نیاز‌هایی مانند سرمایه‌گذاری و کسب وام را محقق خواهد کرد.
امروزه حدود ۴۰ درصد از افراد این جامعه، سود هفتگی خود از ارز‌های دیجیتال واریز شده خود را به صورت توکن CEL می‌گیرند. به منظور پرداخت سود به این افراد، پلتفرم Celsius هر هفته از صرافی‌ها توکن CEL می‌خرد و از این طریق، مستقیما در ارزش و موفقیت توکن CEL مشارکت می‌شود. به مرور زمان که افراد بیشتری برای کسب سود از این توکن استفاده کنند و دانش آنها در مورد این توکن بیشتر شود، تقاضا برای این توکن بسیار افزایش خواهد یافت.

پلتفرم Celsius دارای جامعه‌ای شگفت‌انگیز است

پلتفرم celsius

Celsians.com وبسایت مستقلی است که توسط جامعه Celsius اداره می‌شود. هدف از طراحی این وبسایت، فراهم آوردن شفافیت و اطلاعات بیشتر برای کاربران است. این وبسایت اطلاعات خوبی را در مورد پلتفرم Celsius در اختیار کاربران قرار می‌دهد و Celsius را بیشتر کاربرپسند می‌کند. از آنجا که تحلیل، مکان‌یابی و بازرسی داده‌های بلاک چینی دشوار است، این وبسایت داده‌ها را به صورت نمودار‌های قابل فهم در آورده است و دسترسی آنی به مجموعه‌ای قوی از داده‌های جامعه را فراهم می‌کند.
این وبسایت به عنوان یک مامور رسیدگی آنی عمل می‌کند و به تایید و اعتبارسنجی داده‌های منتشر شده توسط پلتفرم Celsius می‌پردازد. از جمله اطلاعاتی که می‌توانید در این وبسایت پیدا کنید به تاریخچه نرخ سود Celsius، نمودار رشد جامعه و اطلاعاتی در مورد توکن CEL می‌توان اشاره کرد.
پلتفرم Celsius یک پلتفرم دموکراتیک و مبتنی بر بلاک چین است که از طریق یک اپلیکیشن موبایل در دسترس است. این اپلیکیشن بر این تفکر بنا شده که خدمات مالی باید به گونه‌ای باشد که منافع جامعه را در نظر بگیرد و در راستای آن کار کند. از طریق این پلتفرم می‌توان به خدماتی دسترسی پیدا کرد که در موسسات سنتی موجود نیستند. افرادی که دارای ارز دیجیتال هستند، می‌توانند ارز‌های دیجیتال خود را به کیف پول Celsius انتقال دهند و در مقابل این وثیقه، دلار قرض بگیرند. سود این تسهیلات ۴.۹۵ درصد در سال است.

آیا استفاده از پلتفرم Celsius امنیت لازم را دارد؟

این شرکت در سال ۲۰۱۷ توسط الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky) و دانیل لئون (Daniel Leon) بنیان‌گذاری شد. ماشینسکی کسی بود که سرویس گوشی و وای‌فای (WiFi) رایگان را به مترو‌های شهر نیویورک آورد و وای‌فای را در پرواز‌های ایالات متحده فعال ساخت. لئون نیز یک کارآفرین اجتماعی حرفه‌ای است که به عنوان رهبر سازمان‌های زیادی خدمت کرده است.
امروزه پلتفرم Celsius بیش از ۱۰۱۰۰۰ کاربر را از سراسر جهان پشتیبانی می‌کند و این پلتفرم محتوی بیش از ۷۳۰ میلیون دلار دارایی است. این پلتفرم تقریبا ۵.۵ میلیارد دلار وام را پردازش و پرداخت کرده است. سودی که از این وام‌ها نصیب شرکت شده است، حدود ۱۲ میلیون دلار بوده است.

دریافت سود ثابت با استفاده از پلتفرم‌های وام دهی مارجین ارز دیجیتال

البته توجه داشته باشید که پلتفرم سلسیوس (Celsius) دارایی‌ها را برای شما نگه می‌دارد و دیگر کلید‌های خصوصی این دارایی‌ها در اختیار خود شما نخواهند بود. این گفته را در جامعه کریپتو بار‌ها شنیده‌اید که نداشتن کلید‌های خصوصی به منزله این است که شما مالک واقعی آن کوین‌ها و دارایی‌ها نیستید. نگهداری دارایی‌های در این پلتفرم کمی از نگهداری آنها در صرافی‌ها امن‌تر است اما بدون ریسک نیست و در اینجا نیز احتمال هک و از دست رفتن دارایی‌های شما می‌رود.

چه ارز‌های دیجیتالی در پلتفرم Celsius موجود هستند؟

این پلتفرم برای گستره وسیعی از ارز‌های دیجیتال سود پرداخت می‌کند. از جمله این ارز‌ها می‌توان به بیت کوین، اتریوم، ریپل (XRP)، بیت کوین کش (BCH)، ایاس (EOS) و بسیاری از استیبل کوین‌ها اشاره کرد. فراموش نکنید که پرداخت سود برای توکن CEL هم امکان‌پذیر است. با استفاده از اپلیکیشن این پلتفرم می‌توانید مستقیما به خرید بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین (Litecoin) و استلار (XLM) بپردازید.

وضعیت پشتیبانی این شبکه چطور است؟

وبسایت پلتفرم Celsius دارای یک مرکز کمک (help center) اختصاصی است که همه سوالات افراد را جواب می‌دهد. این وبسایت دارای بخش سوالات متداولی است که پرسیده می‌شود و در این بخش به سوال‌هایی مهم در خصوص واریز، برداشت، امنیت و غیره پاسخ داده می‌شود. اگر نتوانید جواب سوال خود را در این مرکز پیدا کنید، می‌توانید یک تیکت کمک ارسال کنید که از طریق ایمیل به شما پاسخ داده خواهد شد.

فناوری پشت Celsius

الگوریتم توزیع توکن CEL نوع تعدیل‌یافته‌ای از گواه اثبات سهام (PoS) است که در آن، زمان و مقدار نقش برجسته‌ای دارند. توکن‌های CEL به صورت روزانه و به شیوه‌ای توزیع می‌شوند که هم به نفع وام‌دهندگان خرد و هم به نفع  وام‌دهندگان کلان باشد. پلتفرم سلسیوس به صورت روزانه تصمیم می‌گیرد که چه مقدار توکن CEL باید توزیع شود. این الگوریتم با بررسی هزینه‌های سیستم، وضعیت بازار و حجم سفارش‌های ترید، توزیع توکن را تنظیم می‌کند.

نقشه راه پلتفرم Celsius

در حال حاضر، Celsius در حال کار بر روی موارد زیر است:

  • اضافه کردن کوین‌ها و توکن‌های بیشتر به پلتفرم خود
  • این پلتفرم قصد دارد که کاربرد بیشتری را برای توکن CEL فراهم آورد.
  • این پلتفرم می‌خواهد مبادله به توکن CEL را در اپلیکیشن خود مقدور کند.
  • این پلتفرم می‌خواهد نمای دانلود (download) صورت حساب کسب سود را مهیا کند.
  • این پلتفرم مدام بر روی اپلیکیشن موبایلی خود کار می‌کند تا تجارب کاربری بهتر و مناسب‌تری را فراهم آورد.
  • این پلتفرم می‌خواهد نسخه دسکتاپ (Desktop) را نیز در آینده بیرون دهد.
  • پلتفرم Celsius در حال جذب قانونی کشور‌های بیشتر برای استفاده از پلتفرم خود است. این پلتفرم می‌خواهد ایالت‌های بیشتری را هم در آمریکا جذب کند.

تیم این پروژه

پلتفرم Celsius

این پروژه دارای تیمی متشکل از افراد فنی، متخصص و برجسته است و سلسیوس (Celsius) دارای مشاورین خوبی نیز است. الکس ماشینسکی بنیان‌گذار و مدیر عامل این پروژه است که همان طور که گفته شد، دارای سوابق درخشانی است. دانیل لئون نیز هم بنیان‌گذار و نائب رئیس این شرکت است. افراد برجسته زیادی مانند نوک گلدشتاین (Nuke Goldstein)، جرمی بیودری (Jeremy Beaudry) و دیگران در کنار این دو متخصص سرشناس مشغول به کارند که این می‌تواند نوید آینده‌ای خوب را بدهد.

کلام آخر

امروزه افراد زیادی دارای ارز‌های دیجیتال مختلف هستند و این ارز‌ها را در کیف پول‌های خود نگه می‌دارند. حال این ایده که افراد بتوانند از دارایی‌های کریپتویی خود کسب درآمد کنند، بسیار درخور توجه است و باید این ایده پلتفرم سلسیوس را تحسین کرد. البته برای موفقیت در این زمینه، پلتفرم مذکور باید امنیت خود را بالا برد و دارایی‌های مشتریان را صد درصد تضمین کند. فراموش نکنید که Celsius رقبای قدرتمندی مانند Blockfi و crypto.com دارد و موفقیت آن در گرو مسائل زیادی است.
فضای ارز دیجیتال بسیار پرریسک است و طبیعتا سرمایه‌گذاری در پلتفرمی مانند پلتفرم Celsius عاری از ریسک نیست. تنها افراد ریسک‌پذیر باید وارد این فضا شوند و البته ریسک و ریسک‌پذیری هم باید در حدی معقول باشد و این میزان برای افراد مختلف فرق دارد. افرادی که در پلتفرم مذکور سرمایه‌گذاری می‌کنند، کنترل دارایی‌های خود را به دست افراد ثالث می‌سپارند و دیگر کلید‌های خصوصی خود را در اختیار نخواهند داشت که این می‌تواند ریسک بزرگی برای بعضی از افراد باشد. فراموش نکنید که این نوشتار تنها به منظور آموزش و اطلاع‌رسانی بیرون داده شده است و هرگز نباید آن را توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری و یا عدم سرمایه‌گذاری تلقی کرد. سرمایه‌گذاری در این فضا نیاز به تحقیق و بررسی زیادی دارد و نباید تنها به یک منبع اکتفا کرد.